Startliste for Holdstævne Årgang (Vest)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 4
|
Stævne navn |
Holdstævne for Årgangssvømmere |
|
Udskriftsdato |
14 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Fredericia |
|
Udskriftstidspunkt |
08:02 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og DeltaSwim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 september 2019 |
|
|
|
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer |
Finaler (4) |
Vejledende starttid 10:19 |
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
0 |
Bassin |
Tid |
|
83 |
1 |
Peter Suder Lassen |
2007 |
0777AM |
AGF |
|
25m |
1:39.63 |
42 |
2 |
Hjalte Gregersen |
2008 |
0887AB |
ESBJERG |
|
25m |
1:36.97 |
45 |
3 |
Oscar Hågensen |
2008 |
0837AG |
ESBJERG |
|
25m |
1:31.21 |
14 |
4 |
Andreas Agger Hansen |
2005 |
0589AN |
KOLDING |
|
25m |
1:31.23 |
57 |
5 |
Dany Valiu Nielsen |
2008 |
0851AE |
DELTA |
|
25m |
1:37.35 |
173 |
6 |
Anes Hajrovic |
2008 |
0807AB |
HORSENS |
|
25m |
1:41.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
0 |
Bassin |
Tid |
|
39 |
1 |
Malte Neuber |
2007 |
0765AF |
ESBJERG |
|
25m |
1:28.68 |
40 |
2 |
Sigurd Salskov Iversen |
2006 |
0637AL |
ESBJERG |
|
25m |
1:24.82 |
163 |
3 |
Magnus Tranekjer |
2005 |
0567AK |
H2Odense |
|
25m |
1:22.77 |
86 |
4 |
Nikolaj Minke Mikkelsen |
2005 |
0547AJ |
AGF |
|
25m |
1:23.63 |
85 |
5 |
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
0629AG |
AGF |
|
25m |
1:25.11 |
82 |
6 |
Anton Sommerlund Jensen |
2006 |
0665AO |
AGF |
|
25m |
1:30.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
0 |
Bassin |
Tid |
|
124 |
1 |
Storm Jensen |
2007 |
0773AE |
AALBORG |
|
25m |
1:20.76 |
80 |
2 |
Karl B. Hansen |
2006 |
0653AI |
AGF |
|
25m |
1:16.46 |
161 |
3 |
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
0547AE |
H2Odense |
|
25m |
1:15.39 |
130 |
4 |
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
0631AB |
VEJLE |
|
25m |
1:15.54 |
172 |
5 |
Alexander Mogensen |
2005 |
0511AM |
HORSENS |
|
25m |
1:17.93 |
53 |
6 |
Jakob Kristensen |
2006 |
0613AI |
DELTA |
|
25m |
1:21.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
0 |
Bassin |
Tid |
|
3 |
1 |
Axel Kenneth Thomsen |
2005 |
0541AJ |
KOLDING |
|
25m |
1:13.40 |
132 |
2 |
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
0701AB |
VEJLE |
|
25m |
1:11.86 |
52 |
3 |
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
0503AG |
DELTA |
|
25m |
1:04.13 |
120 |
4 |
Mikkel K. Kristensen |
2005 |
0519AJ |
AALBORG |
|
25m |
1:09.54 |
79 |
5 |
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
0665AH |
AGF |
|
25m |
1:13.18 |
29 |
6 |
Oskar Foss |
2006 |
0677AC |
ESBJERG |
|
25m |
1:14.78 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
14 september 2019 |
Licens til DeltaSwim |
Udskriftstidspunkt |
08:02 |
|