Startliste for Vest Junior/Senior kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 15
|
Stævne navn |
Vest JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
05 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
08:09 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & S68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 oktober 2019 |
|
|
|
|
Løb 15, 200m Frisvømning Damer |
Indledende (8) |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:55.04 2013-12-15 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:56.70 2011-11-27 |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
471 |
1 |
Mie Trothe |
1998 |
9816BE |
LYSENG |
|
25m |
2:25.75 |
5 |
2 |
Ida Overgaard Thomassen |
2005 |
0536AR |
PINGVINEN |
|
25m |
2:21.66 |
168 |
3 |
Femke Iris Keulen |
2005 |
0582AS |
ESBJERG |
|
25m |
2:20.87 |
456 |
4 |
Agnete Habermann |
2005 |
0576AA |
H2Odense |
|
25m |
2:20.45 |
35 |
5 |
Maja Friis |
2005 |
0574AP |
SILKEBORG |
|
25m |
2:20.85 |
455 |
6 |
Mathilde Stilund |
2005 |
0556AH |
H2Odense |
|
25m |
2:21.52 |
34 |
7 |
Line Knudsen |
2005 |
0532AM |
SILKEBORG |
|
25m |
2:22.23 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
302 |
1 |
Ophelia Kronborg Jensen |
2005 |
0508AW |
AABYBRO |
|
25m |
2:19.00 |
19 |
2 |
Nicoline Bang Mosegaard |
2005 |
0562AS |
SKIVE |
|
25m |
2:17.89 |
221 |
3 |
Ida Emilie Hindberg |
2005 |
0528AQ |
AGF |
|
25m |
2:17.33 |
305 |
4 |
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
0502AQ |
ST-NEPTUN |
|
25m |
2:17.04 |
449 |
5 |
Josefine Risum Jørgensen |
2004 |
0406AC |
H2Odense |
|
25m |
2:17.16 |
103 |
6 |
Clara Matilde Carstensen |
2004 |
0436AP |
HORSENS |
|
25m |
2:17.51 |
351 |
7 |
Aurelia Pedersen |
2004 |
0414AA |
VEJLE |
|
25m |
2:18.19 |
56 |
8 |
Laura G. Nedergaard |
2005 |
0572AF |
ODDER |
|
25m |
2:20.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
162 |
1 |
Amanda Busk Olesen |
2005 |
0558AH |
ESBJERG |
|
25m |
2:16.37 |
76 |
2 |
Victoria Fræhr Piihl |
2005 |
0598AJ |
KOLDING |
|
25m |
2:16.31 |
346 |
3 |
Tilde Søe Bach |
2005 |
0524AH |
THISTED |
|
25m |
2:16.23 |
104 |
4 |
Feline Flytkjær Broersma |
2004 |
0474AK |
HORSENS |
|
25m |
2:16.04 |
17 |
5 |
Anne Terp |
2004 |
0452AQ |
SKIVE |
|
25m |
2:16.10 |
264 |
6 |
Astrid Marie Hassing |
2004 |
0494AM |
AALBORG |
|
25m |
2:16.24 |
178 |
7 |
Victoria Underbjerg |
2004 |
0448AK |
ESBJERG |
|
25m |
2:16.32 |
24 |
8 |
Amalie Tolderlund |
2005 |
0586AR |
SILKEBORG |
|
25m |
2:16.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
175 |
1 |
Natalie Da Silva Jensen |
2004 |
0462AM |
ESBJERG |
|
25m |
2:14.64 |
176 |
2 |
Søs Freund |
2004 |
0454AG |
ESBJERG |
|
25m |
2:14.08 |
149 |
3 |
Anne Dybro Nielsen |
2003 |
0336AW |
HERNING |
|
25m |
2:13.56 |
83 |
4 |
Elma Gabela |
2004 |
0472AE |
KOLDING |
|
25m |
2:12.57 |
374 |
5 |
Emilie Egerup |
2003 |
0316AW |
VEJLE |
|
25m |
2:13.17 |
304 |
6 |
Katrine Kruse Rasmussen |
2004 |
0478AV |
ST-NEPTUN |
|
25m |
2:13.95 |
62 |
7 |
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
0578AE |
NYBORG |
|
25m |
2:14.31 |
265 |
8 |
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
0464AI |
AALBORG |
|
25m |
2:15.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
65 |
1 |
Nanna Langvad |
2005 |
0512BA |
LYSENG |
|
25m |
2:12.21 |
432 |
2 |
Cecilie Baraviec |
2000 |
0016AB |
H2Odense |
|
25m |
2:12.07 |
380 |
3 |
Louise Hvarre |
2001 |
0156AN |
VEJLE |
|
25m |
2:11.79 |
260 |
4 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
0458AO |
AALBORG |
|
25m |
2:11.44 |
148 |
5 |
Laura Fogh |
2003 |
0352AI |
HEI |
|
25m |
2:11.47 |
119 |
6 |
Mie Buch Nielsen |
2001 |
0188AH |
HORSENS |
|
25m |
2:11.82 |
369 |
7 |
Caroline Liboriussen |
2002 |
0222AT |
VEJLE |
|
25m |
2:12.14 |
101 |
8 |
Caroline Nymann Sørensen |
2002 |
0232BA |
HORSENS |
|
25m |
2:12.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
219 |
1 |
Ane Kirstine Granild |
2004 |
0412AP |
AGF |
|
25m |
2:09.96 |
370 |
2 |
Cecilie B. Andersen |
2001 |
0116AI |
VEJLE |
|
25m |
2:08.64 |
263 |
3 |
Jackie Gade |
1998 |
9836AS |
AALBORG |
|
25m |
2:06.14 |
385 |
4 |
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
0312AH |
VEJLE |
|
25m |
2:00.83 |
57 |
5 |
Iben Bak |
2001 |
0124AH |
NYBORG |
|
25m |
2:02.70 |
275 |
6 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
0246AQ |
AALBORG |
|
25m |
2:06.42 |
400 |
7 |
Louise D. Liboriussen |
2002 |
0242AV |
VIBORG |
|
25m |
2:09.47 |
262 |
8 |
Anna Toft Petersen |
2004 |
0438AI |
AALBORG |
|
25m |
2:11.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
425 |
1 |
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
0362AL |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
2:09.63 |
289 |
2 |
Fenja Romanski |
2005 |
0598AH |
AALBORG |
|
25m |
2:07.67 |
340 |
3 |
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
THISTED |
|
25m |
2:05.78 |
245 |
4 |
Snæfridur Sol |
2000 |
0082AL |
AGF |
|
25m |
1:59.49 |
185 |
5 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
9854AV |
ESBJERG |
|
25m |
2:01.48 |
233 |
6 |
Marie Christensen |
2002 |
0272AI |
AGF |
|
25m |
2:06.19 |
259 |
7 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
0144AC |
AALBORG |
|
25m |
2:09.23 |
189 |
8 |
Thilde Timmermand |
2002 |
0272AP |
ESBJERG |
|
25m |
2:10.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
368 |
1 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
0322AB |
VEJLE |
|
25m |
2:09.60 |
70 |
2 |
Martha Bjerg |
2004 |
0454AK |
LYSENG |
|
25m |
2:07.34 |
269 |
3 |
Camilla Ottesen |
2000 |
0032AE |
AALBORG |
|
25m |
2:03.27 |
280 |
4 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
9544AF |
AALBORG |
|
25m |
1:59.44 |
288 |
5 |
Amalie Bærentsen |
2000 |
0078AE |
AALBORG |
|
25m |
2:01.37 |
447 |
6 |
My Phuong Bui |
2003 |
0322AS |
H2Odense |
|
25m |
2:06.19 |
31 |
7 |
Helena V. Elling |
2000 |
0078AC |
SILKEBORG |
|
25m |
2:09.10 |
210 |
8 |
Anna Pave Ottesen |
2003 |
0338BD |
DELTA |
|
25m |
2:10.49 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 |
Udskriftsdato |
05 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
08:09 |
|