Startliste for Sigma Allerød Open 2020
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 17
|
Stævne navn |
Sigma Allerød Open |
|
Udskriftsdato |
01 februar 2020 |
|
|
Stævne by |
Allerød |
|
Udskriftstidspunkt |
09:24 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
31 januar 2020 |
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Damer |
Finaler (12) |
Vejledende starttid 12:55 |
Heat 1 (12) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
249 |
1 |
Liva Dorff |
2009 |
0918AH |
GENTOFTE |
|
25m |
|
151 |
2 |
Emilie Stengel Vindekilde |
2009 |
0966AE |
HILLERØD |
|
25m |
2:32.79 |
165 |
3 |
Sofie Demant Klinker |
2010 |
1050AJ |
HILLERØD |
|
25m |
1:57.40 |
162 |
4 |
Mille Klæbel Blomsterberg |
2010 |
1026AJ |
HILLERØD |
|
25m |
2:25.57 |
163 |
5 |
Natasja Dalsgaard Dam |
2009 |
0936BC |
HILLERØD |
|
25m |
|
146 |
6 |
Andrea Christoffersen |
2010 |
1028AJ |
HILLERØD |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
105 |
1 |
Hannah Borgstrøm |
2009 |
0996AF |
KØGE |
|
25m |
1:49.73 |
290 |
2 |
Bettina M. V. Olsen |
2009 |
0912AG |
TRITON B |
|
25m |
1:43.62 |
126 |
3 |
Carmen Victoria Hansen |
2008 |
0814AU |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:37.93 |
250 |
4 |
Malou Voigt |
2009 |
0988AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:42.19 |
217 |
5 |
Josephine Madsen |
2009 |
0928AG |
GTI |
|
25m |
1:45.34 |
167 |
6 |
Miriam Bjørnholt |
2011 |
1112AD |
HILLERØD |
|
25m |
1:57.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
234 |
1 |
Katrine Hermansen |
2008 |
0838AG |
GLADSAXE |
|
25m |
1:36.91 |
219 |
2 |
Mathilde Dithmar |
2009 |
0902AC |
GTI |
|
25m |
1:34.49 |
316 |
3 |
Matilde Wendelboe Træde |
2008 |
0862AO |
GTI |
|
25m |
1:33.15 |
218 |
4 |
Julie Bruun |
2008 |
0802AF |
GTI |
|
25m |
1:33.62 |
103 |
5 |
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
0972AB |
KØGE |
|
25m |
1:35.12 |
121 |
6 |
Agnethe Overgaard |
2010 |
1088AC |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:37.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
14 |
1 |
Laura Storm Frimann |
2009 |
0908AF |
SLAGELSE |
|
25m |
1:29.77 |
279 |
2 |
Sarah Rindum |
2009 |
0922AG |
TRITON B |
|
25m |
1:28.84 |
88 |
3 |
Elisabeth Toft Kristensen |
2009 |
0924AF |
KØGE |
|
25m |
1:27.92 |
202 |
4 |
Anna Eirfeldt |
2009 |
0952AF |
GTI |
|
25m |
1:28.43 |
278 |
5 |
Josefine Nyegaard |
2008 |
0808AR |
TRITON B |
|
50m |
1:29.27 |
263 |
6 |
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
0990AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:31.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
220 |
1 |
Sarah Budolph Olsen |
2009 |
0918AG |
GTI |
|
25m |
1:27.23 |
16 |
2 |
Signe W Kjær Larsen |
2008 |
0838AO |
SLAGELSE |
|
25m |
1:26.73 |
216 |
3 |
Isabella Høj Johansen |
2008 |
0894AH |
GTI |
|
25m |
1:22.70 |
223 |
4 |
Liva Ladefoged Jepsen |
2008 |
0828AA |
GLADSAXE |
|
25m |
1:25.20 |
284 |
5 |
Katrine Johanne Grovn |
2008 |
0812AP |
TRITON B |
|
50m |
1:27.16 |
15 |
6 |
Signe Skelvig |
2009 |
0984AA |
SLAGELSE |
|
25m |
1:27.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
172 |
1 |
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
1008AA |
HILLERØD |
|
50m |
1:21.90 |
314 |
2 |
Freja Monrad Kirkegaard |
2008 |
0878AE |
GTI |
|
25m |
1:21.75 |
32 |
3 |
Ellen Klitvang |
2008 |
0824AI |
SIGMA |
|
25m |
1:21.17 |
236 |
4 |
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
0812AD |
GLADSAXE |
|
25m |
1:21.33 |
265 |
5 |
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen |
2010 |
1032AE |
GENTOFTE |
|
25m |
1:21.85 |
192 |
6 |
Julie Jepsen |
2007 |
0726AV |
HILLERØD |
|
25m |
1:22.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
315 |
1 |
Luna Madrid Poulsen |
2009 |
0972AC |
GTI |
|
25m |
1:19.45 |
10 |
2 |
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
0848AC |
SLAGELSE |
|
25m |
1:19.29 |
187 |
3 |
Andrea Jørgensen |
2008 |
0864AG |
HILLERØD |
|
25m |
1:18.91 |
80 |
4 |
Laura Bach Mindested |
2008 |
0876AA |
SIGMA |
|
25m |
1:18.99 |
185 |
5 |
Alberte Ricken |
2007 |
0744AD |
HILLERØD |
|
25m |
1:19.36 |
221 |
6 |
Sarah Cecilie Rasmussen |
2008 |
0842AH |
GTI |
|
25m |
1:19.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
228 |
1 |
Katrine Schou Jagd |
2008 |
0868AA |
GLADSAXE |
|
25m |
1:17.60 |
19 |
2 |
Alberte Bendix Raunkjær |
2007 |
0728AO |
SLAGELSE |
|
25m |
1:16.81 |
81 |
3 |
Anja Englert |
2008 |
0866AE |
SIGMA |
|
25m |
1:16.50 |
224 |
4 |
Victoria Brammer Kærgaard |
2008 |
0878AA |
GLADSAXE |
|
25m |
1:16.76 |
300 |
5 |
Jasmin A. Didriksen |
2009 |
0998AB |
GTI |
|
25m |
1:17.01 |
215 |
6 |
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
0866AC |
GTI |
|
25m |
1:18.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
233 |
1 |
Augusta Blom |
2008 |
0842AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:14.93 |
60 |
2 |
Laura Weng Lind-Christensen |
2006 |
0636AC |
SIGMA |
|
25m |
1:14.07 |
5 |
3 |
Frida Lauridsen |
2005 |
0514AO |
SLAGELSE |
|
25m |
1:13.31 |
18 |
4 |
Emilia Pico |
2008 |
0874AC |
SLAGELSE |
|
25m |
1:13.49 |
136 |
5 |
Victoria Pedersen |
2008 |
0822AJ |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:14.73 |
99 |
6 |
Anna Høyer |
2007 |
0708AI |
KØGE |
|
25m |
1:15.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
100 |
1 |
Augusta Bollmann |
2009 |
0932AA |
KØGE |
|
25m |
1:13.09 |
82 |
2 |
Simone Stenberg |
2008 |
0844AB |
SIGMA |
|
25m |
1:11.93 |
8 |
3 |
Astamaja Rought |
2006 |
0682AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
1:11.28 |
139 |
4 |
Thilde Hjortshøj |
2006 |
0648AO |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:11.28 |
201 |
5 |
Sophie Amalie Rasmussen |
2006 |
0692AJ |
GTI |
|
25m |
1:13.04 |
170 |
6 |
Anna Gregers Jørgensen |
2007 |
0764AO |
HILLERØD |
|
25m |
1:13.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
29 |
1 |
Alberte Stub |
2008 |
0874AI |
SIGMA |
|
25m |
1:09.93 |
235 |
2 |
Laura Klug Christensen |
2008 |
0836AN |
GLADSAXE |
|
25m |
1:08.49 |
243 |
3 |
Maria Claudia S. Hansen |
2006 |
0662AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:07.66 |
177 |
4 |
Amalie Klitten |
2004 |
0448BA |
HILLERØD |
|
50m |
1:08.04 |
222 |
5 |
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
0862AD |
GLADSAXE |
|
25m |
1:08.59 |
168 |
6 |
Emma Mølholm |
2005 |
0514AM |
HILLERØD |
|
25m |
1:10.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
169 |
1 |
Olivia Cruse |
2005 |
0514AR |
HILLERØD |
|
25m |
1:06.79 |
79 |
2 |
Marie Moesgaard |
2008 |
0836AD |
SIGMA |
|
25m |
1:04.77 |
178 |
3 |
Anna Olivia Kirchhoff |
2005 |
0566AK |
HILLERØD |
|
25m |
1:01.97 |
180 |
4 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
0454AE |
HILLERØD |
|
50m |
1:02.88 |
137 |
5 |
Sasha Nezdiikovskaia |
2005 |
0564AK |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:06.01 |
9 |
6 |
Silke Krakau Tønnesen |
2006 |
0654AC |
SLAGELSE |
|
25m |
1:07.29 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
01 februar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød |
Udskriftstidspunkt |
09:24 |
|