Startliste for Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Helsingør Svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
11. jul 2019 to 14. jul 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
1500m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
PEARLY |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14:55.56 |
|
|
|
2000 |
Birkerød S |
DEN |
Taastrup, Danmark |
|
06-04-2019 |
|
|
|
15:10.88 |
|
|
|
2000 |
Sigma Swim |
DEN |
Helsinki, Finland |
|
05-07-2018 |
|
|
NR |
14:46.33 |
|
|
Pál Joensen |
1990 |
FAR |
FAR |
Shanghai, Kina |
|
31-07-2011 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
70 |
|
Oskar Lindholm |
Lyseng IF |
2001 |
0153AF |
50m |
15:21.48 |
|
|
|
|
|
2 |
294 |
|
Mads Holm |
Esbjerg Svømmeklub |
1998 |
9837AC |
50m |
15:41.71 |
|
|
|
|
|
3 |
507 |
|
Simon Juul Henriksen |
H2Odense |
2001 |
0161AG |
50m |
15:52.80 |
|
|
|
|
|
4 |
60 |
|
Mads Rishøj |
Sigma Swim Allerød |
1999 |
9943AN |
50m |
15:54.21 |
|
|
|
|
|
5 |
499 |
|
Mads Sørensen |
H2Odense |
2000 |
0097AC |
50m |
15:57.72 |
|
|
|
|
|
6 |
6 |
|
Frederik Bojesen |
A6 JGI-Swim |
2002 |
0281AB |
50m |
16:04.32 |
|
|
|
|
|
7 |
386 |
|
Christian Rasmussen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1998 |
9867AF |
50m |
16:04.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
464 |
|
Alexander Fenger |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50m |
16:16.45 |
|
|
|
1999 |
9925AT |
|
|
|
|
9 |
401 |
|
Christopher Kristiansen |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
50m |
16:16.55 |
|
|
|
2000 |
0045AR |
|
|
|
|
10 |
456 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
50m |
16:35.53 |
|
|
|
2000 |
0075AI |
|
|
|
|
11 |
152 |
|
Andreas Rasmussen |
Horsens Svømmeklub |
|
|
50m |
16:39.68 |
|
|
|
2000 |
0045AQ |
|
|
|
|
12 |
408 |
|
Lasse Darlem Brandt |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
17:03.68 |
|
|
|
2003 |
0379AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
441 |
|
Valdemar Kristensen |
Søllerød Svømmeklub |
2003 |
0397AN |
50m |
17:10.96 |
|
|
|
|
|
14 |
463 |
|
Alexander L. Bjørn |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0389AH |
50m |
17:14.26 |
|
|
|
|
|
15 |
446 |
|
Alexander Rendlev |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2001 |
0121AE |
50m |
17:18.43 |
|
|
|
|
|
16 |
481 |
|
Carl Magnus Krievs |
Vest-Brøndby |
2002 |
0257AD |
50m |
17:33.32 |
|
|
|
|
|
17 |
30 |
|
Andreas Hoffmann |
Sigma Swim Birkerød |
2003 |
0325AH |
50m |
17:35.40 |
|
|
|
|
|
18 |
292 |
|
Tobias Boström |
Esbjerg Svømmeklub |
2002 |
0295AG |
50m |
17:36.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-07-2019 08:33.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|