2020-10-29   19:48:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sigma Allerød Open 2020

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Seedede heat Løb 6
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Sigma Allerød Open    Udskriftsdato  31 januar 2020   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  16:06   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 januar 2020         
 
 
 
Løb 6, 200m Medley Herrer  Finaler (6) 
Vejledende starttid 18:37 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
283  Daniel Thilker  2006  0605AR  TRITON B    25m   
303  Valdemar Rudolf Tvedskov  2008  0821AE  TUNE    25m   
56  Sofus Borlund Dahl  2007  0789AP  BIRKERØD    25m   
118  Rasmus Helmark  2008  0857AI  ISHØJ    25m   
267  Storm Krogh Kaastrup  2009  0901AC  GENTOFTE    25m   
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
12  Jonatan Thrysøe  2009  0901AE  SLAGELSE    25m  4:19.33 
289  Silas Argueta Andersen  2010  1013AB  TRITON B    50m  3:54.14 
294  David Warberg Ploug  2006  0673AQ  TRITON B    25m  3:43.50 
17  Mikkel Augustesen  2008  0883AF  SLAGELSE    25m  3:44.34 
277  Alexander Nielsen  2006  0697AD  TRITON B    50m  4:13.30 
197  Clint Schrøder  2008  0897AL  GREVE    25m   

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
251  Federico Chiappini  2008  0811AC  GENTOFTE    25m  3:32.36 
91  Gustav Hejl-Rasmussen  2007  0775AG  KØGE    25m  3:22.35 
35  Lukas Højfeldt  2008  0805AD  BIRKERØD    25m  3:21.76 
94  Pelle Chr. Severinsen  2008  0831AB  KØGE    25m  3:22.33 
268  Rafael Ha  2008  0815AJ  GENTOFTE    25m  3:29.43 
13  Mikkel Prüsse-Olsen  2009  0931AF  SLAGELSE    25m  3:39.77 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
86  Jeppe Borring Andersen  2008  0887AC  ALLERØD    25m  3:14.53 
199  Nicolai Østergaard Hansen  2007  0763AC  GREVE    25m  3:07.70 
226  Cornelius Borgaard Bang  2007  0787AE  GLADSAXE    25m  3:06.54 
34  Joachim Sundbæk Villadsen  2007  0713AF  BIRKERØD    25m  3:06.64 
198  Mark Dimon  2006  0667AJ  GREVE    50m  3:08.70 
302  Tristan Hovedskov Nielsen  2007  0741AH  TUNE    25m  3:16.88 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
104  Malthe Sommer  2009  0933AA  KØGE    25m  3:01.12 
36  Joe Hargreaves  2008  0893AA  BIRKERØD    25m  2:54.34 
280  Noah Sanchez  2006  0607AD  TRITON B    50m  2:52.07 
75  Lucas Korger  2007  0763AF  ALLERØD    25m  2:53.45 
90  Charlie Bastillini-Noval  2007  0727AG  KØGE    25m  2:57.72 
188  Joachim Nyvang Thorngreen  2007  0757AG  HILLERØD    25m  3:01.84 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
117  Frederik William Holm  2007  0727AE  ISHØJ    25m  2:50.17 
239  Andreas Kelstrup Schou  2005  0539AE  GLADSAXE    25m  2:40.17 
110  Mert Kaya  2001  0193AF  KØGE    25m  2:14.19 
230  Victor Juhl Hansen  2007  0719AE  GLADSAXE    25m  2:29.38 
301  Marius Hedvang Segato  2007  0791AD  TUNE    25m  2:43.00 
200  Victor Bjørneborg  2007  0729AD  GREVE    25m  2:50.54 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  31 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  16:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark