2020-10-22   10:41:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sigma Allerød Open 2020

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Seedede heat Løb 5
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Sigma Allerød Open    Udskriftsdato  31 januar 2020   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  16:06   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 januar 2020         
 
 
 
Løb 5, 200m Medley Damer  Finaler (9) 
Vejledende starttid 17:58 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
101  Caroline Ploug Høyer  2009  0926AG  KØGE    25m   
315  Luna Madrid Poulsen  2009  0972AC  TUNE    25m   
220  Sarah Budolph Olsen  2009  0918AG  GREVE    25m   
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
97  Alberte Kobyluch Høst  2009  0968AD  KØGE    25m   
217  Josephine Madsen  2009  0928AG  GREVE    25m   
250  Malou Voigt  2009  0988AJ  GENTOFTE    25m   
300  Jasmin A. Didriksen  2009  0998AB  TUNE    25m   
               

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
279  Sarah Rindum  2009  0922AG  TRITON B    25m   
249  Liva Dorff  2009  0918AH  GENTOFTE    25m   
290  Bettina M. V. Olsen  2009  0912AG  TRITON B    50m  4:31.27 
191  Tia Sofie Majvig Mogensen  2007  0778AM  HILLERØD    25m   
278  Josefine Nyegaard  2008  0808AR  TRITON B    25m   
88  Elisabeth Toft Kristensen  2009  0924AF  KØGE    25m   

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
219  Mathilde Dithmar  2009  0902AC  GREVE    25m  3:57.51 
14  Laura Storm Frimann  2009  0908AF  SLAGELSE    25m  3:52.18 
202  Anna Eirfeldt  2009  0952AF  GREVE    25m  3:48.46 
102  Frederikke Schwaner-Hanse  2008  0878AN  KØGE    25m  3:50.32 
185  Alberte Ricken  2007  0744AD  HILLERØD    25m  3:54.07 
256  Marie Louise Avnsø  2009  0942AD  GENTOFTE    25m  4:23.70 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
218  Julie Bruun  2008  0802AF  GREVE    25m  3:44.48 
263  Laura Kegel Sørensen  2009  0990AJ  GENTOFTE    25m  3:37.37 
16  Signe W Kjær Larsen  2008  0838AO  SLAGELSE    25m  3:33.49 
264  Rosa Toft  2009  0972AD  GENTOFTE    25m  3:35.91 
316  Matilde Wendelboe Træde  2008  0862AO  TUNE    25m  3:43.58 
262  Elise Vedel  2009  0944AD  GENTOFTE    25m  3:46.50 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
15  Signe Skelvig  2009  0984AA  SLAGELSE    25m  3:27.26 
265  Smilla Stavnsbjerg Frederiksen  2010  1032AE  GENTOFTE    25m  3:26.32 
187  Andrea Jørgensen  2008  0864AG  HILLERØD    25m  3:18.35 
96  Amalie Haack  2007  0762AT  KØGE    25m  3:19.65 
281  Sofie Kohave Sørensen  2007  0708AQ  TRITON B    50m  3:26.36 
216  Isabella Høj Johansen  2008  0894AH  GREVE    25m  3:28.10 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
221  Sarah Cecilie Rasmussen  2008  0842AH  GREVE    25m  3:14.67 
98  Vica Lucie Axen  2008  0808AC  KØGE    25m  3:13.54 
100  Augusta Bollmann  2009  0932AA  KØGE    25m  3:10.63 
19  Alberte Bendix Raunkjær  2007  0728AO  SLAGELSE    25m  3:13.31 
99  Anna Høyer  2007  0708AI  KØGE    25m  3:14.35 
215  Amalie Lykke Madsen  2008  0866AC  GREVE    25m  3:18.12 

 
Heat 8 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
314  Freja Monrad Kirkegaard  2008  0878AE  TUNE    25m  3:06.80 
11  Silje Juul Kjeldsen  2008  0826AG  SLAGELSE    25m  3:03.09 
Astamaja Rought  2006  0682AJ  SLAGELSE    25m  2:54.63 
26  Christine Dalsgaard  2007  0754AA  BIRKERØD    25m  2:56.59 
140  Kamilla Figurski  2008  0876AI  HØRSHOLM    25m  3:06.51 
10  Naja-Amalie Hallengreen  2008  0848AC  SLAGELSE    25m  3:10.46 

 
Heat 9 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
57  Cecilie Rud  2006  0694AC  ALLERØD    25m  2:51.13 
335  Charlotte Dreyer Riis  2006  0686AE  HOVEDSTAD    25m  2:50.99 
37  Ida Marie Frederiksen  2008  0828AD  BIRKERØD    25m  2:39.76 
201  Sophie Amalie Rasmussen  2006  0692AJ  GREVE    25m  2:50.30 
235  Laura Klug Christensen  2008  0836AN  GLADSAXE    25m  2:51.06 
60  Laura Weng Lind-Christensen  2006  0636AC  ALLERØD    25m  2:52.03 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  31 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  16:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark