2020-02-25   19:03:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Brøndby Swim Cup 2020

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 4
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  08:12   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2020         
 
 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer  Finaler (9) 
Vejledende starttid 10:50 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
73  Nohr Kure  2011  1137AC  GSK    25m  1:09.61 
75  Tobias Evald Sørensen  2011  1141AC  GSK    25m  1:01.67 
312  Villum Nygaard  2011  1147AC  VEST    25m  1:07.78 
101  Mads Dencher Nielsen  2007  0779AJ  FR.SUND    25m   
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
65  Alexander Bech  2011  1135AC  GSK    25m  1:00.78 
305  Jacob Bornhøft Nielsen  2010  1055AF  VEST    25m  59.63 
114  Villads Pehrsson  2008  0827AF  FR.SUND    25m  58.59 
269  Noah Kobbernagel  2011  1147AA  VEST    25m  59.42 
231  Micas Victor Løth Brandt  2008  0849AJ  KVIK    25m  59.83 
74  Oliver Krogh  2011  1133AC  GSK    25m  1:01.33 

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
249  Alexander Birk Lund  2010  1009AB  VEST    25m  57.44 
69  Benjamin Nygaard  2010  1035AF  GSK    25m  55.99 
308  Noah Seneberg  2010  1059AF  VEST    25m  53.65 
63  Storm Bachman Holmtoft  2010  1041AD  GSK    25m  53.68 
124  Gustav Holm  2009  0953AG  AIF    25m  56.10 
267  Ronas Cetinkaya  2010  1007AB  VEST    25m  57.67 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
40  Marco Leang  2009  0911BC  GSK    25m  52.52 
258  Jonas Packert-Frandsen  2009  0907AE  VEST    25m  51.32 
307  Markus Tordrup  2010  1057AF  VEST    25m  49.75 
229  Mathias Hørsving  2008  0899AJ  KVIK    25m  50.50 
62  Oscar G. Lopez Nielsen  2010  1039AD  GSK    25m  52.50 
41  Florian Westarp Zornhagen  2009  0903AD  GSK    25m  53.12 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
98  Lauritz Viborg Husum  2007  0799AH  FR.SUND    25m  48.95 
287  Noah Nygaard  2008  0807AE  VEST    25m  47.87 
226  Lucas Lund Warner  2008  0893AL  KVIK    25m  46.06 
96  Jacob Tykskov Marcussen  2006  0645AL  FR.SUND    25m  46.45 
132  Filip Nielsen  2010  1057AB  AIF    25m  48.93 
225  Kasper Egerod  2008  0839AI  KVIK    25m  49.21 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
103  Rasmus Nyland  2007  0789AJ  FR.SUND    25m  45.41 
37  Elias Løkken Boss  2008  0883AE  RØNNE    25m  44.81 
94  Emil Bantz Nielsen  2007  0755AB  FR.SUND    25m  44.25 
58  Anders Koch Jensen  2008  0841AD  GSK    25m  44.27 
220  Christian V. F. Jakobsen  2008  0869AI  KVIK    25m  45.06 
59  Jonathan V Ahm-Jantzen  2009  0949AA  GSK    25m  45.75 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
95  Gustavs Lopacinskis  2009  0967AA  FR.SUND    25m  43.72 
57  Peter Emil Dyhr  2008  0897AD  GSK    25m  42.93 
144  Carl S. Sørensen  2006  0651AF  KVIK    25m  41.17 
Oscaar Opperfelt  2008  0851AH  SOLRØD    25m  41.48 
237  William R. Blaasvær  2008  0829AI  KVIK    25m  43.54 
233  Samuel Lourenco  2007  0761AM  KVIK    25m  43.90 

 
Heat 8 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
117  Mads Bantz Nielsen  2004  0465AK  FR.SUND    25m  37.40 
152  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  0577AJ  KVIK    25m  34.73 
Vincent Borup Schärer  2006  0675AB  SOLRØD    25m  34.01 
332  Jonathan Kristensen  2006  0693AL  FR.SUND    25m  34.31 
82  Loui Krag  2007  0793AD  FR.SUND    25m  35.86 
38  Laurits Erichsen  2007  0717AI  RØNNE    25m  40.19 

 
Heat 9 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
85  Bertram Olesen  2005  0509AK  FR.SUND    25m  32.86 
Mads Mørkhøj Hartington  2006  0645AA  SOLRØD    25m  32.51 
290  Casper Davidsen  1999  9979AA  VEST    25m  29.95 
292  Hugo Haakansson  2006  0609AA  VEST    25m  30.46 
Morten Kilhof  2000  0037AJ  SOLRØD    25m  32.79 
171  Tobias Melhede  2006  0653AA  KVIK    25m  33.18 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  08:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark