2020-12-05   00:09:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sigma Allerød Open 2020

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Seedede heat Løb 3
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Sigma Allerød Open    Udskriftsdato  31 januar 2020   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  16:06   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 januar 2020         
 
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer  Finaler (7) 
Vejledende starttid 17:36 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
88  Elisabeth Toft Kristensen  2009  0924AF  KØGE    25m  1:06.28 
136  Victoria Pedersen  2008  0822AJ  HØRSHOLM    25m  54.75 
250  Malou Voigt  2009  0988AJ  GENTOFTE    25m  53.38 
279  Sarah Rindum  2009  0922AG  TRITON B    25m  54.74 
252  Freja Hede  2009  0992AJ  GENTOFTE    25m  55.52 
249  Liva Dorff  2009  0918AH  GENTOFTE    25m   

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
256  Marie Louise Avnsø  2009  0942AD  GENTOFTE    25m  53.06 
264  Rosa Toft  2009  0972AD  GENTOFTE    25m  51.24 
26  Christine Dalsgaard  2007  0754AA  BIRKERØD    25m  49.44 
265  Smilla Stavnsbjerg Frederiksen  2010  1032AE  GENTOFTE    25m  49.64 
263  Laura Kegel Sørensen  2009  0990AJ  GENTOFTE    25m  52.89 
278  Josefine Nyegaard  2008  0808AR  TRITON B    50m  53.07 

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
222  Petrea Asferg Larsson  2008  0862AD  GLADSAXE    25m  47.51 
236  Ella Boisen Tvermoes  2008  0812AD  GLADSAXE    25m  46.61 
81  Anja Englert  2008  0866AE  ALLERØD    25m  45.30 
10  Naja-Amalie Hallengreen  2008  0848AC  SLAGELSE    25m  45.47 
259  Flora Rybak-Andersen  2009  0948AD  GENTOFTE    25m  46.68 
262  Elise Vedel  2009  0944AD  GENTOFTE    25m  48.33 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
281  Sofie Kohave Sørensen  2007  0708AQ  TRITON B    50m  44.97 
282  Ida Hinchely  2008  0826AJ  TRITON B    25m  44.56 
228  Katrine Schou Jagd  2008  0868AA  GLADSAXE    25m  44.06 
80  Laura Bach Mindested  2008  0876AA  ALLERØD    25m  44.20 
77  Anne-Maj Framke  2008  0832AB  ALLERØD    25m  44.58 
229  Sigrid Mygind  2008  0878AG  GLADSAXE    25m  45.05 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
137  Sasha Nezdiikovskaia  2005  0564AK  HØRSHOLM    25m  42.53 
Frida Lauridsen  2005  0514AO  SLAGELSE    25m  41.77 
37  Ida Marie Frederiksen  2008  0828AD  BIRKERØD    25m  40.76 
276  Daniella Li West  2006  0664AI  TRITON B    25m  41.34 
29  Alberte Stub  2008  0874AI  BIRKERØD    25m  42.45 
140  Kamilla Figurski  2008  0876AI  HØRSHOLM    25m  43.37 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
235  Laura Klug Christensen  2008  0836AN  GLADSAXE    25m  40.52 
224  Victoria Brammer Kærgaard  2008  0878AA  GLADSAXE    25m  40.00 
Johanne Jensen-Mattebjerg  2006  0638AP  SLAGELSE    25m  39.24 
335  Charlotte Dreyer Riis  2006  0686AE  HOVEDSTAD    25m  39.39 
Emma Jørgensen  2005  0592AY  SLAGELSE    25m  40.39 
31  Sofie Leidecker  2008  0896AA  BIRKERØD    25m  40.59 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
182  Ulrikke Veje  2002  0258AK  HILLERØD    25m  39.00 
62  Isabella Ludvigsen  2005  0564AF  ALLERØD    25m  38.36 
179  Ida Zeiler Terkildsen  2004  0494AD  HILLERØD    25m  36.19 
169  Olivia Cruse  2005  0514AR  HILLERØD    25m  37.37 
11  Silje Juul Kjeldsen  2008  0826AG  SLAGELSE    25m  38.52 
Astamaja Rought  2006  0682AJ  SLAGELSE    25m  39.09 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  31 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  16:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark