Program för DM/JDM (25m) 2019 Östsvenska
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Session 4
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
DM/JDM (25m) 2019 Östsvenska
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Kalmar Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 okt 2019 till den 6 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 200m Ryggsim Herrar
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SR |
1:54.31 |
|
Mattias Carlsson |
1990 |
Uddevalla Sim |
SWE |
Upplands Väsby |
|
2009-11-08 |
|
|
SJR |
1:54.31 |
|
Mattias Carlsson |
1990 |
Uddevalla Sim |
SWE |
Upplands-Väsby |
|
2009-11-08 |
|
|
DR |
1:54.81 |
|
Axel Pettersson |
|
Jönköpings SS |
SWE |
Göteborg |
SWE |
2013-11-22 |
|
|
DJR |
1:54.81 |
|
Axel Pettersson |
|
Jönköpings SS |
SWE |
Göteborg |
SWE |
2013-11-22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
3 |
|
Mattias Jönsson |
2006 |
VÄXJÖ SS |
2:34.49 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
238 |
4 |
|
Albin Tallbäck |
2005 |
VÄRNAMO SS |
2:26.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
5 |
|
David Bergqvist |
2005 |
JÖNKÖPING |
2:29.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 200m Ryggsim Herrar |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
2 |
|
Hugo Fransson |
2005 |
KALMAR SS |
2:24.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
3 |
|
Philip Löfbom |
2003 |
NKK |
2:21.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
4 |
|
Oskar Axandersson |
2002 |
VÄXJÖ SS |
2:18.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
5 |
|
Emanuel Tidåsen |
2002 |
VÄXJÖ SS |
2:20.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
231 |
6 |
|
Ville Seppälä |
2004 |
SMÅLANDSST |
2:22.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
7 |
|
Max Grubesic |
2004 |
JÖNKÖPING |
2:24.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 200m Ryggsim Herrar |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
1 |
|
Markus Stahre |
2004 |
LASS |
2:18.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
2 |
|
Viktor Henrysson |
2003 |
JÖNKÖPING |
2:10.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
3 |
|
Filip Grimberg |
1998 |
LASS |
2:08.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
4 |
|
Martin Falk |
1999 |
LASS |
2:01.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
5 |
|
Emil Kernen |
2002 |
NKK |
2:02.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
6 |
|
Oskar Gannholm-Johansson |
1996 |
LASS |
2:10.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
7 |
|
Anton Hegmegi |
2005 |
JÖNKÖPING |
2:17.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-06 12:17:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap |
|
|
|
|