Ohjelma SM-Uinnit 2019
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Suomen mestaruusuinnit 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Leppävaaran uimala |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
kesä 27, 2019 to kesä 30, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
100m Selkäuinti Miehet 18 and younger |
|
|
|
|
|
|
|
|
NSE |
56.64 |
|
Jani Sievinen |
1974 |
NumKis |
FIN |
Oulu |
|
28.6.1992 |
|
|
SE |
55.83 |
|
Jani Sievinen |
1974 |
NumKis |
FIN |
Oulu |
|
16.5.1995 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
142 |
|
Roni Kallström |
Cetus Espoo |
2001 |
01A092 |
50m |
56.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
676 |
|
Ronny Brännkärr |
Kemin Työväen Uimarit |
2002 |
02A150 |
50m |
57.39 |
LAT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
225 |
|
Akseli Kontiainen |
Joensuun Uimaseura |
2002 |
02A455 |
50m |
58.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
340 |
|
Aku Kaila |
Raision Urheilijat |
2003 |
03A054 |
50m |
59.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
28 |
|
Veeti Haikonen |
Helsingfors Simsällskap |
2001 |
01A104 |
50m |
59.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
39 |
|
Rasmus Söderholm |
Helsingfors Simsällskap |
2002 |
02A442 |
50m |
1:00.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
34 |
|
Marcus Forsel |
Helsingfors Simsällskap |
2003 |
03A127 |
50m |
1:00.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
175 |
|
Isak Gramén |
Cetus Espoo |
2001 |
01B058 |
50m |
1:00.94 |
|
|
9 |
376 |
|
Elias Laine |
TaTu Tampere |
|
|
50m |
1:01.48 |
|
|
|
2002 |
02A521 |
|
10 |
538 |
|
Jami Ihalainen |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
50m |
1:02.05 |
|
|
|
2003 |
03A382 |
|
11 |
623 |
|
Benjamin Kangas |
Uimaseura Aquila |
|
|
50m |
1:02.47 |
|
|
|
2002 |
02A659 |
|
12 |
151 |
|
Teemu Annala |
Cetus Espoo |
|
|
50m |
1:02.92 |
|
|
|
2001 |
01A514 |
|
13 |
236 |
|
Perttu Somero |
Lahden Kaleva |
|
|
50m |
1:03.41 |
|
|
|
2001 |
01A317 |
|
14 |
563 |
|
Akseli Hakala |
Uinti Tampere |
|
|
50m |
1:03.52 |
|
|
|
2003 |
03A023 |
|
15 |
271 |
|
Jiri Järvinen |
Swimming Jyväskylä |
|
|
50m |
1:03.55 |
|
|
|
2001 |
01A304 |
|
16 |
233 |
|
Risto Martikainen |
Kouvolan Uimarit |
|
|
50m |
1:03.61 |
|
|
|
2003 |
03A605 |
|
17 |
242 |
|
Jere Ruuhonen |
Lahden Uimaseura |
|
|
50m |
1:03.64 |
|
|
|
2001 |
01A461 |
|
18 |
445 |
|
Juuso Leppänen |
Aurajoen Uinti |
|
|
50m |
1:03.66 |
|
|
|
2004 |
04A791 |
|
19 |
313 |
|
Simon Ravals |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
50m |
1:03.73 |
|
|
|
2003 |
03A528 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
240 |
|
Jasu Ovaskainen |
Lahden Uimaseura |
2002 |
02A038 |
50m |
1:03.81 |
|
|
|
|
|
21 |
580 |
|
Eemeli Leinonen |
Uinti Tampere |
2002 |
02A681 |
50m |
1:04.14 |
|
|
|
|
|
22 |
82 |
|
Onni Äijälä |
Hyvinkään Uimaseura |
2004 |
04A344 |
50m |
1:04.15 |
|
|
|
|
|
23 |
150 |
|
Otto Sormunen |
Cetus Espoo |
2002 |
02A168 |
50m |
1:04.24 |
|
|
|
|
|
24 |
495 |
|
Joakim Harjaks |
Oulun Uinti 1906 |
2002 |
02B307 |
50m |
1:04.26 |
|
|
|
|
|
25 |
307 |
|
Teemu Oksakari |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2003 |
03A161 |
50m |
1:04.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
454 |
|
Toni Lipponen |
Kemin Uimaseura |
2003 |
03A125 |
50m |
1:04.62 |
|
|
|
|
|
27 |
370 |
|
Pirkka Perkola |
TaTu Tampere |
2001 |
01A240 |
50m |
1:04.69 |
|
|
|
|
|
28 |
215 |
|
Lauri Tolvanen |
Haminan Uimaseura |
2003 |
03A686 |
50m |
1:04.71 |
|
|
|
|
|
29 |
570 |
|
Wäinö Koskinen |
Uinti Tampere |
2002 |
02A267 |
50m |
1:04.73 |
|
|
|
|
|
30 |
94 |
|
Joonas Cranston |
Nummelan Kisaajat |
2003 |
03B233 |
50m |
1:04.75 |
|
|
|
|
|
31 |
290 |
|
Hugo Mattola |
Kokkolan Uimaseura |
2001 |
01A074 |
50m |
1:04.89 |
|
|
|
|
|
32 |
311 |
|
Filip Jåfs |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2004 |
04A211 |
50m |
1:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-26 00.34.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|