Program för DM/JDM (25m) 2019 Östsvenska
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Session 4
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
DM/JDM (25m) 2019 Östsvenska
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Kalmar Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 okt 2019 till den 6 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 200m Medley Herrar
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SR |
1:54.17 |
|
Simon Sjödin |
1986 |
SK Neptun |
SWE |
Stockholm |
|
2016-11-05 |
|
|
SJR |
1:57.20 |
|
Christoffer Wallin |
1990 |
Helsingborgs S |
SWE |
Istanbul |
|
2009-12-10 |
|
|
DR |
1:58.50 |
|
Oscar Ekström |
|
Linköpings ASS |
SWE |
Stockholm |
SWE |
2014-11-20 |
|
|
DJR |
1:58.50 |
|
Oscar Ekström |
|
Linköpings ASS |
SWE |
Stockholm |
SWE |
2014-11-20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
2 |
|
Henrik Pap |
2001 |
KALMAR SS |
2:36.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
226 |
3 |
|
Edvin Karlsson |
2004 |
OSKARSHAMN |
2:32.64 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
238 |
4 |
|
Albin Tallbäck |
2005 |
VÄRNAMO SS |
2:30.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
5 |
|
David Bergqvist |
2005 |
JÖNKÖPING |
2:31.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
6 |
|
Elvis Ericson |
2005 |
LASS |
2:32.93 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 200m Medley Herrar |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
1 |
|
Aldin Mandzo |
2004 |
NKK |
2:30.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
2 |
|
Sergej Basov |
2003 |
NKK |
2:29.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
3 |
|
Max Grubesic |
2004 |
JÖNKÖPING |
2:24.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
4 |
|
Nikola Petrovic |
2004 |
NKK |
2:24.88 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
5 |
|
Levente Nagy |
2005 |
LJUNGBY SS |
2:24.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
6 |
|
Markus Stahre |
2004 |
LASS |
2:25.22 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
7 |
|
David Ullstrand |
2005 |
NKK |
2:29.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 200m Medley Herrar |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
1 |
|
Leopold Grinnemo |
2005 |
JÖNKÖPING |
2:24.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
2 |
|
Gustav Fahlström |
2005 |
MOTALA SS |
2:23.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
3 |
|
Gustav Edlund |
2004 |
LASS |
2:19.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
4 |
|
Viktor Henrysson |
2003 |
JÖNKÖPING |
2:17.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
5 |
|
Anton Hegmegi |
2005 |
JÖNKÖPING |
2:19.46 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
6 |
|
Felix Wrakén |
2003 |
JÖNKÖPING |
2:20.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
7 |
|
Anton Bäckman |
2003 |
VÄRNAMO SS |
2:24.06 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 200m Medley Herrar |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
1 |
|
Ruben Staaf |
2002 |
LASS |
2:16.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
2 |
|
Gabriel Eriksson |
2004 |
JÖNKÖPING |
2:15.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
3 |
|
Anton Arvidsson |
2000 |
KALMAR SS |
2:14.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
4 |
|
Martin Falk |
1999 |
LASS |
2:03.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
5 |
|
Erik Stensson |
2002 |
VÄRNAMO SS |
2:08.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
6 |
|
Oskar Axandersson |
2002 |
VÄXJÖ SS |
2:14.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
7 |
|
Elliot Fielder |
2003 |
MOTALA SS |
2:16.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-06 12:17:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|