Startliste for Nykredit Gentofte Open - kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag eftermiddag - Stævnestart kl. 14.00
Seedede heat Løb 54
|
Stævne navn |
Nykredit Gentofte Open - Kort |
|
Udskriftsdato |
22 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
12:39 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 september 2019 |
|
|
|
|
Løb 54, 100m Butterfly Herrer |
Finaler (5) |
Vejledende starttid 14:12 |
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
201 |
2 |
Frederik Sandbjerg |
2004 |
0477AL |
SØLLERØD |
|
25m |
1:13.79 |
187 |
3 |
Kasper Milton Smith |
2003 |
0343AM |
SØLLERØD |
|
25m |
1:11.15 |
20 |
4 |
Marco Stub Olssen |
2004 |
0429AC |
LAKSEN |
|
25m |
1:13.50 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
203 |
2 |
Julian Birch |
2004 |
0489AJ |
SØLLERØD |
|
25m |
1:07.69 |
165 |
3 |
Christoffer Skinhøj |
2003 |
0313AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:07.10 |
55 |
4 |
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
0447AH |
LYNGBY |
|
25m |
1:07.17 |
6 |
5 |
Mikkel Bjellekjær Jensen |
2003 |
0359AN |
JYLLINGE |
|
25m |
1:07.84 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
50 |
1 |
Bror Textor-Broch |
2003 |
0381AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:05.61 |
120 |
2 |
Valdemar Birn-Bringgaard |
2004 |
0495AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:04.34 |
23 |
3 |
Julius Svarrer |
2005 |
0507AH |
SLANGERUP |
|
25m |
1:02.26 |
56 |
4 |
Kasper Thorn |
2004 |
0401AH |
LYNGBY |
|
25m |
1:03.22 |
202 |
5 |
Alfred Balslev Jørgensen |
2004 |
0429AK |
SØLLERØD |
|
25m |
1:04.49 |
199 |
6 |
Valdemar Kristensen |
2003 |
0397AN |
SØLLERØD |
|
25m |
1:06.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
73 |
1 |
Tobias Gammelvind |
2004 |
0437AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:00.21 |
64 |
2 |
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
0343AQ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
59.05 |
115 |
3 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
0135AG |
GENTOFTE |
|
25m |
58.20 |
163 |
4 |
Oskar Luckow Larsen |
2004 |
0443AA |
GENTOFTE |
|
25m |
59.04 |
7 |
5 |
Nicolai Wiuff |
2002 |
0243AB |
JYLLINGE |
|
25m |
59.15 |
200 |
6 |
William Kristensen |
2003 |
0319AM |
SØLLERØD |
|
25m |
1:01.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
198 |
1 |
Christoffer Weiss |
2002 |
0273AE |
SØLLERØD |
|
25m |
57.59 |
119 |
2 |
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
0035AK |
GENTOFTE |
|
25m |
56.69 |
82 |
3 |
Magnus Carstensen |
1999 |
9903AH |
HOVEDSTAD |
|
25m |
55.23 |
215 |
4 |
Sebastian Holmberg |
1991 |
AG9391 |
TÄBY SIM |
|
25m |
56.50 |
114 |
5 |
Leo Badaker |
2002 |
0255AR |
GENTOFTE |
|
25m |
57.40 |
108 |
6 |
Christopher G. Trandum |
2003 |
0313AI |
GENTOFTE |
|
25m |
58.13 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
22 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
12:39 |
|