Startliste for DM Kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 3
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:04 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2019 |
|
|
|
|
Løb 3, 200m Medley Damer |
Indledende (5) |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:01.86 06-12-2014 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 18-04-2009 |
Dansk Rekord Junior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 2:11.33 25-11-2011 |
|
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
176 |
3 |
Amalie W. Olsen |
2001 |
0162AR |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:27.21 |
135 |
4 |
Victoria Vorm |
2001 |
0104AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:26.85 |
344 |
5 |
Line Strandby |
2001 |
0106AD |
TRITON B |
|
25m |
2:27.19 |
6 |
6 |
Emma Marusáková |
2003 |
SVK14748 |
SVK |
|
25m |
2:30.68 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
346 |
1 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
25m |
2:26.00 |
190 |
2 |
Freja A. Skov |
2000 |
0078AA |
HELSINGØR |
|
25m |
2:23.99 |
316 |
3 |
Emilie Meng |
2003 |
0318AC |
KVIK |
|
25m |
2:23.52 |
215 |
4 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
25m |
2:22.82 |
140 |
5 |
Emilie Krog |
2002 |
0224AU |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:23.04 |
27 |
6 |
Sudem Denizli |
2005 |
|
TURKISH |
|
25m |
2:23.72 |
141 |
7 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
0036AJ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:24.53 |
365 |
8 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
0096AO |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:26.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
49 |
1 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
0232AJ |
JYLLINGE |
|
25m |
2:20.39 |
8 |
2 |
Robin Reindl |
2002 |
SVK11782 |
SVK |
|
25m |
2:18.99 |
100 |
3 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
0072AG |
LYNGBY |
|
25m |
2:16.76 |
72 |
4 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
BIRKERØD |
|
25m |
2:14.90 |
325 |
5 |
Regitze Gaard |
2001 |
0178AG |
KVIK |
|
25m |
2:15.59 |
26 |
6 |
Ekaterina Avramova |
1991 |
|
TURKISH |
|
25m |
2:18.37 |
79 |
7 |
Julie Stampe |
2002 |
0276AB |
ALLERØD |
|
25m |
2:19.72 |
322 |
8 |
Liva Schmid |
2000 |
0012AV |
KVIK |
|
25m |
2:21.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
83 |
1 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
25m |
2:20.04 |
231 |
2 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
0174AP |
GENTOFTE |
|
25m |
2:18.91 |
11 |
3 |
Nikoleta Trníková |
2002 |
SVK11827 |
SVK |
|
25m |
2:16.11 |
224 |
4 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
GENTOFTE |
|
25m |
2:13.74 |
307 |
5 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
0226AC |
AALBORG |
|
25m |
2:15.49 |
139 |
6 |
Anna Wermuth |
1996 |
9658AM |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:18.32 |
353 |
7 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
TRITON B |
|
25m |
2:19.49 |
313 |
8 |
María Fanney Kristjánsdóttir |
2000 |
0004BI |
KVIK |
|
25m |
2:21.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
2 |
1 |
Martina Cibulková |
2003 |
SVK14831 |
SVK |
|
25m |
2:19.72 |
7 |
2 |
Tamara Potocká |
2002 |
SVK12226 |
SVK |
|
25m |
2:18.40 |
4 |
3 |
Sabína Kupcová |
2003 |
SVK13637 |
SVK |
|
25m |
2:15.93 |
142 |
4 |
Maria Grandt |
1998 |
9806AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:11.83 |
71 |
5 |
Mia Steen Duus |
2001 |
0114AE |
BIRKERØD |
|
25m |
2:15.22 |
23 |
6 |
Deniz Ertan |
2007 |
|
TURKISH |
|
25m |
2:17.84 |
127 |
7 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
0078AG |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:19.37 |
147 |
8 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
0282AK |
HORSENS |
|
25m |
2:21.16 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 november 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:04 |
|