2020-02-20   10:24:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Brøndby Swim Cup 2020

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 13
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  08:12   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2020         
 
 
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer  Finaler (11) 
Vejledende starttid 13:27 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
137  Sofie Nygaard Kofoed  2010  1062AF  AIF    25m  2:32.42 
210  Katinka Als Makne  2009  0922AH  KVIK    25m  2:27.71 
121  Ingrid Schultz  2010  1074AC  AIF    25m  2:31.89 
107  Anna Dencher Nielsen  2010  1048AC  FR.SUND    25m  2:41.95 
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
255  Frida Christoffersen  2009  0906AC  VEST    25m  2:17.36 
215  Mille Reimer  2008  0886AM  KVIK    25m  2:14.20 
122  Thea Fritz Larsen  2009  0928AB  AIF    25m  2:08.20 
129  Frederikke Rasmussen  2009  0952AH  AIF    25m  2:10.84 
110  Kornelia Eg  2008  0888AC  FR.SUND    25m  2:16.16 
106  Ellen Johanne Skovsgaard  2010  1006AG  FR.SUND    25m  2:21.36 

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
133  Jensine Højmark Skaaning  2008  0844AO  AIF    25m  2:03.14 
54  Natalie Meyer  2009  0944AC  GSK    25m  1:59.96 
Amalie Vogt Monberg  2010  1062AD  SOLRØD    25m  1:58.33 
256  Ida Matthesen  2009  0946AC  VEST    25m  1:59.66 
217  Thilde Jølver Rasmussen  2008  0878AH  KVIK    25m  2:03.04 
61  Asta Kruse Enemærke  2010  1016AB  GSK    25m  2:04.98 

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
111  Liv Emilie Ryberg  2007  0738AQ  FR.SUND    25m  1:52.69 
302  Emma de Palo-Jonas  2008  0834AF  VEST    25m  1:52.30 
283  Mille Therp  2009  0906AB  VEST    25m  1:50.38 
277  Frederikke M. Rasmussen  2008  0884AH  VEST    25m  1:50.96 
112  Marie Borregaard Nielsen  2008  0864AE  FR.SUND    25m  1:52.65 
126  Emilia Nielsen  2007  0762AG  AIF    25m  1:55.89 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
273  Caroline Stefansen  2009  0902AF  VEST    25m  1:49.69 
46  Thilde Bødiker  2009  0924AH  GSK    25m  1:49.33 
109  Caroline Lindberg  2007  0702AS  FR.SUND    25m  1:46.62 
130  Freja Johanna Kepser  2005  0544AS  AIF    25m  1:49.25 
51  Ann-Louise Schledermann  2009  0964AC  GSK    25m  1:49.42 
279  Lamia Taslicukur  2008  0842AK  VEST    25m  1:50.34 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
276  Esther Bang Laursen  2009  0926AC  VEST    25m  1:44.57 
30  Karla Bergmann  2007  0742AJ  RØNNE    25m  1:41.73 
211  Leonora Wahl-Brink  2007  0782AJ  KVIK    25m  1:38.93 
31  Ida Sohn  2008  0822AD  RØNNE    25m  1:40.09 
44  Ella Kruse Enemærke  2010  1006AB  GSK    25m  1:43.53 
119  Marie Munk  2008  0818AD  AIF    25m  1:45.20 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
56  Siena Serizawa  2008  0832AD  GSK    25m  1:34.97 
93  Ellen Lunn  2008  0884AE  FR.SUND    25m  1:34.26 
128  Sofie Riis  2005  0536AG  AIF    25m  1:33.17 
120  Helena Fritz Larsen  2007  0792AO  AIF    25m  1:33.93 
60  Liva Friche Christensen  2008  0848AF  GSK    25m  1:34.77 
14  Mathilde Rygaard Hansen  2008  0812AK  SOLRØD    25m  1:38.86 

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
168  Smilla Hauge  2007  0798AM  KVIK    25m  1:32.51 
280  Luka Revitz  2008  0866AH  VEST    25m  1:32.12 
164  Mollie Kaustrup Lindemose  2007  0798AI  KVIK    25m  1:30.88 
278  Freja Kobbernagel  2008  0806AD  VEST    25m  1:31.62 
151  Freja Fyller Jacobsen  2007  0774AJ  KVIK    25m  1:32.15 
64  Ida Celine Sangstad Holst  2007  0716AF  GSK    25m  1:32.71 

 
Heat 9 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
134  Laura Buchmann  2004  0424AV  AIF    25m  1:29.33 
218  Zenia Englund  2008  0868AE  KVIK    25m  1:29.19 
23  Daniella Anderson  2006  0608AR  SOLRØD    25m  1:27.89 
314  Marie Nissov-Johansen  2006  0626AD  VEST    25m  1:28.17 
32  Mille Bergmann  2004  0408AR  RØNNE    25m  1:29.27 
17  Charlotte Hjortshøj  2006  0658AP  SOLRØD    25m  1:30.74 

 
Heat 10 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
159  Siv Reimer  2006  0688AI  KVIK    25m  1:24.67 
47  Mathilde Johansen  2007  0732AJ  GSK    25m  1:22.99 
22  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005  0548AJ  SOLRØD    25m  1:21.93 
300  Anna Blom Bygum  2006  0682AI  VEST    25m  1:22.97 
294  Laika Usinger  2006  0636AV  VEST    25m  1:23.16 
91  Julie Sonne  2005  0532AX  FR.SUND    25m  1:26.28 

 
Heat 11 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
299  Maya Amstrup Riis  2007  0708AA  VEST    25m  1:20.93 
13  Caroline Rygaard Hansen  2006  0632AL  SOLRØD    25m  1:20.12 
21  Nynne Zandra Opperfelt  2006  0678AP  SOLRØD    25m  1:18.01 
143  Amalie Backhausen  2006  0676AL  KVIK    25m  1:18.40 
146  Emma Hansen  2007  0742AB  KVIK    25m  1:20.19 
301  Rikke Therp  2006  0628AF  VEST    25m  1:21.21 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  08:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark