2020-02-25   20:49:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Brøndby Swim Cup 2020

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 10
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  08:12   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2020         
 
 
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer  Finaler (10) 
Vejledende starttid 12:40 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
75  Tobias Evald Sørensen  2011  1141AC  GSK    25m  2:49.61 
65  Alexander Bech  2011  1135AC  GSK    25m  2:31.38 
69  Benjamin Nygaard  2010  1035AF  GSK    25m  2:26.58 
74  Oliver Krogh  2011  1133AC  GSK    25m  2:29.38 
305  Jacob Bornhøft Nielsen  2010  1055AF  VEST    25m  2:33.48 
               

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
73  Nohr Kure  2011  1137AC  GSK    25m  2:21.90 
249  Alexander Birk Lund  2010  1009AB  VEST    25m  2:02.76 
267  Ronas Cetinkaya  2010  1007AB  VEST    25m  1:55.81 
269  Noah Kobbernagel  2011  1147AA  VEST    25m  1:58.12 
308  Noah Seneberg  2010  1059AF  VEST    25m  2:10.30 
312  Villum Nygaard  2011  1147AC  VEST    25m  2:22.59 

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
124  Gustav Holm  2009  0953AG  AIF    25m  1:47.23 
40  Marco Leang  2009  0911BC  GSK    25m  1:45.00 
94  Emil Bantz Nielsen  2007  0755AB  FR.SUND    25m  1:40.46 
63  Storm Bachman Holmtoft  2010  1041AD  GSK    25m  1:41.04 
307  Markus Tordrup  2010  1057AF  VEST    25m  1:46.65 
132  Filip Nielsen  2010  1057AB  AIF    25m  1:50.66 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
41  Florian Westarp Zornhagen  2009  0903AD  GSK    25m  1:39.53 
258  Jonas Packert-Frandsen  2009  0907AE  VEST    25m  1:33.98 
227  Malte Bøgelund Høpfner  2008  0879AI  KVIK    25m  1:26.23 
282  Mads Ulslev Parbst  2008  0871AD  VEST    25m  1:28.84 
233  Samuel Lourenco  2007  0761AM  KVIK    25m  1:37.36 
62  Oscar G. Lopez Nielsen  2010  1039AD  GSK    25m  1:40.29 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
275  Cornelius K. Andreassen  2008  0885AE  VEST    25m  1:25.60 
59  Jonathan V Ahm-Jantzen  2009  0949AA  GSK    25m  1:23.53 
234  Stefan Birkhøj Kjærstad  2007  0797AE  KVIK    25m  1:19.70 
220  Christian V. F. Jakobsen  2008  0869AI  KVIK    25m  1:22.37 
Nick Nielsen  2008  0861AH  SOLRØD    25m  1:24.45 
226  Lucas Lund Warner  2008  0893AL  KVIK    25m  1:25.85 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
58  Anders Koch Jensen  2008  0841AD  GSK    25m  1:18.78 
166  Philip Schou Christiansen  2006  0689AJ  KVIK    25m  1:15.97 
50  Tristan Nygaard  2008  0891AD  GSK    25m  1:13.35 
103  Rasmus Nyland  2007  0789AJ  FR.SUND    25m  1:15.36 
49  Daniel Holger Dyhr  2008  0833AE  GSK    25m  1:16.06 
98  Lauritz Viborg Husum  2007  0799AH  FR.SUND    25m  1:19.02 

 
Heat 7 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
38  Laurits Erichsen  2007  0717AI  RØNNE    25m  1:12.11 
88  Balder H. Mikkelsen  2007  0707AB  FR.SUND    25m  1:10.98 
167  Sebastian Højer Øster  2006  0679AE  KVIK    25m  1:05.88 
149  Karl Svane Kristensen  2005  0529AJ  KVIK    25m  1:10.49 
96  Jacob Tykskov Marcussen  2006  0645AL  FR.SUND    25m  1:11.73 
Karl-Johan Brandt  2006  0689AR  SOLRØD    25m  1:12.51 

 
Heat 8 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
332  Jonathan Kristensen  2006  0693AL  FR.SUND    25m  1:04.45 
161  Martin Svendson  2005  0571AJ  KVIK    25m  1:03.17 
Mads Mørkhøj Hartington  2006  0645AA  SOLRØD    25m  1:02.91 
171  Tobias Melhede  2006  0653AA  KVIK    25m  1:02.99 
150  Frederik Knakkergaard  2005  0509AJ  KVIK    25m  1:04.08 
147  Emil Espinoza  2006  0623AL  KVIK    25m  1:05.33 

 
Heat 9 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
295  Carl Emil Ljungdahl  2006  0625AB  VEST    25m  1:00.89 
Benjamin Koch Andersen  2004  0425AQ  SOLRØD    25m  59.50 
90  Victor Dyrhauge  2004  0407AJ  FR.SUND    25m  58.23 
Morten Kilhof  2000  0037AJ  SOLRØD    25m  58.80 
85  Bertram Olesen  2005  0509AK  FR.SUND    25m  1:00.20 
162  Alexander Hillhouse  2004  0461AL  KVIK    25m  1:02.68 

 
Heat 10 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
36  Phillip Quist  2003  0395AN  RØNNE    25m  57.26 
Casper Mørkhøj Hartington  2002  0239AF  SOLRØD    25m  54.24 
297  Valdemar Mariegaard  1999  9969AF  VEST    25m  53.16 
290  Casper Davidsen  1999  9979AA  VEST    25m  53.78 
35  Malthe Berlin  2005  0525AK  RØNNE    25m  54.82 
92  William S. Michaelsen  2001  0135AK  FR.SUND    25m  57.52 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  08:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark