Startliste for European Para Youth Games
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
SATURDAY MORNING
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Para Youth Games 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Helsinki |
Finnish Paralympic Committee |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jun 29, 2019 to Jun 30, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
100m Freestyle M |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
31 |
|
Nader Khalili |
Finland |
2001 |
|
50m |
57.06 |
S14 |
|
|
|
|
2 |
73 |
|
Fredrik Solberg |
Norway |
2001 |
|
50m |
1:00.13 |
S9 |
|
|
|
|
3 |
57 |
|
Misha Palazzo |
Italy |
2002 |
|
50m |
58.08 |
S14 |
|
|
|
|
4 |
23 |
|
Felix-Ulli Fichtelmann |
Germany |
2001 |
|
50m |
1:02.06 |
S9 |
|
|
|
|
5 |
59 |
|
Matej Petrlic |
Croatia |
2002 |
|
50m |
59.69 |
S10 |
|
|
|
|
6 |
89 |
|
Nils Hutschreuther N |
Germany |
2005 |
|
50m |
1:00.40 |
S10 |
|
|
|
|
7 |
71 |
|
Ugur Senel |
Turkey |
2001 |
|
50m |
1:17.03 |
S6 |
|
|
|
|
8 |
63 |
|
Pascal Rentsch |
Germany |
2003 |
|
50m |
1:02.99 |
S14 |
|
|
|
|
9 |
82 |
|
Laurin Walther |
Germany |
2003 |
|
50m |
1:07.04 |
S9 |
|
|
|
|
10 |
64 |
|
Massimo Resta N |
Italy |
2004 |
|
50m |
1:10.44 |
S8 |
|
|
|
|
11 |
46 |
|
Tom Meixelsberger |
Germany |
2001 |
|
50m |
1:07.80 |
S9 |
|
|
|
|
12 |
51 |
|
Francesco Nicoletti N |
Italy |
2006 |
|
50m |
1:08.00 |
S9 |
|
|
|
|
13 |
47 |
|
Marco Meneses |
Portugal |
2001 |
|
50m |
1:10.20 |
S11 |
|
|
|
|
14 |
75 |
|
Gabriel Steen |
Norway |
2004 |
|
50m |
1:03.77 |
S13 |
|
|
|
|
15 |
85 |
|
Maurice Wetekam N |
Germany |
2006 |
|
50m |
1:10.04 |
S9 |
|
|
|
|
16 |
14 |
|
Fabian Claeson |
Sweden |
2002 |
|
50m |
1:10.10 |
S9 |
|
|
|
|
17 |
36 |
|
Koral Berkin Kutulu |
Turkey |
2005 |
|
50m |
1:32.33 |
S5 |
|
|
|
|
18 |
29 |
|
Patrik Jagodic |
Slovenia |
2002 |
|
50m |
1:13.00 |
S9 |
|
|
|
|
19 |
49 |
|
Darius Mif |
Romania |
2005 |
|
50m |
1:09.41 |
S10 |
|
|
|
|
20 |
84 |
|
Aljaz Vejnovic |
Slovenia |
2002 |
|
50m |
1:11.00 |
S14 |
|
|
|
|
21 |
34 |
|
David Kratochvil |
Czech Republic |
2007 |
|
50m |
1:16.20 |
S11 |
|
|
|
|
22 |
10 |
|
Rodolfo Castanheira N |
Portugal |
2001 |
|
50m |
1:17.28 |
S8 |
|
|
|
|
23 |
54 |
|
Arian Notretu |
Romania |
2005 |
|
50m |
1:14.00 |
S9 |
|
|
|
|
24 |
38 |
|
Ilmari Laitala N |
Finland |
2003 |
|
25m |
1:17.66 |
S8 |
|
|
|
|
25 |
86 |
|
Lorenzo Zeni N |
Italy |
2001 |
|
50m |
1:28.26 |
S6 |
|
|
|
|
26 |
52 |
|
Ville Nieminen N |
Finland |
2004 |
|
50m |
1:15.47 |
S9 |
|
|
|
|
27 |
25 |
|
Karim Gouda Said Hessan N |
Italy |
2004 |
|
50m |
1:18.80 |
S11 |
|
|
|
|
28 |
26 |
|
Julian Hiersche |
Germany |
2002 |
|
50m |
1:17.64 |
S9 |
|
|
|
|
29 |
81 |
|
Tanel Täheväli |
Estonia |
2002 |
|
50m |
1:13.30 |
S10 |
|
|
|
|
30 |
33 |
|
Jan Krajnovic |
Croatia |
2002 |
|
50m |
1:18.22 |
S9 |
|
|
|
|
31 |
20 |
|
Verneri Eronen N |
Finland |
2002 |
|
50m |
1:18.61 |
S9 |
|
|
|
|
32 |
16 |
|
Hector Denayer N |
France |
2005 |
|
50m |
1:14.25 |
S10 |
|
|
|
|
33 |
17 |
|
Mahmoud Draibine N |
Italy |
2002 |
|
50m |
1:13.27 |
S12 |
|
|
|
|
34 |
5 |
|
Swan Belmana N |
France |
2002 |
|
50m |
1:19.47 |
S9 |
|
|
|
|
35 |
2 |
|
Louis Aubry N |
France |
2003 |
|
50m |
1:15.44 |
S10 |
|
|
|
|
36 |
87 |
|
Tim Znidarsic Svensek |
Slovenia |
2004 |
|
50m |
1:35.00 |
S6 |
|
|
|
|
37 |
28 |
|
Sebastian Häregård |
Sweden |
2002 |
|
50m |
1:31.87 |
S7 |
|
|
|
|
38 |
60 |
|
Kylian Portal N |
France |
2006 |
|
50m |
1:15.87 |
S13 |
|
|
|
|
39 |
27 |
|
Alex Hrusovsky N |
Slovakia |
2003 |
|
50m |
1:24.80 |
S10 |
|
|
|
|
40 |
19 |
|
Luka Ercegovac Arbutina N |
Croatia |
2004 |
|
50m |
1:23.64 |
S13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-30 15:06:04 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|