2019-11-15   02:18:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Document
Tilmeldings liste
DM-L og DMJ-L holdkap
Arrangør
Placering: Helsingør Svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 11. jul  2019 to 14. jul  2019
1 400m Medley Damer
Sponsor: Canon
4:38.20 Julie Hjorth-Hansen 1984 Birkerød S DEN Rom, Italien 02-08-2009
4:48.17 Katrine Bukh Villesen 2000 Aalborg Sv DEN Wien, Østrig 26-05-2017
NR 4:38.20 Julie Hjorth-Hansen 1984 DEN DEN Rom, Italien 02-08-2009
# ID Navn Klub Født Licens Svø
mme
hal
Tilmeldi
ngs tid
Status
1 169 Helena Rosendahl Bach Holstebro Svømme Club 2000 0074AM 50m 4:47.22
2 40 Mia Steen Duus Sigma Swim Birkerød 2001 0114AE 50m 4:49.44
3 142 Tonni McNeese Hovedstadens Svømmeklub 2001 0186AL 50m 4:53.29
4 344 Victoria Haahr Pallesen Aalborg Svømmeklub 2002 0226AC 50m 4:57.67
5 315 Mia Borgensgaard Agfs Svømmeafdeling 2003 0368AT 50m 4:58.79
6 248 Sofie Louise Nimb Gentofte Svømme Klub 2001 0174AP 50m 4:59.38
7 2 Kaya Fjeldsted Kristensen A6 JGI-Swim 2002 0232AJ 50m 4:59.51
8 355 Lisa Rijkhoff Aalborg Svømmeklub 2001 0136AF 50m 4:59.79
9 121 Emilie Krog Hovedstadens Svømmeklub 2002 0224AU 50m 5:03.22
10 20 Sofie Nielsen Slagelse Svømmeklub 2001 0198AF 50m 5:04.99
11 136 Victoria Vorm Hovedstadens Svømmeklub 2001 0104AF 50m 5:06.01
12 128 Sofie Maagøe Hovedstadens Svømmeklub 2003 0366AA 50m 5:06.22
13 139 Luna Donde Feilberg Hovedstadens Svømmeklub 2000 0036AJ 50m 5:07.72
14 240 Zenia Aarestrup Gladsaxe Svømmeklub 2001 0104AS 50m 5:09.75
15 535 Anna Kotonen Finland 2000 50m 5:10.46
16 52 Caroline Buhl Schrøder Sigma Swim Allerød 2003 0314AB 50m 5:11.85
17 291 Amalie Staghøj Andersen Esbjerg Svømmeklub 2004 0466AK 50m 5:12.83
18 496 Laura Marie Dige VIK-Skovbakken
Svømmeafdeling
2004 0404AE 50m 5:14.60
19 33 Kajsa G. Christensen Sigma Swim Birkerød 2004 0484AA 50m 5:15.32
20 423 Line Strandby Svømmeklubben Triton
Ballerup
2001 0106AD 50m 5:15.80
21 122 Esther Else Grubert Hovedstadens Svømmeklub 2003 0374AG 50m 5:15.98
22 85 Ella Stenholt Lyngby Svømmeklub 2003 0398AP 50m 5:17.09
23 79 Anna Myhre Rottensten Lyngby Svømmeklub 2003 0326AW 50m 5:17.44
24 123 Hannah Höesch Hovedstadens Svømmeklub 2003 0336AM 50m 5:17.62
25 469 Louise Hvarre Vejle Svømmeklub 2001 0156AN 50m 5:17.96
26 21 Regitze Gotthard Slagelse Svømmeklub 2002 0228AA 50m 5:18.27
27 135 Josefine Strand Nielsen Hovedstadens Svømmeklub 2000 0048AI 50m 5:18.45
28 319 Marie Christensen Agfs Svømmeafdeling 2002 0272AI 50m 5:18.90
29 129 Olivia Callesen Hovedstadens Svømmeklub 2004 0432AK 50m 5:18.94
30 175 Mai Pallvi Holbæk Svømme Klub 2000 0072AS 50m 5:20.14
31 27 Line Lyskjær Silkeborg Svømmeklub 2003 0324AO 50m 5:21.37
32 107 Victoria K. Jespersen IHF Svømning 2001 0184AN 50m 5:21.47
33 415 Kamille Auerbach-Lind Svømmeklubben Triton
Ballerup
2001 0112AL 50m 5:22.01
34 219 Alberte Hedevang Petersen Haderslev Svømme Klub 2003 0352AO 50m 5:23.77
35 424 Viktoria Freja Sørensen Svømmeklubben Triton
Ballerup
2004 0476AA 50m 5:24.36
36 373 Luna Fyller Jacobsen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0308AO 50m 5:24.41
37 228 Sidse M. Ø. Engsbro Greve Svømmeklub 2004 0482AK 50m 5:24.53
38 76 Fiona Andrea Have Lyngby Svømmeklub 2004 0402AG 50m 5:25.61
39 339 Emma Kutsko Jensen Aalborg Svømmeklub 2004 0458AO 50m 5:25.62
40 37 Cornelia Bergqvist Sigma Swim Birkerød 2003 0346AE 50m 5:27.25
41 254 Clara Toft Gentofte Svømme Klub 2004 0406AA 50m 5:27.66
42 5 Christine Henriksen A6 JGI-Swim 2003 0376AM 50m 5:28.16
43 341 Karoline L. Kristensen Aalborg Svømmeklub 2003 0326AQ 50m 5:28.62
44 149 Sofie Le Fevre Horsens Svømmeklub 2004 0448AX 50m 5:28.70
45 340 Frida Hagstrup Vesterlund Aalborg Svømmeklub 2004 0464AI 50m 5:28.87
46 48 Cassandra G. Nygaard Sigma Swim Allerød 2003 0398AD 50m 5:29.91
47 256 Malou Soelberg Gentofte Svømme Klub 2004 0438AE 50m 5:30.37
48 369 Freya Nørlund Wentzel Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0374AC 50m 5:30.81
14-07-2019 08:32.46 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Tilmeldings liste
DM-L og DMJ-L holdkap
Arrangør
Placering: Helsingør Svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 11. jul  2019 to 14. jul  2019
1 400m Medley Damer
Sponsor: Canon
4:38.20 Julie Hjorth-Hansen 1984 Birkerød S DEN Rom, Italien 02-08-2009
4:48.17 Katrine Bukh Villesen 2000 Aalborg Sv DEN Wien, Østrig 26-05-2017
NR 4:38.20 Julie Hjorth-Hansen 1984 DEN DEN Rom, Italien 02-08-2009
# ID Navn Klub Født Licens Svø
mme
hal
Tilmeldi
ngs tid
Status
1 169 Helena Rosendahl Bach Holstebro Svømme Club 2000 0074AM 50m 4:47.22
2 40 Mia Steen Duus Sigma Swim Birkerød 2001 0114AE 50m 4:49.44
3 142 Tonni McNeese Hovedstadens Svømmeklub 2001 0186AL 50m 4:53.29
4 344 Victoria Haahr Pallesen Aalborg Svømmeklub 2002 0226AC 50m 4:57.67
5 315 Mia Borgensgaard Agfs Svømmeafdeling 2003 0368AT 50m 4:58.79
6 248 Sofie Louise Nimb Gentofte Svømme Klub 2001 0174AP 50m 4:59.38
7 2 Kaya Fjeldsted Kristensen A6 JGI-Swim 2002 0232AJ 50m 4:59.51
8 355 Lisa Rijkhoff Aalborg Svømmeklub 2001 0136AF 50m 4:59.79
9 121 Emilie Krog Hovedstadens Svømmeklub 2002 0224AU 50m 5:03.22
10 20 Sofie Nielsen Slagelse Svømmeklub 2001 0198AF 50m 5:04.99
11 136 Victoria Vorm Hovedstadens Svømmeklub 2001 0104AF 50m 5:06.01
12 128 Sofie Maagøe Hovedstadens Svømmeklub 2003 0366AA 50m 5:06.22
13 139 Luna Donde Feilberg Hovedstadens Svømmeklub 2000 0036AJ 50m 5:07.72
14 240 Zenia Aarestrup Gladsaxe Svømmeklub 2001 0104AS 50m 5:09.75
15 535 Anna Kotonen Finland 2000 50m 5:10.46
16 52 Caroline Buhl Schrøder Sigma Swim Allerød 2003 0314AB 50m 5:11.85
17 291 Amalie Staghøj Andersen Esbjerg Svømmeklub 2004 0466AK 50m 5:12.83
18 496 Laura Marie Dige VIK-Skovbakken
Svømmeafdeling
2004 0404AE 50m 5:14.60
19 33 Kajsa G. Christensen Sigma Swim Birkerød 2004 0484AA 50m 5:15.32
20 423 Line Strandby Svømmeklubben Triton
Ballerup
2001 0106AD 50m 5:15.80
21 122 Esther Else Grubert Hovedstadens Svømmeklub 2003 0374AG 50m 5:15.98
22 85 Ella Stenholt Lyngby Svømmeklub 2003 0398AP 50m 5:17.09
23 79 Anna Myhre Rottensten Lyngby Svømmeklub 2003 0326AW 50m 5:17.44
24 123 Hannah Höesch Hovedstadens Svømmeklub 2003 0336AM 50m 5:17.62
25 469 Louise Hvarre Vejle Svømmeklub 2001 0156AN 50m 5:17.96
26 21 Regitze Gotthard Slagelse Svømmeklub 2002 0228AA 50m 5:18.27
27 135 Josefine Strand Nielsen Hovedstadens Svømmeklub 2000 0048AI 50m 5:18.45
28 319 Marie Christensen Agfs Svømmeafdeling 2002 0272AI 50m 5:18.90
29 129 Olivia Callesen Hovedstadens Svømmeklub 2004 0432AK 50m 5:18.94
30 175 Mai Pallvi Holbæk Svømme Klub 2000 0072AS 50m 5:20.14
31 27 Line Lyskjær Silkeborg Svømmeklub 2003 0324AO 50m 5:21.37
32 107 Victoria K. Jespersen IHF Svømning 2001 0184AN 50m 5:21.47
33 415 Kamille Auerbach-Lind Svømmeklubben Triton
Ballerup
2001 0112AL 50m 5:22.01
34 219 Alberte Hedevang Petersen Haderslev Svømme Klub 2003 0352AO 50m 5:23.77
35 424 Viktoria Freja Sørensen Svømmeklubben Triton
Ballerup
2004 0476AA 50m 5:24.36
36 373 Luna Fyller Jacobsen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0308AO 50m 5:24.41
37 228 Sidse M. Ø. Engsbro Greve Svømmeklub 2004 0482AK 50m 5:24.53
38 76 Fiona Andrea Have Lyngby Svømmeklub 2004 0402AG 50m 5:25.61
39 339 Emma Kutsko Jensen Aalborg Svømmeklub 2004 0458AO 50m 5:25.62
40 37 Cornelia Bergqvist Sigma Swim Birkerød 2003 0346AE 50m 5:27.25
41 254 Clara Toft Gentofte Svømme Klub 2004 0406AA 50m 5:27.66
42 5 Christine Henriksen A6 JGI-Swim 2003 0376AM 50m 5:28.16
43 341 Karoline L. Kristensen Aalborg Svømmeklub 2003 0326AQ 50m 5:28.62
44 149 Sofie Le Fevre Horsens Svømmeklub 2004 0448AX 50m 5:28.70
45 340 Frida Hagstrup Vesterlund Aalborg Svømmeklub 2004 0464AI 50m 5:28.87
46 48 Cassandra G. Nygaard Sigma Swim Allerød 2003 0398AD 50m 5:29.91
47 256 Malou Soelberg Gentofte Svømme Klub 2004 0438AE 50m 5:30.37
48 369 Freya Nørlund Wentzel Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0374AC 50m 5:30.81
14-07-2019 08:32.46 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Tilmeldings liste
DM-L og DMJ-L holdkap
Arrangør
Placering: Helsingør Svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 11. jul  2019 to 14. jul  2019
2 400m Medley Herrer
Sponsor: Tømrerfirmaet Hansen og Mortensen
4:16.34 Anton Ørskov Ipsen 1994 Birkerød S DEN Taastrup, Danmark 07-04-2019
4:25.23 Jacob Carstensen 1978 Sædding-Gu DEN Geneve, Schweiz 20-07-1995
NR 4:13.29 Jani Sievinen 1974 FIN FIN Rom, Italien 08-09-1994
# ID Navn Klub Født Licens Svø
mme
hal
Tilmeldi
ngs tid
Status
1 388 Jacob M. Jørgensen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
1997 9737AB 50m 4:21.21
2 260 Lucas Bruun Strøbek Gentofte Svømme Klub 50m 4:23.91
2001 0135AG
3 89 Arthur Dalén Ellegaard Lyngby Svømmeklub 50m 4:26.41 LAT
2001 0197AE
4 389 Jakob Strunge Nissen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
50m 4:28.77
2002 0291AC
5 182 David Arneskov Holbæk Svømme Klub 2002 0287AC 50m 4:33.38
6 243 Alfred August Grubert Gladsaxe Svømmeklub 2001 0197AI 50m 4:36.11
7 312 Christian L H Frederiksen Agfs Svømmeafdeling 2001 0103AL 50m 4:38.53
8 119 Bertram Dreyer Riis Hovedstadens Svømmeklub 2002 0223AG 50m 4:39.09
9 499 Mads Sørensen H2Odense 2000 0097AC 50m 4:41.22
10 14 Gustav Jørgensen Slagelse Svømmeklub 2000 0075AP 50m 4:42.84
11 468 Mads Sørensen Vejle Svømmeklub 2001 0139AF 50m 4:44.50
12 244 Oliver Steenberg Gladsaxe Svømmeklub 2002 0225AE 50m 4:44.86
13 384 Mathias Christensen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2004 0489AE 50m 4:46.46
14 506 Victor Nygaard H2Odense 2003 0361AH 50m 4:46.60
15 24 Frederik Venø Elling Silkeborg Svømmeklub 2003 0339AD 50m 4:49.54
16 462 Oliver Fenger Vejle Svømmeklub 2003 0303AO 50m 4:50.93
17 439 Christoffer Weiss Søllerød Svømmeklub 2002 0273AE 50m 4:53.87
18 126 Joshua P. Sidebotham Hovedstadens Svømmeklub 2003 0343AQ 50m 4:54.80
19 31 Emil Kildahl Døssing Sigma Swim Birkerød 2002 0273AC 50m 4:56.64
20 189 Simon Degn Hjortshøj-Egå IF
Svømmeafdeling
2003 0351AQ 50m 5:01.69
21 487 Anders Elsborg Viborg Svømme Klub 2003 0361AQ 50m 5:05.81
14-07-2019 08:33.26 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Tilmeldings liste
DM-L og DMJ-L holdkap
Arrangør
Placering: Helsingør Svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 11. jul  2019 to 14. jul  2019
2 400m Medley Herrer
Sponsor: Tømrerfirmaet Hansen og Mortensen
4:16.34 Anton Ørskov Ipsen 1994 Birkerød S DEN Taastrup, Danmark 07-04-2019
4:25.23 Jacob Carstensen 1978 Sædding-Gu DEN Geneve, Schweiz 20-07-1995
NR 4:13.29 Jani Sievinen 1974 FIN FIN Rom, Italien 08-09-1994
# ID Navn Klub Født Licens Svø
mme
hal
Tilmeldi
ngs tid
Status
1 388 Jacob M. Jørgensen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
1997 9737AB 50m 4:21.21
2 260 Lucas Bruun Strøbek Gentofte Svømme Klub 50m 4:23.91
2001 0135AG
3 89 Arthur Dalén Ellegaard Lyngby Svømmeklub 50m 4:26.41 LAT
2001 0197AE
4 389 Jakob Strunge Nissen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
50m 4:28.77
2002 0291AC
5 182 David Arneskov Holbæk Svømme Klub 2002 0287AC 50m 4:33.38
6 243 Alfred August Grubert Gladsaxe Svømmeklub 2001 0197AI 50m 4:36.11
7 312 Christian L H Frederiksen Agfs Svømmeafdeling 2001 0103AL 50m 4:38.53
8 119 Bertram Dreyer Riis Hovedstadens Svømmeklub 2002 0223AG 50m 4:39.09
9 499 Mads Sørensen H2Odense 2000 0097AC 50m 4:41.22
10 14 Gustav Jørgensen Slagelse Svømmeklub 2000 0075AP 50m 4:42.84
11 468 Mads Sørensen Vejle Svømmeklub 2001 0139AF 50m 4:44.50
12 244 Oliver Steenberg Gladsaxe Svømmeklub 2002 0225AE 50m 4:44.86
13 384 Mathias Christensen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2004 0489AE 50m 4:46.46
14 506 Victor Nygaard H2Odense 2003 0361AH 50m 4:46.60
15 24 Frederik Venø Elling Silkeborg Svømmeklub 2003 0339AD 50m 4:49.54
16 462 Oliver Fenger Vejle Svømmeklub 2003 0303AO 50m 4:50.93
17 439 Christoffer Weiss Søllerød Svømmeklub 2002 0273AE 50m 4:53.87
18 126 Joshua P. Sidebotham Hovedstadens Svømmeklub 2003 0343AQ 50m 4:54.80
19 31 Emil Kildahl Døssing Sigma Swim Birkerød 2002 0273AC 50m 4:56.64
20 189 Simon Degn Hjortshøj-Egå IF
Svømmeafdeling
2003 0351AQ 50m 5:01.69
21 487 Anders Elsborg Viborg Svømme Klub 2003 0361AQ 50m 5:05.81
14-07-2019 08:33.26 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Tilmeldings liste
DM-L og DMJ-L holdkap
Arrangør
Placering: Helsingør Svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 11. jul  2019 to 14. jul  2019
3 100m Frisvømning Damer
Sponsor: Jacob Ernst Food
52.69 Pernille Blume 1994 Gladsaxe S DEN Budapest Ungarn 30-07-2017
55.10 Mie Østergaard Nielsen 1996 Aalborg Sv DEN Bellahøj, Danmark 23-03-2012
NR 51.71 Sarah Sjöström 1993 SWE SWE Budapest, Ungarn 23-07-2017
# ID Navn Klub Født Licens Svø
mme
hal
Tilmeldi
ngs tid
Status
1 38 Caroline Erichsen Sigma Swim Birkerød 1998 9814AC 50m 56.13
2 293 Laura Glerup Jensen Esbjerg Svømmeklub 1998 9854AV 50m 56.26
3 252 Elisabeth Sabroe Ebbesen Gentofte Svømme Klub 2002 0206AG 50m 56.26
4 226 Karoline Barrett Greve Svømmeklub 2002 0286AA 50m 56.34
5 271 Sarah Bro Farum Svømmeklub 1996 9686AE 50m 56.56
6 138 Maria Grandt Hovedstadens Svømmeklub 1998 9806AF 50m 56.80
7 176 Amalie Søby Mortensen Holbæk Svømme Klub 2001 0112AJ 50m 57.02
8 169 Helena Rosendahl Bach Holstebro Svømme Club 2000 0074AM 50m 57.08
9 133 Johanne Hingebjerg Hovedstadens Svømmeklub 2002 0298AA 50m 57.21
10 535 Anna Kotonen Finland 2000 50m 57.44
11 352 Camilla Ottesen Aalborg Svømmeklub 2000 0032AE 50m 57.85
12 354 Line Jørgensen Bruun Aalborg Svømmeklub 1995 9544AF 50m 57.94
13 467 Line J. V. Hededal Vejle Svømmeklub 2001 0186AG 50m 57.96
14 25 Helena V. Elling Silkeborg Svømmeklub 2000 0078AC 50m 58.22
15 461 Sofie Theophil Petersen Vejle Svømmeklub 2003 0312AH 50m 58.27
16 95 Naya Modin Thomsen Køge Svømmeklub 2003 0374AA 50m 58.29
17 3 Andrea Paaske A6 JGI-Swim 2001 0186AF 50m 58.35
18 403 Liva Stjernholm Svømmeklubben Triton
Ballerup
2004 0486AA 50m 58.61
19 61 Iben Bak Nyborg Svømmeklub 2001 0124AH 50m 58.74
20 197 Mathilde Menck Nielsen Helsingør Svømmeklub 2002 0246AC 50m 58.80
21 537 Victoria Bierre Gladsaxe Svømmeklub 2000 0022AS 50m 58.89
22 503 My Phuong Bui H2Odense 2003 0322AS 50m 58.95
23 196 Freja Stenbækgård Helsingør Svømmeklub 2003 0306AJ 50m 59.07
24 62 Karina Høybye Olesen Nyborg Svømmeklub 2001 0106AA 50m 59.46
25 56 Julie Stampe Sigma Swim Allerød 2002 0276AB 50m 59.64
26 275 Sophie Amalie Schøn Farum Svømmeklub 1999 9952AB 50m 59.71
27 416 Julie Darlem Brandt Svømmeklubben Triton
Ballerup
2001 0182AH 50m 59.76
28 211 Mathilde Maria Thorsen Helsingør Svømmeklub 2004 0484AI 50m 59.77
29 351 Camilla Brøgger-Andersen Aalborg Svømmeklub 2002 0246AQ 50m 59.79
30 113 Marina Nissen Jakobsen Hørsholm Svømmeforening 2000 0022AI 50m 59.90
31 440 Martha Vitus Tversted Søllerød Svømmeklub 2002 0202AE 50m 59.96
32 140 Emma Maagøe Hovedstadens Svømmeklub 1999 9996AH 50m 59.96
33 223 Pernille Thastrup Hansen Haderslev Svømme Klub 2003 0374BD 50m 1:00.07
34 259 Alberte V. Bisgaard Gentofte Svømme Klub 2003 0336AK 50m 1:00.15
35 380 Tine Petersen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0304AO 50m 1:00.21
36 379 Sarah Sirek Hansen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0352AB 50m 1:00.41
37 128 Sofie Maagøe Hovedstadens Svømmeklub 2003 0366AA 50m 1:00.49
38 221 Nele Schulze Haderslev Svømme Klub 2004 0492AH 50m 1:00.61
39 68 Martha Bjerg Lyseng IF 2004 0454AK 50m 1:00.67
40 154 Cecilie Grøndal Horsens Svømmeklub 2002 0282AK 50m 1:00.67
41 383 Emilie Meng Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0318AC 50m 1:00.69
42 177 Ida Maria Nielsen Holbæk Svømme Klub 2000 0002AR 50m 1:00.82
43 279 Stine Saaby Schmidt Farum Svømmeklub 2002 0258AI 50m 1:00.94
44 482 Caroline Wiuff Jensen Vest-Brøndby 2004 0492AD 50m 1:00.94
45 453 Emilia C. R. Olsen VAT Copenhagen-MK31 2004 0424AO 50m 1:00.98
46 82 Sofia Norre Bendt Lyngby Svømmeklub 2003 0316AG 50m 1:01.20
47 404 Frederikke Echardt Svømmeklubben Triton
Ballerup
2002 0274AG 50m 1:01.20
48 316 Signe Villumsen Agfs Svømmeafdeling 2001 0146AQ 50m 1:01.25
49 337 Anna Toft Petersen Aalborg Svømmeklub 2004 0438AI 50m 1:01.29
50 299 Anna Pave Ottesen DeltaSwim 2003 0338BD 50m 1:01.30
51 97 Benedicte Them Jensen Køge Svømmeklub 2004 0454AA 50m 1:01.42
52 101 Caroline Gøttrup Bagge Køge Svømmeklub 2003 0322AB 50m 1:01.59
53 42 Maria Lund Sigma Swim Birkerød 2003 0334AH 50m 1:01.61
54 455 Thippe de Neergaard VAT Copenhagen-MK31 2003 0368AL 50m 1:01.67
55 346 Johanne Marie Poulsen Aalborg Svømmeklub 2001 0144AC 50m 1:01.73
56 200 Helena Hvid Hansen Helsingør Svømmeklub 2001 0186AR 50m 1:01.74
57 33 Kajsa G. Christensen Sigma Swim Birkerød 2004 0484AA 50m 1:01.89
58 75 Laura Borre Jacobsen Lyngby Svømmeklub 2004 0488AD 50m 1:02.24
59 13 Freja Romanski Aalborg Svømmeklub 2003 0308AI 50m 1:02.37
60 98 Line Nøhr Petersen Køge Svømmeklub 2003 0378AI 50m 1:02.41
61 207 Pil Sylvander Helsingør Svømmeklub 2003 0386AN 50m 1:02.43
62 84 Cathrine Toftelund Larsen Lyngby Svømmeklub 2003 0306AO 50m 1:02.59
63 111 Martha Hjuler Britze Hørsholm Svømmeforening 2004 0488AC 50m 1:02.73
64 86 Claudia Sperling Lyngby Svømmeklub 2002 0222AL 50m 1:03.02
65 76 Fiona Andrea Have Lyngby Svømmeklub 2004 0402AG 50m 1:03.11
66 509 Aurelia Pedersen H2Odense 2004 0414AA 50m 1:03.13
67 338 Astrid Marie Hassing Aalborg Svømmeklub 2004 0494AM 50m 1:03.17
68 178 Mathilde Nielsen Holbæk Svømme Klub 2003 0392AH 50m 1:03.17
69 324 Frida Saks Justesen Agfs Svømmeafdeling 2004 0452AM 50m 1:03.19
70 377 Rebekka Giessing Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0364AE 50m 1:04.45
71 206 Olivia Ida Madsen Helsingør Svømmeklub 2003 0316BH 50m 1:04.51
72 301 Karoline Kristensen DeltaSwim 2004 0438AO 50m 1:04.51
73 124 Olivia Augustinus Hovedstadens Svømmeklub 2004 0432BD 50m 1:05.14
74 508 Ida Juul Grønning H2Odense 2004 0418AC 50m 1:05.46
75 457 Elisabeth Roskær VAT Copenhagen-MK31 2004 0464AC 50m 1:05.82
76 73 Frederikke Elster Lyngby Svømmeklub 2004 0404AY 50m 1:06.18
14-07-2019 08:33.27 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Tilmeldings liste
DM-L og DMJ-L holdkap
Arrangør
Placering: Helsingør Svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 11. jul  2019 to 14. jul  2019
3 100m Frisvømning Damer
Sponsor: Jacob Ernst Food
52.69 Pernille Blume 1994 Gladsaxe S DEN Budapest Ungarn 30-07-2017
55.10 Mie Østergaard Nielsen 1996 Aalborg Sv DEN Bellahøj, Danmark 23-03-2012
NR 51.71 Sarah Sjöström 1993 SWE SWE Budapest, Ungarn 23-07-2017
# ID Navn Klub Født Licens Svø
mme
hal
Tilmeldi
ngs tid
Status
1 38 Caroline Erichsen Sigma Swim Birkerød 1998 9814AC 50m 56.13
2 293 Laura Glerup Jensen Esbjerg Svømmeklub 1998 9854AV 50m 56.26
3 252 Elisabeth Sabroe Ebbesen Gentofte Svømme Klub 2002 0206AG 50m 56.26
4 226 Karoline Barrett Greve Svømmeklub 2002 0286AA 50m 56.34
5 271 Sarah Bro Farum Svømmeklub 1996 9686AE 50m 56.56
6 138 Maria Grandt Hovedstadens Svømmeklub 1998 9806AF 50m 56.80
7 176 Amalie Søby Mortensen Holbæk Svømme Klub 2001 0112AJ 50m 57.02
8 169 Helena Rosendahl Bach Holstebro Svømme Club 2000 0074AM 50m 57.08
9 133 Johanne Hingebjerg Hovedstadens Svømmeklub 2002 0298AA 50m 57.21
10 535 Anna Kotonen Finland 2000 50m 57.44
11 352 Camilla Ottesen Aalborg Svømmeklub 2000 0032AE 50m 57.85
12 354 Line Jørgensen Bruun Aalborg Svømmeklub 1995 9544AF 50m 57.94
13 467 Line J. V. Hededal Vejle Svømmeklub 2001 0186AG 50m 57.96
14 25 Helena V. Elling Silkeborg Svømmeklub 2000 0078AC 50m 58.22
15 461 Sofie Theophil Petersen Vejle Svømmeklub 2003 0312AH 50m 58.27
16 95 Naya Modin Thomsen Køge Svømmeklub 2003 0374AA 50m 58.29
17 3 Andrea Paaske A6 JGI-Swim 2001 0186AF 50m 58.35
18 403 Liva Stjernholm Svømmeklubben Triton
Ballerup
2004 0486AA 50m 58.61
19 61 Iben Bak Nyborg Svømmeklub 2001 0124AH 50m 58.74
20 197 Mathilde Menck Nielsen Helsingør Svømmeklub 2002 0246AC 50m 58.80
21 537 Victoria Bierre Gladsaxe Svømmeklub 2000 0022AS 50m 58.89
22 503 My Phuong Bui H2Odense 2003 0322AS 50m 58.95
23 196 Freja Stenbækgård Helsingør Svømmeklub 2003 0306AJ 50m 59.07
24 62 Karina Høybye Olesen Nyborg Svømmeklub 2001 0106AA 50m 59.46
25 56 Julie Stampe Sigma Swim Allerød 2002 0276AB 50m 59.64
26 275 Sophie Amalie Schøn Farum Svømmeklub 1999 9952AB 50m 59.71
27 416 Julie Darlem Brandt Svømmeklubben Triton
Ballerup
2001 0182AH 50m 59.76
28 211 Mathilde Maria Thorsen Helsingør Svømmeklub 2004 0484AI 50m 59.77
29 351 Camilla Brøgger-Andersen Aalborg Svømmeklub 2002 0246AQ 50m 59.79
30 113 Marina Nissen Jakobsen Hørsholm Svømmeforening 2000 0022AI 50m 59.90
31 440 Martha Vitus Tversted Søllerød Svømmeklub 2002 0202AE 50m 59.96
32 140 Emma Maagøe Hovedstadens Svømmeklub 1999 9996AH 50m 59.96
33 223 Pernille Thastrup Hansen Haderslev Svømme Klub 2003 0374BD 50m 1:00.07
34 259 Alberte V. Bisgaard Gentofte Svømme Klub 2003 0336AK 50m 1:00.15
35 380 Tine Petersen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0304AO 50m 1:00.21
36 379 Sarah Sirek Hansen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0352AB 50m 1:00.41
37 128 Sofie Maagøe Hovedstadens Svømmeklub 2003 0366AA 50m 1:00.49
38 221 Nele Schulze Haderslev Svømme Klub 2004 0492AH 50m 1:00.61
39 68 Martha Bjerg Lyseng IF 2004 0454AK 50m 1:00.67
40 154 Cecilie Grøndal Horsens Svømmeklub 2002 0282AK 50m 1:00.67
41 383 Emilie Meng Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0318AC 50m 1:00.69
42 177 Ida Maria Nielsen Holbæk Svømme Klub 2000 0002AR 50m 1:00.82
43 279 Stine Saaby Schmidt Farum Svømmeklub 2002 0258AI 50m 1:00.94
44 482 Caroline Wiuff Jensen Vest-Brøndby 2004 0492AD 50m 1:00.94
45 453 Emilia C. R. Olsen VAT Copenhagen-MK31 2004 0424AO 50m 1:00.98
46 82 Sofia Norre Bendt Lyngby Svømmeklub 2003 0316AG 50m 1:01.20
47 404 Frederikke Echardt Svømmeklubben Triton
Ballerup
2002 0274AG 50m 1:01.20
48 316 Signe Villumsen Agfs Svømmeafdeling 2001 0146AQ 50m 1:01.25
49 337 Anna Toft Petersen Aalborg Svømmeklub 2004 0438AI 50m 1:01.29
50 299 Anna Pave Ottesen DeltaSwim 2003 0338BD 50m 1:01.30
51 97 Benedicte Them Jensen Køge Svømmeklub 2004 0454AA 50m 1:01.42
52 101 Caroline Gøttrup Bagge Køge Svømmeklub 2003 0322AB 50m 1:01.59
53 42 Maria Lund Sigma Swim Birkerød 2003 0334AH 50m 1:01.61
54 455 Thippe de Neergaard VAT Copenhagen-MK31 2003 0368AL 50m 1:01.67
55 346 Johanne Marie Poulsen Aalborg Svømmeklub 2001 0144AC 50m 1:01.73
56 200 Helena Hvid Hansen Helsingør Svømmeklub 2001 0186AR 50m 1:01.74
57 33 Kajsa G. Christensen Sigma Swim Birkerød 2004 0484AA 50m 1:01.89
58 75 Laura Borre Jacobsen Lyngby Svømmeklub 2004 0488AD 50m 1:02.24
59 13 Freja Romanski Aalborg Svømmeklub 2003 0308AI 50m 1:02.37
60 98 Line Nøhr Petersen Køge Svømmeklub 2003 0378AI 50m 1:02.41
61 207 Pil Sylvander Helsingør Svømmeklub 2003 0386AN 50m 1:02.43
62 84 Cathrine Toftelund Larsen Lyngby Svømmeklub 2003 0306AO 50m 1:02.59
63 111 Martha Hjuler Britze Hørsholm Svømmeforening 2004 0488AC 50m 1:02.73
64 86 Claudia Sperling Lyngby Svømmeklub 2002 0222AL 50m 1:03.02
65 76 Fiona Andrea Have Lyngby Svømmeklub 2004 0402AG 50m 1:03.11
66 509 Aurelia Pedersen H2Odense 2004 0414AA 50m 1:03.13
67 338 Astrid Marie Hassing Aalborg Svømmeklub 2004 0494AM 50m 1:03.17
68 178 Mathilde Nielsen Holbæk Svømme Klub 2003 0392AH 50m 1:03.17
69 324 Frida Saks Justesen Agfs Svømmeafdeling 2004 0452AM 50m 1:03.19
70 377 Rebekka Giessing Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0364AE 50m 1:04.45
71 206 Olivia Ida Madsen Helsingør Svømmeklub 2003 0316BH 50m 1:04.51
72 301 Karoline Kristensen DeltaSwim 2004 0438AO 50m 1:04.51
73 124 Olivia Augustinus Hovedstadens Svømmeklub 2004 0432BD 50m 1:05.14
74 508 Ida Juul Grønning H2Odense 2004 0418AC 50m 1:05.46
75 457 Elisabeth Roskær VAT Copenhagen-MK31 2004 0464AC 50m 1:05.82
76 73 Frederikke Elster Lyngby Svømmeklub 2004 0404AY 50m 1:06.18
14-07-2019 08:33.27 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Tilmeldings liste
DM-L og DMJ-L holdkap
Arrangør
Placering: Helsingør Svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 11. jul  2019 to 14. jul  2019
4 100m Frisvømning Herrer
Sponsor: Miss Bagel
49.06 Jakob S. Andkjær 1985 Vallensbæk DEN Aarhus, Danmark 07-07-2007
50.19 Magnus Westermann 1995 Herlev Svø DEN Poznan, Polen 11-07-2013
NR 47.12 Stefan Nystrand 1981 SWE SWE Rom, Italien 30-07-2009
# ID Navn Klub Født Licens Svø
mme
hal
Tilmeldi
ngs tid
Status
1 184 Mathias Zander Rysgaard Holbæk Svømme Klub 1998 9833AA 50m 49.30
2 273 Kevin Witt Christensen Farum Svømmeklub 1995 9595AF 50m 49.63
3 53 Frederik Rindshøj Sigma Swim Allerød 1999 9955AN 50m 50.42
4 394 Marcus Krøyer Svendsen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
1997 9787AB 50m 50.85
5 114 Sebastian Tullberg Hørsholm Svømmeforening 50m 50.96
2000 0073AC
6 387 Sebastian Ovesen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
50m 51.19
1994 9429AB
7 77 Jonas Nervil Kistorp Lyngby Svømmeklub 1997 9751AL 50m 51.23
8 304 Malthe Lindeblad DeltaSwim 2001 0125AS 50m 51.28
9 295 Simon Vingolf Larsen Esbjerg Svømmeklub 1998 9807AA 50m 51.34
10 465 Andreas Hansen Vejle Svømmeklub 2000 0089AH 50m 51.53
11 289 Mikkel Gadgaard Esbjerg Svømmeklub 1999 9923AA 50m 51.72
12 70 Oskar Lindholm Lyseng IF 2001 0153AF 50m 51.85
13 418 Frans Johannessen Svømmeklubben Triton
Ballerup
1992 9277AB 50m 51.94
14 285 Martin H. Abel Esbjerg Svømmeklub 2001 0197AF 50m 51.98
15 236 Frederik Riedel Lentz Gladsaxe Svømmeklub 2001 0187AN 50m 52.03
16 264 Peter Vangsgaard Gentofte Svømme Klub 2000 0001AC 50m 52.39
17 35 Frederik Eg Ibsen Sigma Swim Birkerød 2002 0231AD 50m 52.43
18 51 Anton Borring Andersen Sigma Swim Allerød 1999 9919AD 50m 52.45
19 170 Rasmus Nørfjand Holstebro Svømme Club 2000 0043AP 50m 52.45
20 287 Christian Holm Jørgensen Esbjerg Svømmeklub 1999 9973AK 50m 52.79
21 473 Magnus Dyg Holme Vejle Svømmeklub 2002 0205AG 50m 52.98
22 249 Leo Badaker Gentofte Svømme Klub 2002 0255AR 50m 53.04
23 109 Alexander Tullberg Hørsholm Svømmeforening 2003 0377AA 50m 53.05
24 420 Tobias Andersen Svømmeklubben Triton
Ballerup
1998 9853AF 50m 53.06
25 192 Laurits Kenskov Herlev Svømning 2001 0145AC 50m 53.16
26 438 Christoffer H. Andersen Søllerød Svømmeklub 2002 0285AH 50m 53.17
27 370 Jonas M. Jørgensen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2001 0193AA 50m 53.52
28 39 Claus Lerche Iversen Sigma Swim Birkerød 1977 7741AA 50m 53.58
29 89 Arthur Dalén Ellegaard Lyngby Svømmeklub 2001 0197AE 50m 53.63
30 318 Nicklas Rasmussen Agfs Svømmeafdeling 1997 9799AR 50m 53.78
31 507 Simon Juul Henriksen H2Odense 2001 0161AG 50m 53.87
32 421 Mads Tornow Rasmussen Svømmeklubben Triton
Ballerup
2000 0073AD 50m 53.89
33 181 Christopher H. Brown Holbæk Svømme Klub 2002 0297AQ 50m 53.99
34 173 Mads Ottosen Holbæk Svømme Klub 1997 9745AH 50m 54.20
35 265 Tomas Stensballe Larsen Gentofte Svømme Klub 2000 0035AK 50m 54.25
36 413 Kasper Bonnichsen Svømmeklubben Triton
Ballerup
2002 0283AD 50m 54.26
37 378 Roar Andersen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2001 0183AA 50m 54.44
38 183 Mads Toft Holbæk Svømme Klub 50m 54.48
2001 0175AL
39 317 Simon B. Jeppesen Agfs Svømmeafdeling 50m 54.51
1997 9741AQ
40 386 Christian Rasmussen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
50m 54.52
1998 9867AF
41 210 Villads Bomholt Larsen Helsingør Svømmeklub 2001 0137AM 50m 54.63
42 34 Alfred Højberg Sigma Swim Birkerød 2002 0267AD 50m 54.71
43 314 Jesper Stilling Julius Agfs Svømmeafdeling 1993 9315AO 50m 54.74
44 220 Mads Stamholt Haderslev Svømme Klub 2003 0353AM 50m 54.75
45 530 William Theodor Lehn-
Schiøler
Cercle Nageurs d'antibes 2000 50m 54.89
46 15 Matthias Hansen Slagelse Svømmeklub 2001 0191AH 50m 54.90
47 239 Mathias Vestergaard Gladsaxe Svømmeklub 2001 0175AC 50m 55.13
48 357 Oliver Nørgaard Frost Aalborg Svømmeklub 2002 0299AL 50m 55.34
49 127 Marcus Skøtt Haslev Hovedstadens Svømmeklub 2002 0287AB 50m 55.42
50 532 Magnus Løhr Herlufsholm Svømmeklub 2001 0173AJ 50m 55.47
51 125 Jens Bomgaard Hovedstadens Svømmeklub 2002 0273AG 50m 55.52
52 367 Carl Heyn Stage Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0331AD 50m 55.53
53 161 Nicolaj Løth Andersen Horsens Svømmeklub 2001 0173AC 50m 55.54
54 106 Mikkel Mortensen Kalundborg SK 2003 0329AI 50m 55.59
55 245 Nicolai Andersen Gladsaxe Svømmeklub 2001 0157AT 50m 55.75
56 120 Carl Emil Hertz Bugge Hovedstadens Svømmeklub 2003 0315AC 50m 55.79
57 342 Mathias Knudsen Aalborg Svømmeklub 2003 0369AI 50m 56.05
58 493 Daniel Gallacher VIK-Skovbakken
Svømmeafdeling
2002 0235AK 50m 56.09
59 222 Rasmus Petersen Haderslev Svømme Klub 50m 56.10
2002 0223AU
60 320 Valdemar Kjærgaard Agfs Svømmeafdeling 50m 56.27
2001 0149AM
61 350 Rune Nørgaard Aalborg Svømmeklub 50m 56.35
2000 0097AF
62 444 Nickolas Kofoed Thestrup Tune I.F. Svømmeafdeling 50m 56.42
2003 0345AC
63 479 Frederik Emil Bækgaard Vest-Brøndby 2002 0299AI 50m 56.44
64 528 Alec Hans Mortensen Sigma Swim Birkerød 2002 0297AU 50m 56.65
65 428 Magnus Aasberg Svømmeklubben Triton
Ballerup
2001 0143AG 50m 56.68
66 7 Mikkel Bjellekjær Jensen A6 JGI-Swim 2003 0359AN 50m 56.76
67 208 Thorvald Bomholt Larsen Helsingør Svømmeklub 2003 0389AL 50m 56.78
68 126 Joshua P. Sidebotham Hovedstadens Svømmeklub 2003 0343AQ 50m 57.11
69 326 Rasmus Pilegaard Køfer Agfs Svømmeafdeling 2003 0317AD 50m 57.17
70 65