Program för Nordic Age Group Championchips
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
1_S
Event 1, 800m Freestyle Women |
|
|
|
# |
ID |
Name |
Born |
Club |
License |
Pool |
EntryTime |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
16 |
Pippuri Tuuli |
2005 |
FIN |
05A146 |
50 m |
9:13.70 |
|
2 |
13 |
Kallinen Sohvi |
2004 |
FIN |
04A222 |
50 m |
9:18.57 |
|
3 |
31 |
Henningsson Sofia |
2004 |
SWE |
AH8204 |
50 m |
9:25.07 |
|
4 |
107 |
Birkisdóttir Freyja |
2006 |
ICE |
|
50 m |
9:37.27 |
|
5 |
47 |
KÜBAR Johanna |
2006 |
EST |
|
50 m |
9:43.84 |
|
6 |
110 |
Isaksen Ólöf Kristín |
2005 |
ICE |
|
50 m |
9:45.86 |
|
7 |
44 |
Aabrams Evalotta Victoria |
2005 |
EST |
|
50 m |
10:09.81 |
|
8 |
103 |
Simkute Guste |
2005 |
LTU |
|
50 m |
10:16.33 |
|
|
Generated by WinGrodan 1.26.08 |
Print Date |
12 July 2019 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
Print Time |
23:13 |
|
2_S
Event 2, 1500m Freestyle Men |
|
|
|
# |
ID |
Name |
Born |
Club |
License |
Pool |
EntryTime |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
34 |
Söderberg Mikael |
2003 |
SWE |
AA9303 |
50 m |
16:24.77 |
|
2 |
61 |
Tammer Toomas Tanel |
2003 |
EST |
|
50 m |
16:51.34 |
|
3 |
96 |
Tijunonis Jokubas |
2003 |
LTU |
|
50 m |
17:29.88 |
|
|
Generated by WinGrodan 1.26.08 |
Print Date |
12 July 2019 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
Print Time |
23:13 |
|
3_S
Event 3, 100m Freestyle Women |
|
|
|
# |
ID |
Name |
Born |
Club |
License |
Pool |
EntryTime |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
81 |
Tabor Schastine |
2005 |
DEN |
0598AB |
50 m |
58.55 |
|
2 |
82 |
Stjernholm Liva |
2004 |
DEN |
0486AA |
50 m |
58.61 |
|
3 |
83 |
Stanelt Frida Bang |
2004 |
DEN |
0422AL |
50 m |
59.44 |
|
4 |
79 |
Thorsen Mathilde Maria |
2004 |
DEN |
0484AI |
50 m |
59.77 |
|
5 |
40 |
Roos Aurelia |
2004 |
EST |
|
50 m |
1:00.39 |
|
6 |
19 |
Karvonen Aliina |
2004 |
FIN |
04A587 |
50 m |
1:00.55 |
|
7 |
26 |
Holmquist Moa |
2004 |
SWE |
AG1604 |
50 m |
1:00.64 |
|
8 |
38 |
Pogodina Jekaterina |
2004 |
EST |
|
50 m |
1:00.78 |
|
9 |
45 |
ZIRK Heleri |
2004 |
EST |
|
50 m |
1:00.96 |
|
10 |
41 |
Rannamets Brita |
2004 |
EST |
|
50 m |
1:01.01 |
|
11 |
8 |
Leppähaara Vilma |
2005 |
FIN |
05A009 |
50 m |
1:01.08 |
|
12 |
9 |
Paatos Aino-kaisa |
2004 |
FIN |
04A144 |
50 m |
1:01.57 |
|
13 |
22 |
Vesalainen Peppi |
2004 |
FIN |
04B162 |
50 m |
1:01.58 |
|
14 |
102 |
Puzaraite Gabriele |
2004 |
LTU |
|
50 m |
1:02.21 |
|
15 |
101 |
Kodraskaite Patricija |
2006 |
LTU |
|
50 m |
1:02.43 |
|
16 |
28 |
Ek-Värn Emelie |
2004 |
SWE |
AJ8604 |
50 m |
1:02.89 |
|
17 |
104 |
Zlatkute Andzelika |
2004 |
LTU |
|
50 m |
1:03.00 |
|
18 |
50 |
Toompuu Marie |
2004 |
EST |
|
50 m |
1:01.60 |
EXT |
19 |
10 |
Niskala Riikka |
2004 |
FIN |
04A142 |
50 m |
1:02.05 |
EXT |
20 |
84 |
Kirketerp Cille |
2005 |
DEN |
0526AK |
50 m |
1:02.52 |
EXT |
21 |
49 |
Maas Mari-Liis |
2004 |
EST |
|
50 m |
1:04.07 |
EXT |
22 |
39 |
Gudovskaja Anita |
2005 |
EST |
|
50 m |
1:04.26 |
EXT |
|
Generated by WinGrodan 1.26.08 |
Print Date |
12 July 2019 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
Print Time |
23:13 |
|
4_S
Event 4, 100m Freestyle Men |
|
|
|
# |
ID |
Name |
Born |
Club |
License |
Pool |
EntryTime |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
92 |
Pancerevas Daniil |
2004 |
LTU |
|
50 m |
52.40 |
|
2 |
62 |
Solodov Demid |
2003 |
EST |
|
50 m |
52.76 |
|
3 |
78 |
Tullberg Alexander |
2003 |
DEN |
0377AA |
50 m |
53.05 |
|
4 |
98 |
Veretinskas Joris |
2003 |
LTU |
|
50 m |
53.70 |
|
5 |
64 |
Lihhats Erik |
2003 |
EST |
|
50 m |
53.84 |
|
6 |
25 |
Cederlund Henning |
2003 |
SWE |
AI1303 |
50 m |
53.92 |
|
7 |
91 |
Kvederis Danielis |
2004 |
LTU |
|
50 m |
53.95 |
|
8 |
74 |
Brøns Valdemar |
2003 |
DEN |
0341AC |
50 m |
54.28 |
|
9 |
4 |
Forsel Marcus |
2003 |
FIN |
03A127 |
50 m |
54.44 |
|
10 |
65 |
Gritsõk Alan |
2003 |
EST |
|
50 m |
54.44 |
|
11 |
97 |
Tretjak Martin |
2004 |
LTU |
|
50 m |
54.59 |
|
12 |
55 |
Jaaska Ronald |
2003 |
EST |
|
50 m |
54.61 |
|
13 |
6 |
Lydman Alex |
2003 |
FIN |
03A218 |
50 m |
54.68 |
|
14 |
14 |
Ravals Simon |
2003 |
FIN |
03A528 |
50 m |
55.37 |
|
15 |
17 |
Fredriksson Johan Krister |
2003 |
FIN |
03A724 |
50 m |
55.63 |
|
16 |
66 |
Drozdov Daniil |
2004 |
EST |
|
50 m |
54.93 |
EXT |
17 |
5 |
Herpola Santeri |
2003 |
FIN |
03A188 |
50 m |
55.72 |
EXT |
18 |
60 |
Tobler Artur |
2004 |
EST |
|
50 m |
|
EXT |
|
Generated by WinGrodan 1.26.08 |
Print Date |
12 July 2019 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
Print Time |
23:13 |
|
5_S
Event 5, 200m Butterfly Women |
|
|
|
# |
ID |
Name |
Born |
Club |
License |
Pool |
EntryTime |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
80 |
Dahl Alma Bendix |
2005 |
DEN |
0574AN |
50 m |
2:20.50 |
|
2 |
73 |
Dolan Asta Poulsen |
2004 |
DEN |
0414AH |
50 m |
2:21.00 |
|
3 |
18 |
Tiainen Karla |
2005 |
FIN |
05A246 |
50 m |
2:25.63 |
|
4 |
100 |
Kerseviciute Radvile |
2005 |
LTU |
|
50 m |
2:28.51 |
|
5 |
72 |
Norby Kristine Nilsson |
2005 |
DEN |
0534AC |
50 m |
2:29.02 |
|
6 |
85 |
Høvring Sofie Bruun |
2004 |
DEN |
0408AB |
50 m |
2:29.94 |
|
7 |
51 |
Timofejeva Polina |
2005 |
EST |
|
50 m |
2:31.49 |
|
8 |
35 |
Hann Ebba |
2004 |
SWE |
AN6804 |
50 m |
2:32.94 |
|
9 |
99 |
Jociute Auguste |
2004 |
LTU |
|
50 m |
2:43.62 |
|
|
Generated by WinGrodan 1.26.08 |
Print Date |
12 July 2019 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
Print Time |
23:13 |
|
6_S
Event 6, 200m Butterfly Men |
|
|
|
# |
ID |
Name |
Born |
Club |
License |
Pool |
EntryTime |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
75 |
Søgaard-Andersen Oliver |
2003 |
DEN |
0339AK |
50 m |
2:05.20 |
|
2 |
20 |
Mäenpää Arttu |
2003 |
FIN |
03A892 |
50 m |
2:08.81 |
|
3 |
3 |
Vainio Luukas |
2003 |
FIN |
03A099 |
50 m |
2:10.60 |
|
4 |
77 |
Køhn Joakim |
2003 |
DEN |
0375AE |
50 m |
2:11.04 |
|
5 |
95 |
Skirutis Nojus |
2003 |
LTU |
|
50 m |
2:12.68 |
|
6 |
27 |
Auer Axel |
2003 |
SWE |
AB8103 |
50 m |
2:12.72 |
|
7 |
59 |
Sepp Konrad Aleksander |
2005 |
EST |
|
50 m |
2:14.78 |
|
8 |
53 |
Astrelin Dmitri |
2003 |
EST |
|
50 m |
2:16.61 |
|
9 |
94 |
Rindokas Mykolas |
2003 |
LTU |
|
50 m |
2:22.12 |
|
|
Generated by WinGrodan 1.26.08 |
Print Date |
12 July 2019 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
Print Time |
23:13 |
|
7_S
Event 7, 200m Breaststroke Women |
|
|
|
# |
ID |
Name |
Born |
Club |
License |
Pool |
EntryTime |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
7 |
Taskila Pinja |
2004 |
FIN |
04A073 |
50 m |
2:36.39 |
|
2 |
109 |
Falsdóttir Eva Margrét |
2005 |
ICE |
|
50 m |
2:36.69 |
|
3 |
43 |
Jefimova Eneli |
2006 |
EST |
|
50 m |
2:38.44 |
|
4 |
30 |
Boråker Saga |
2004 |
SWE |
AN1604 |
50 m |
2:38.82 |
|
5 |
71 |
Jung Mathilda Hyldal |
2004 |
DEN |
0414AM |
50 m |
2:39.13 |
|
6 |
11 |
Yli-Äyhö Meeri |
2004 |
FIN |
04A166 |
50 m |
2:41.55 |
|
7 |
47 |
KÜBAR Johanna |
2006 |
EST |
|
50 m |
2:46.69 |
|
8 |
76 |
Zebitz Josefine |
2004 |
DEN |
0454AI |
50 m |
2:49.16 |
|
9 |
46 |
Vorontsova Jekaterina |
2005 |
EST |
|
50 m |
2:52.06 |
|
10 |
52 |
Rasmann Simona |
2004 |
EST |
|
50 m |
2:54.88 |
|
|
Generated by WinGrodan 1.26.08 |
Print Date |
12 July 2019 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
Print Time |
23:13 |
|
8_S
Event 8, 200m Breaststroke Men |
|
|
|
# |
ID |
Name |
Born |
Club |
License |
Pool |
EntryTime |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
68 |
Palvadre Christopher |
2003 |
EST |
|
50 m |
2:26.17 |
|
2 |
90 |
Karklelis Dziugas |
2003 |
LTU |
|
50 m |
2:27.45 |
|
3 |
32 |
Eriksson August |
2004 |
SWE |
AC3104 |
50 m |
2:28.46 |
|
4 |
12 |
Ihalainen Jami |
2003 |
FIN |
03A382 |
50 m |
2:29.38 |
|
5 |
108 |
Björnsson Dað |
2004 |
ICE |
|
50 m |
2:29.86 |
|
6 |
21 |
Lindholm Davin |
2004 |
FIN |
04B010 |
50 m |
2:30.27 |
|
7 |
56 |
Marran Mihkel Melker |
2003 |
EST |
|
50 m |
2:30.42 |
|
8 |
57 |
Milk Karl Mattias |
2004 |
EST |
|
50 m |
2:31.46 |
|
9 |
15 |
Hatakka Niklas |
2003 |
FIN |
03A534 |
50 m |
2:34.38 |
|
10 |
58 |
Prits Ralf Erik |
2004 |
EST |
|
50 m |
2:38.23 |
|
|
Generated by WinGrodan 1.26.08 |
Print Date |
12 July 2019 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
Print Time |
23:13 |
|
9_S
Event 9, 4X100m Medley Women |
|
|
|
# |
ID |
Name |
Born |
Club |
License |
Pool |
EntryTime |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
87 |
Danmark |
2004 |
DEN |
|
50 m |
4:19.88 |
|
2 |
69 |
Estonia Girls |
2004 |
EST |
|
50 m |
4:26.00 |
|
3 |
36 |
Sweden |
2004 |
SWE |
|
50 m |
4:27.94 |
|
4 |
106 |
Lithuania Women |
2004 |
LTU |
|
50 m |
4:29.70 |
|
5 |
23 |
Finland Women |
2005 |
FIN |
|
50 m |
|
|
|
Generated by WinGrodan 1.26.08 |
Print Date |
12 July 2019 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
Print Time |
23:13 |
|
10_S
Event 10, 4X100m Medley Men |
|
|
|
# |
ID |
Name |
Born |
Club |
License |
Pool |
EntryTime |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
70 |
Estonia Boys |
2003 |
EST |
|
50 m |
3:56.00 |
|
2 |
105 |
Lithuania Men |
2004 |
LTU |
|
50 m |
3:57.72 |
|
3 |
37 |
Sweden |
2003 |
SWE |
|
50 m |
4:02.22 |
|
4 |
87 |
Danmark |
2004 |
DEN |
|
50 m |
4:06.08 |
|
5 |
24 |
Finland Men |
2003 |
FIN |
|
50 m |
|
|
6 |
114 |
Iceland Men |
2004 |
ICE |
|
50 m |
|
|
|
Generated by WinGrodan 1.26.08 |
Print Date |
12 July 2019 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
Print Time |
23:13 |
|
11_S
Event 11, 400m Medley Women |
|
|
|
# |
ID |
Name |
Born |
Club |
License |
Pool |
EntryTime |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
80 |
Dahl Alma Bendix |
2005 |
DEN |
0574AN |
50 m |
5:04.33 |
|
2 |
29 |
Winblad Tea |
2004 |
SWE |
AH7404 |
50 m |
5:06.67 |
|
3 |
76 |
Zebitz Josefine |
2004 |
DEN |
0454AI |
50 m |
5:08.45 |
|
4 |
109 |
Falsdóttir Eva Margrét |
2005 |
ICE |
|
50 m |
5:14.41 |
|
5 |
47 |
KÜBAR Johanna |
2006 |
EST |
|
50 m |
5:16.03 |
|
6 |
49 |
Maas Mari-Liis |
2004 |
EST |
|
50 m |
5:26.24 |
|
7 |
103 |
Simkute Guste |
2005 |
LTU |
|
50 m |
5:54.11 |
|
|
Generated by WinGrodan 1.26.08 |
Print Date |
12 July 2019 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
Print Time |
23:13 |
|
12_S
Event 12, 400m Medley Men |
|
|
|
# |
ID |
Name |
Born |
Club |
License |
Pool |
EntryTime |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
15 |
Hatakka Niklas |
2003 |
FIN |
03A534 |
50 m |
4:39.73 |
|
2 |
95 |
Skirutis Nojus |
2003 |
LTU |
|
50 m |
4:43.60 |
|
3 |
90 |
Karklelis Dziugas |
2003 |
LTU |
|
50 m |
4:45.13 |
|
4 |
34 |
Söderberg Mikael |
2003 |
SWE |
AA9303 |
50 m |
4:46.50 |
|
5 |
59 |
Sepp Konrad Aleksander |
2005 |
EST |
|
50 m |
4:53.17 |
|
6 |
53 |
Astrelin Dmitri |
2003 |
EST |
|
50 m |
4:53.34 |
|
7 |
60 |
Tobler Artur |
2004 |
EST |
|
50 m |
4:55.18 |
|
8 |
21 |
Lindholm Davin |
2004 |
FIN |
04B010 |
50 m |
5:00.70 |
|
9 |
96 |
Tijunonis Jokubas |
2003 |
LTU |
|
50 m |
5:01.64 |
|
10 |
112 |
Kristínarson Aron Fannar |
2003 |
ICE |
|
50 m |
5:02.24 |
|
11 |
113 |
Sigþórsson Veigar Hrafn |
2005 |
ICE |
|
50 m |
5:02.71 |
|
|
Generated by WinGrodan 1.26.08 |
Print Date |
12 July 2019 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
Print Time |
23:13 |
|
13_S
Event 13, 200m Freestyle Women |
|
|
|
# |
ID |
Name |
Born |
Club |
License |
Pool |
EntryTime |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
82 |
Stjernholm Liva |
2004 |
DEN |
0486AA |
50 m |
2:06.32 |
|
2 |
31 |
Henningsson Sofia |
2004 |
SWE |
AH8204 |
50 m |
2:07.90 |
|
3 |
9 |
Paatos Aino-kaisa |
2004 |
FIN |
04A144 |
50 m |
2:09.39 |
|
4 |
16 |
Pippuri Tuuli |
2005 |
FIN |
05A146 |
50 m |
2:10.55 |
|
5 |
26 |
Holmquist Moa |
2004 |
SWE |
AG1604 |
50 m |
2:11.58 |
|
6 |
45 |
ZIRK Heleri |
2004 |
EST |
|
50 m |
2:12.13 |
|
7 |
19 |
Karvonen Aliina |
2004 |
FIN |
04A587 |
50 m |
2:12.14 |
|
8 |
38 |
Pogodina Jekaterina |
2004 |
EST |
|
50 m |
2:12.99 |
|
9 |
44 |
Aabrams Evalotta Victoria |
2005 |
EST |
|
50 m |
2:16.33 |
|
10 |
22 |
Vesalainen Peppi |
2004 |
FIN |
04B162 |
50 m |
2:16.45 |
|
11 |
110 |
Isaksen Ólöf Kristín |
2005 |
ICE |
|
50 m |
2:16.61 |
|
12 |
104 |
Zlatkute Andzelika |
2004 |
LTU |
|
50 m |
2:16.94 |
|
13 |
101 |
Kodraskaite Patricija |
2006 |
LTU |
|
50 m |
2:16.98 |
|
14 |
102 |
Puzaraite Gabriele |
2004 |
LTU |
|
50 m |
2:22.75 |
|
|
Generated by WinGrodan 1.26.08 |
Print Date |
12 July 2019 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
Print Time |
23:13 |
|
14_S
Event 14, 200m Freestyle Men |
|
|
|
# |
ID |
Name |
Born |
Club |
License |
Pool |
EntryTime |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
74 |
Brøns Valdemar |
2003 |
DEN |
0341AC |
50 m |
1:55.94 |
|
2 |
62 |
Solodov Demid |
2003 |
EST |
|
50 m |
1:58.29 |
|
3 |
25 |
Cederlund Henning |
2003 |
SWE |
AI1303 |
50 m |
1:59.18 |
|
4 |
91 |
Kvederis Danielis |
2004 |
LTU |
|
50 m |
1:59.58 |
|
5 |
6 |
Lydman Alex |
2003 |
FIN |
03A218 |
50 m |
1:59.61 |
|
6 |
64 |
Lihhats Erik |
2003 |
EST |
|
50 m |
1:59.69 |
|
7 |
94 |
Rindokas Mykolas |
2003 |
LTU |
|
50 m |
2:01.81 |
|
8 |
98 |
Veretinskas Joris |
2003 |
LTU |
|
50 m |
2:02.51 |
|
9 |
61 |
Tammer Toomas Tanel |
2003 |
EST |
|
50 m |
2:02.82 |
|
10 |
54 |
Filippov Georg |
2004 |
EST |
|
50 m |
2:03.51 |
|
11 |
88 |
Audickas Martynas |
2004 |
LTU |
|
50 m |
2:06.23 |
|
|
Generated by WinGrodan 1.26.08 |
Print Date |
12 July 2019 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
Print Time |
23:13 |
|
15_S
Event 15, 100m Backstrok Women |
|
|
|
# |
ID |
Name |
Born |
Club |
License |
Pool |
EntryTime |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
72 |
Norby Kristine Nilsson |
2005 |
DEN |
0534AC |
50 m |
1:05.76 |
|
2 |
86 |
Bonefeld Katrine |
2004 |
DEN |
0456AA |
50 m |
1:06.10 |
|
3 |
28 |
Ek-Värn Emelie |
2004 |
SWE |
AJ8604 |
50 m |
1:06.91 |
|
4 |
10 |
Niskala Riikka |
2004 |
FIN |
04A142 |
50 m |
1:07.12 |
|
5 |
8 |
Leppähaara Vilma |
2005 |
FIN |
05A009 |
50 m |
1:07.20 |
|
6 |
48 |
Vitsut Laura |
2004 |
EST |
|
50 m |
1:07.78 |
|
7 |
42 |
Treial Elis |
2004 |
EST |
|
50 m |
1:09.06 |
|
8 |
39 |
Gudovskaja Anita |
2005 |
EST |
|
50 m |
1:10.24 |
|
9 |
103 |
Simkute Guste |
2005 |
LTU |
|
50 m |
1:10.41 |
|
10 |
43 |
Jefimova Eneli |
2006 |
EST |
|
50 m |
|
|
|
Generated by WinGrodan 1.26.08 |
Print Date |
12 July 2019 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
Print Time |
23:13 |
|
16_S
Event 16, 100m Backstroke Men |
|
|
|
# |
ID |
Name |
Born |
Club |
License |
Pool |
EntryTime |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
67 |
Minajev Maksim |
2003 |
EST |
|
50 m |
59.95 |
|
2 |
93 |
Praniauskas Tadas |
2003 |
LTU |
|
50 m |
59.97 |
|
3 |
33 |
Ahlqvist Gustav |
2003 |
SWE |
AK6503 |
50 m |
1:00.68 |
|
4 |
55 |
Jaaska Ronald |
2003 |
EST |
|
50 m |
1:01.32 |
|
5 |
96 |
Tijunonis Jokubas |
2003 |
LTU |
|
50 m |
1:01.75 |
|
6 |
12 |
Ihalainen Jami |
2003 |
FIN |
03A382 |
50 m |
1:02.05 |
|
7 |
89 |
Jankauskas Jokubas |
2003 |
LTU |
|
50 m |
1:02.62 |
|
8 |
58 |
Prits Ralf Erik |
2004 |
EST |
|
50 m |
1:02.98 |
|
9 |
17 |
Fredriksson Johan Krister |
2003 |
FIN |
03A724 |
50 m |
1:03.14 |
|
10 |
14 |
Ravals Simon |
2003 |
FIN |
03A528 |
50 m |
1:03.73 |
|
11 |
57 |
Milk Karl Mattias |
2004 |
EST |
|
50 m |
1:11.60 |
|
|
Generated by WinGrodan 1.26.08 |
Print Date |
12 July 2019 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
Print Time |
23:13 |
|
17_S
Event 17, 50m Freestyle Women |
|
|
|
# |
ID |
Name |
Born |
Club |
License |
Pool |
EntryTime |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
79 |
Thorsen Mathilde Maria |
2004 |
DEN |
0484AI |
50 m |
27.12 |
|
2 |
84 |
Kirketerp Cille |
2005 |
DEN |
0526AK |
50 m |
27.28 |
|
3 |
83 |
Stanelt Frida Bang |
2004 |
DEN |
0422AL |
50 m |
27.33 |
|
4 |
41 |
Rannamets Brita |
2004 |
EST |
|
50 m |
27.55 |
|
5 |
40 |
Roos Aurelia |
2004 |
EST |
|
50 m |
27.68 |
|
6 |
22 |
Vesalainen Peppi |
2004 |
FIN |
04B162 |
50 m |
27.80 |
|
7 |
45 |
ZIRK Heleri |
2004 |
EST |
|
50 m |
28.10 |
|
8 |
50 |
Toompuu Marie |
2004 |
EST |
|
50 m |
28.12 |
|
9 |
10 |
Niskala Riikka |
2004 |
FIN |
04A142 |
50 m |
28.28 |
|
10 |
102 |
Puzaraite Gabriele |
2004 |
LTU |
|
50 m |
28.70 |
|
11 |
71 |
Jung Mathilda Hyldal |
2004 |
DEN |
0414AM |
50 m |
29.02 |
|
12 |
9 |
Paatos Aino-kaisa |
2004 |
FIN |
04A144 |
50 m |
|
|
13 |
38 |
Pogodina Jekaterina |
2004 |
EST |
|
50 m |
28.12 |
EXT |
14 |
39 |
Gudovskaja Anita |
2005 |
EST |
|
50 m |
28.76 |
EXT |
|
Generated by WinGrodan 1.26.08 |
Print Date |
12 July 2019 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
Print Time |
23:13 |
|
18_S
Event 18, 50m Freestyle Men |
|
|
|
# |
ID |
Name |
Born |
Club |
License |
Pool |
EntryTime |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
78 |
Tullberg Alexander |
2003 |
DEN |
0377AA |
50 m |
24.08 |
|
2 |
62 |
Solodov Demid |
2003 |
EST |
|
50 m |
24.12 |
|
3 |
5 |
Herpola Santeri |
2003 |
FIN |
03A188 |
50 m |
24.39 |
|
4 |
68 |
Palvadre Christopher |
2003 |
EST |
|
50 m |
24.55 |
|
5 |
14 |
Ravals Simon |
2003 |
FIN |
03A528 |
50 m |
24.65 |
|
6 |
98 |
Veretinskas Joris |
2003 |
LTU |
|
50 m |
24.65 |
|
7 |
97 |
Tretjak Martin |
2004 |
LTU |
|
50 m |
24.97 |
|
8 |
66 |
Drozdov Daniil |
2004 |
EST |
|
50 m |
25.01 |
|
9 |
64 |
Lihhats Erik |
2003 |
EST |
|
50 m |
25.39 |
|
10 |
25 |
Cederlund Henning |
2003 |
SWE |
AI1303 |
50 m |
25.45 |
|
|
Generated by WinGrodan 1.26.08 |
Print Date |
12 July 2019 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
Print Time |
23:13 |
|
19_S
Event 19, 100m Butterfly Women |
|
|
|
# |
ID |
Name |
Born |
Club |
License |
Pool |
EntryTime |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
80 |
Dahl Alma Bendix |
2005 |
DEN |
0574AN |
50 m |
1:02.65 |
|
2 |
81 |
Tabor Schastine |
2005 |
DEN |
0598AB |
50 m |
1:02.98 |
|
3 |
85 |
Høvring Sofie Bruun |
2004 |
DEN |
0408AB |
50 m |
1:03.36 |
|
4 |
73 |
Dolan Asta Poulsen |
2004 |
DEN |
0414AH |
50 m |
1:04.49 |
|
5 |
18 |
Tiainen Karla |
2005 |
FIN |
05A246 |
50 m |
1:04.51 |
|
6 |
35 |
Hann Ebba |
2004 |
SWE |
AN6804 |
50 m |
1:05.16 |
|
7 |
29 |
Winblad Tea |
2004 |
SWE |
AH7404 |
50 m |
1:05.24 |
|
8 |
100 |
Kerseviciute Radvile |
2005 |
LTU |
|
50 m |
1:05.63 |
|
9 |
41 |
Rannamets Brita |
2004 |
EST |
|
50 m |
1:06.17 |
|
10 |
99 |
Jociute Auguste |
2004 |
LTU |
|
50 m |
1:06.75 |
|
11 |
51 |
Timofejeva Polina |
2005 |
EST |
|
50 m |
1:06.78 |
|
|
Generated by WinGrodan 1.26.08 |
Print Date |
12 July 2019 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
Print Time |
23:13 |
|
20_S
Event 20, 100m Butterfly Men |
|
|
|
# |
ID |
Name |
Born |
Club |
License |
Pool |
EntryTime |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
75 |
Søgaard-Andersen Oliver |
2003 |
DEN |
0339AK |
50 m |
56.42 |
|
2 |
77 |
Køhn Joakim |
2003 |
DEN |
0375AE |
50 m |
56.86 |
|
3 |
92 |
Pancerevas Daniil |
2004 |
LTU |
|
50 m |
57.18 |
|
4 |
4 |
Forsel Marcus |
2003 |
FIN |
03A127 |
50 m |
57.47 |
|
5 |
65 |
Gritsõk Alan |
2003 |
EST |
|
50 m |
57.48 |
|
6 |
53 |
Astrelin Dmitri |
2003 |
EST |
|
50 m |
57.97 |
|
7 |
3 |
Vainio Luukas |
2003 |
FIN |
03A099 |
50 m |
58.08 |
|
8 |
20 |
Mäenpää Arttu |
2003 |
FIN |
03A892 |
50 m |
58.35 |
|
9 |
63 |
Karatðevski Nikita |
2003 |
EST |
|
50 m |
58.66 |
|
10 |
27 |
Auer Axel |
2003 |
SWE |
AB8103 |
50 m |
58.89 |
|
11 |
66 |
Drozdov Daniil |
2004 |
EST |
|
50 m |
59.21 |
|
12 |
97 |
Tretjak Martin |
2004 |
LTU |
|
50 m |
1:00.02 |
|
13 |
88 |
Audickas Martynas |
2004 |
LTU |
|
50 m |
1:00.63 |
|
14 |
94 |
Rindokas Mykolas |
2003 |
LTU |
|
50 m |
1:00.99 |
|
15 |
32 |
Eriksson August |
2004 |
SWE |
AC3104 |
50 m |
1:03.80 |
|
16 |
60 |
Tobler Artur |
2004 |
EST |
|
50 m |
59.57 |
EXT |
|
Generated by WinGrodan 1.26.08 |
Print Date |
12 July 2019 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
Print Time |
23:13 |
|
21_S
Event 21, 4X100m Freestyle Women |
|
|
|
# |
ID |
Name |
Born |
Club |
License |
Pool |
EntryTime |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
87 |
Danmark |
2004 |
DEN |
|
50 m |
3:56.37 |
|
2 |
69 |
Estonia Girls |
2004 |
EST |
|
50 m |
4:04.00 |
|
3 |
36 |
Sweden |
2004 |
SWE |
|
50 m |
4:05.75 |
|
4 |
106 |
Lithuania Women |
2004 |
LTU |
|
50 m |
4:06.61 |
|
5 |
23 |
Finland Women |
2005 |
FIN |
|
50 m |
|
|
|
Generated by WinGrodan 1.26.08 |
Print Date |
12 July 2019 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
Print Time |
23:13 |
|
22_S
Event 22, 4X100m Freestyle Men |
|
|
|
# |
ID |
Name |
Born |
Club |
License |
Pool |
EntryTime |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
87 |
Danmark |
2004 |
DEN |
|
50 m |
3:35.31 |
|
2 |
105 |
Lithuania Men |
2004 |
LTU |
|
50 m |
3:35.59 |
|
3 |
70 |
Estonia Boys |
2003 |
EST |
|
50 m |
3:36.00 |
|
4 |
37 |
Sweden |
2003 |
SWE |
|
50 m |
3:44.55 |
|
5 |
24 |
Finland Men |
2003 |
FIN |
|
50 m |
|
|
6 |
114 |
Iceland Men |
2004 |
ICE |
|
50 m |
|
|
|
Generated by WinGrodan 1.26.08 |
Print Date |
12 July 2019 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
Print Time |
23:13 |
|
23_S
Event 23, 400m Freestyle Women |
|
|
|
# |
ID |
Name |
Born |
Club |
License |
Pool |
EntryTime |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
31 |
Henningsson Sofia |
2004 |
SWE |
AH8204 |
50 m |
4:31.07 |
|
2 |
82 |
Stjernholm Liva |
2004 |
DEN |
0486AA |
50 m |
4:31.30 |
|
3 |
9 |
Paatos Aino-kaisa |
2004 |
FIN |
04A144 |
50 m |
4:32.09 |
|
4 |
13 |
Kallinen Sohvi |
2004 |
FIN |
04A222 |
50 m |
4:32.12 |
|
5 |
16 |
Pippuri Tuuli |
2005 |
FIN |
05A146 |
50 m |
4:33.28 |
|
6 |
107 |
Birkisdóttir Freyja |
2006 |
ICE |
|
50 m |
4:37.36 |
|
7 |
19 |
Karvonen Aliina |
2004 |
FIN |
04A587 |
50 m |
4:39.57 |
|
8 |
47 |
KÜBAR Johanna |
2006 |
EST |
|
50 m |
4:40.22 |
|
9 |
45 |
ZIRK Heleri |
2004 |
EST |
|
50 m |
4:40.72 |
|
10 |
38 |
Pogodina Jekaterina |
2004 |
EST |
|
50 m |
4:43.81 |
|
11 |
110 |
Isaksen Ólöf Kristín |
2005 |
ICE |
|
50 m |
4:44.32 |
|
12 |
44 |
Aabrams Evalotta Victoria |
2005 |
EST |
|
50 m |
4:47.01 |
|
13 |
101 |
Kodraskaite Patricija |
2006 |
LTU |
|
50 m |
4:52.46 |
|
14 |
104 |
Zlatkute Andzelika |
2004 |
LTU |
|
50 m |
4:57.90 |
|
15 |
102 |
Puzaraite Gabriele |
2004 |
LTU |
|
50 m |
4:58.80 |
|
|
Generated by WinGrodan 1.26.08 |
Print Date |
12 July 2019 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
Print Time |
23:13 |
|
24_S
Event 24, 400m Freestyle Men |
|
|
|
# |
ID |
Name |
Born |
Club |
License |
Pool |
EntryTime |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
6 |
Lydman Alex |
2003 |
FIN |
03A218 |
50 m |
4:12.42 |
|
2 |
34 |
Söderberg Mikael |
2003 |
SWE |
AA9303 |
50 m |
4:13.06 |
|
3 |
25 |
Cederlund Henning |
2003 |
SWE |
AI1303 |
50 m |
4:14.32 |
|
4 |
61 |
Tammer Toomas Tanel |
2003 |
EST |
|
50 m |
4:16.27 |
|
5 |
64 |
Lihhats Erik |
2003 |
EST |
|
50 m |
4:16.84 |
|
6 |
54 |
Filippov Georg |
2004 |
EST |
|
50 m |
4:18.44 |
|
7 |
95 |
Skirutis Nojus |
2003 |
LTU |
|
50 m |
4:18.95 |
|
8 |
59 |
Sepp Konrad Aleksander |
2005 |
EST |
|
50 m |
4:21.04 |
|
9 |
94 |
Rindokas Mykolas |
2003 |
LTU |
|
50 m |
4:22.30 |
|
10 |
88 |
Audickas Martynas |
2004 |
LTU |
|
50 m |
4:28.73 |
|
|
Generated by WinGrodan 1.26.08 |
Print Date |
12 July 2019 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
Print Time |
23:13 |
|
25_S
Event 25, 200m Backstroke Women |
|
|
|
# |
ID |
Name |
Born |
Club |
License |
Pool |
EntryTime |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
86 |
Bonefeld Katrine |
2004 |
DEN |
0456AA |
50 m |
2:20.57 |
|
2 |
72 |
Norby Kristine Nilsson |
2005 |
DEN |
0534AC |
50 m |
2:21.76 |
|
3 |
8 |
Leppähaara Vilma |
2005 |
FIN |
05A009 |
50 m |
2:24.77 |
|
4 |
10 |
Niskala Riikka |
2004 |
FIN |
04A142 |
50 m |
2:27.20 |
|
5 |
48 |
Vitsut Laura |
2004 |
EST |
|
50 m |
2:28.32 |
|
6 |
28 |
Ek-Värn Emelie |
2004 |
SWE |
AJ8604 |
50 m |
2:28.48 |
|
7 |
42 |
Treial Elis |
2004 |
EST |
|
50 m |
2:29.75 |
|
8 |
49 |
Maas Mari-Liis |
2004 |
EST |
|
50 m |
2:30.00 |
|
9 |
103 |
Simkute Guste |
2005 |
LTU |
|
50 m |
2:30.78 |
|
|
Generated by WinGrodan 1.26.08 |
Print Date |
12 July 2019 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
Print Time |
23:13 |
|
26_S
Event 26, 200m Backstroke Men |
|
|
|
# |
ID |
Name |
Born |
Club |
License |
Pool |
EntryTime |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
93 |
Praniauskas Tadas |
2003 |
LTU |
|
50 m |
2:11.33 |
|
2 |
96 |
Tijunonis Jokubas |
2003 |
LTU |
|
50 m |
2:11.72 |
|
3 |
67 |
Minajev Maksim |
2003 |
EST |
|
50 m |
2:12.65 |
|
4 |
91 |
Kvederis Danielis |
2004 |
LTU |
|
50 m |
2:13.51 |
|
5 |
33 |
Ahlqvist Gustav |
2003 |
SWE |
AK6503 |
50 m |
2:15.63 |
|
6 |
15 |
Hatakka Niklas |
2003 |
FIN |
03A534 |
50 m |
2:15.64 |
|
7 |
17 |
Fredriksson Johan Krister |
2003 |
FIN |
03A724 |
50 m |
2:15.65 |
|
8 |
89 |
Jankauskas Jokubas |
2003 |
LTU |
|
50 m |
2:16.40 |
|
9 |
58 |
Prits Ralf Erik |
2004 |
EST |
|
50 m |
2:17.26 |
|
10 |
4 |
Forsel Marcus |
2003 |
FIN |
03A127 |
50 m |
2:19.60 |
|
11 |
55 |
Jaaska Ronald |
2003 |
EST |
|
50 m |
2:22.08 |
|
|
Generated by WinGrodan 1.26.08 |
Print Date |
12 July 2019 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
Print Time |
23:13 |
|
27_S
Event 27, 100m Breaststroke Women |
|
|
|
# |
ID |
Name |
Born |
Club |
License |
Pool |
EntryTime |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
43 |
Jefimova Eneli |
2006 |
EST |
|
50 m |
1:10.81 |
|
2 |
7 |
Taskila Pinja |
2004 |
FIN |
04A073 |
50 m |
1:13.40 |
|
3 |
30 |
Boråker Saga |
2004 |
SWE |
AN1604 |
50 m |
1:14.00 |
|
4 |
71 |
Jung Mathilda Hyldal |
2004 |
DEN |
0414AM |
50 m |
1:14.02 |
|
5 |
81 |
Tabor Schastine |
2005 |
DEN |
0598AB |
50 m |
1:14.17 |
|
6 |
11 |
Yli-Äyhö Meeri |
2004 |
FIN |
04A166 |
50 m |
1:14.18 |
|
7 |
109 |
Falsdóttir Eva Margrét |
2005 |
ICE |
|
50 m |
1:14.93 |
|
8 |
52 |
Rasmann Simona |
2004 |
EST |
|
50 m |
1:17.21 |
|
9 |
50 |
Toompuu Marie |
2004 |
EST |
|
50 m |
1:17.43 |
|
10 |
46 |
Vorontsova Jekaterina |
2005 |
EST |
|
50 m |
1:17.95 |
|
|
Generated by WinGrodan 1.26.08 |
Print Date |
12 July 2019 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
Print Time |
23:13 |
|
28_S
Event 28, 100m Breaststroke Men |
|
|
|
# |
ID |
Name |
Born |
Club |
License |
Pool |
EntryTime |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
68 |
Palvadre Christopher |
2003 |
EST |
|
50 m |
1:06.00 |
|
2 |
21 |
Lindholm Davin |
2004 |
FIN |
04B010 |
50 m |
1:07.07 |
|
3 |
108 |
Björnsson Dað |
2004 |
ICE |
|
50 m |
1:07.46 |
|
4 |
12 |
Ihalainen Jami |
2003 |
FIN |
03A382 |
50 m |
1:07.66 |
|
5 |
32 |
Eriksson August |
2004 |
SWE |
AC3104 |
50 m |
1:07.74 |
|
6 |
90 |
Karklelis Dziugas |
2003 |
LTU |
|
50 m |
1:07.99 |
|
7 |
3 |
Vainio Luukas |
2003 |
FIN |
03A099 |
50 m |
1:08.85 |
|
8 |
56 |
Marran Mihkel Melker |
2003 |
EST |
|
50 m |
1:08.98 |
|
9 |
111 |
Jóhannesson Ingvar Orri |
2004 |
ICE |
|
50 m |
1:10.95 |
|
10 |
57 |
Milk Karl Mattias |
2004 |
EST |
|
50 m |
1:11.40 |
|
|
Generated by WinGrodan 1.26.08 |
Print Date |
12 July 2019 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
Print Time |
23:13 |
|
29_S
Event 29, 200m Medley Women |
|
|
|
# |
ID |
Name |
Born |
Club |
License |
Pool |
EntryTime |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
80 |
Dahl Alma Bendix |
2005 |
DEN |
0574AN |
50 m |
2:23.77 |
|
2 |
109 |
Falsdóttir Eva Margrét |
2005 |
ICE |
|
50 m |
2:26.61 |
|
3 |
29 |
Winblad Tea |
2004 |
SWE |
AH7404 |
50 m |
2:26.81 |
|
4 |
76 |
Zebitz Josefine |
2004 |
DEN |
0454AI |
50 m |
2:27.23 |
|
5 |
85 |
Høvring Sofie Bruun |
2004 |
DEN |
0408AB |
50 m |
2:27.54 |
|
6 |
47 |
KÜBAR Johanna |
2006 |
EST |
|
50 m |
2:29.10 |
|
7 |
26 |
Holmquist Moa |
2004 |
SWE |
AG1604 |
50 m |
2:29.13 |
|
8 |
73 |
Dolan Asta Poulsen |
2004 |
DEN |
0414AH |
50 m |
2:29.40 |
|
9 |
39 |
Gudovskaja Anita |
2005 |
EST |
|
50 m |
2:31.20 |
|
10 |
99 |
Jociute Auguste |
2004 |
LTU |
|
50 m |
2:31.26 |
|
11 |
35 |
Hann Ebba |
2004 |
SWE |
AN6804 |
50 m |
2:31.66 |
|
12 |
100 |
Kerseviciute Radvile |
2005 |
LTU |
|
50 m |
2:34.81 |
|
13 |
103 |
Simkute Guste |
2005 |
LTU |
|
50 m |
2:42.49 |
|
14 |
86 |
Bonefeld Katrine |
2004 |
DEN |
0456AA |
50 m |
2:34.39 |
EXT |
|
Generated by WinGrodan 1.26.08 |
Print Date |
12 July 2019 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
Print Time |
23:13 |
|
30_S
Event 30, 200m Medley Men |
|
|
|
# |
ID |
Name |
Born |
Club |
License |
Pool |
EntryTime |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
74 |
Brøns Valdemar |
2003 |
DEN |
0341AC |
50 m |
2:11.17 |
|
2 |
92 |
Pancerevas Daniil |
2004 |
LTU |
|
50 m |
2:13.51 |
|
3 |
15 |
Hatakka Niklas |
2003 |
FIN |
03A534 |
50 m |
2:15.64 |
|
4 |
53 |
Astrelin Dmitri |
2003 |
EST |
|
50 m |
2:16.85 |
|
5 |
65 |
Gritsõk Alan |
2003 |
EST |
|
50 m |
2:16.97 |
|
6 |
77 |
Køhn Joakim |
2003 |
DEN |
0375AE |
50 m |
2:17.11 |
|
7 |
60 |
Tobler Artur |
2004 |
EST |
|
50 m |
2:17.75 |
|
8 |
75 |
Søgaard-Andersen Oliver |
2003 |
DEN |
0339AK |
50 m |
2:18.30 |
|
9 |
96 |
Tijunonis Jokubas |
2003 |
LTU |
|
50 m |
2:18.40 |
|
10 |
97 |
Tretjak Martin |
2004 |
LTU |
|
50 m |
2:18.74 |
|
11 |
32 |
Eriksson August |
2004 |
SWE |
AC3104 |
50 m |
2:20.87 |
|
12 |
63 |
Karatðevski Nikita |
2003 |
EST |
|
50 m |
2:24.82 |
EXT |
|
Generated by WinGrodan 1.26.08 |
Print Date |
12 July 2019 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
Print Time |
23:13 |
|
31_S
Event 31, 4X200m Freestyle Women |
|
|
|
# |
ID |
Name |
Born |
Club |
License |
Pool |
EntryTime |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
36 |
Sweden |
2004 |
SWE |
|
50 m |
8:39.79 |
|
2 |
87 |
Danmark |
2004 |
DEN |
|
50 m |
8:45.04 |
|
3 |
69 |
Estonia Girls |
2004 |
EST |
|
50 m |
9:00.00 |
|
4 |
106 |
Lithuania Women |
2004 |
LTU |
|
50 m |
9:16.00 |
|
5 |
23 |
Finland Women |
2005 |
FIN |
|
50 m |
|
|
|
Generated by WinGrodan 1.26.08 |
Print Date |
12 July 2019 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
Print Time |
23:13 |
|
32_S
Event 32, 4X200m Freestyle Men |
|
|
|
# |
ID |
Name |
Born |
Club |
License |
Pool |
EntryTime |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
87 |
Danmark |
2004 |
DEN |
|
50 m |
7:50.71 |
|
2 |
70 |
Estonia Boys |
2003 |
EST |
|
50 m |
8:02.00 |
|
3 |
37 |
Sweden |
2003 |
SWE |
|
50 m |
8:08.02 |
|
4 |
105 |
Lithuania Men |
2004 |
LTU |
|
50 m |
8:11.00 |
|
5 |
24 |
Finland Men |
2003 |
FIN |
|
50 m |
|
|
|
Generated by WinGrodan 1.26.08 |
Print Date |
12 July 2019 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
Print Time |
23:13 |
|