2020-10-29   20:05:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sigma Allerød Open 2020

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Seedede heat Løb 4
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Sigma Allerød Open    Udskriftsdato  31 januar 2020   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  16:06   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 januar 2020         
 
 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer  Finaler (7) 
Vejledende starttid 17:48 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
337  Raymi Noah Trevino Hansen  2008    ALLERØD    25m   
285  Marcus Albjerg  2009  0953AF  TRITON B    25m  1:01.02 
294  David Warberg Ploug  2006  0673AQ  TRITON B    50m  1:05.11 
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
197  Clint Schrøder  2008  0897AL  GREVE    25m  58.50 
33  Jonathan Vallentin  2008  0821AC  BIRKERØD    25m  56.79 
17  Mikkel Augustesen  2008  0883AF  SLAGELSE    25m  53.38 
260  Anders Christensen  2008  0891AF  GENTOFTE    25m  53.93 
261  Anton Kasten  2008  0811AH  GENTOFTE    25m  57.18 
               

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
86  Jeppe Borring Andersen  2008  0887AC  ALLERØD    25m  50.67 
268  Rafael Ha  2008  0815AJ  GENTOFTE    25m  49.78 
258  Gustav Hørlykke  2008  0819AE  GENTOFTE    25m  49.36 
257  Johan Schrøder  2008  0815AC  GENTOFTE    25m  49.46 
13  Mikkel Prüsse-Olsen  2009  0931AF  SLAGELSE    25m  50.49 
303  Valdemar Rudolf Tvedskov  2008  0821AE  TUNE    25m  50.74 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
120  Frederik Luca Lamprecht  2006  0689AF  ISHØJ    25m  48.19 
313  Oliver Holst Bøgeskov  2006  0637AI  TUNE    25m  47.22 
266  Valdemar Hoffmann Hyldig  2008  0885AH  GENTOFTE    25m  46.28 
56  Sofus Borlund Dahl  2007  0789AP  BIRKERØD    25m  47.10 
267  Storm Krogh Kaastrup  2009  0901AC  GENTOFTE    25m  47.25 
94  Pelle Chr. Severinsen  2008  0831AB  KØGE    25m  48.30 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
253  Valther B. Wadstrøm  2008  0811AG  GENTOFTE    25m  45.65 
231  Lukas Peacock  2007  0751AG  GLADSAXE    25m  43.29 
27  Frederik F. Jacobsen  2007  0715AI  BIRKERØD    25m  40.83 
138  Anton Magnussen  2006  0619AP  HØRSHOLM    25m  43.21 
36  Joe Hargreaves  2008  0893AA  BIRKERØD    25m  43.97 
280  Noah Sanchez  2006  0607AD  TRITON B    50m  46.20 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
227  Magnus Gimsing Åhman  2007  0761AB  GLADSAXE    25m  40.60 
232  Rasmus Edske  2007  0777AE  GLADSAXE    25m  39.98 
188  Joachim Nyvang Thorngreen  2007  0757AG  HILLERØD    25m  39.16 
76  Lucas Linderoth  2007  0777AB  ALLERØD    25m  39.82 
237  William Bendixen  2007  0719AK  GLADSAXE    25m  40.06 
238  Hubert Fosbøl  2007  0793AC  GLADSAXE    25m  40.69 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Julius Vadmand  2005  0551AJ  SLAGELSE    25m  37.99 
225  Nikolai Stender-Petersen  2007  0723AB  GLADSAXE    25m  37.15 
181  Sebastian Ejdesgaard  2001  0181AO  HILLERØD    50m  32.93 
Tobias Wiegaard Hansen  2004  0489AH  SLAGELSE    25m  36.67 
141  Rasmus Fabricius Pedersen  2005  0559AD  HØRSHOLM    25m  37.42 
Viktor Kristiansen  2006  0661AP  SLAGELSE    25m  39.08 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  31 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  16:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark