Startliste for Øst Junior/Senior kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag Indl 9.30
Seedede heat Løb 23
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
05 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Gladsaxe |
|
Udskriftstidspunkt |
08:13 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 oktober 2019 |
|
|
|
|
Løb 23, 100m Medley Damer |
Indledende (8) |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.34 2014-10-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
176 |
1 |
Gry Emilie Kudsk Olsen |
2005 |
0552AK |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:18.06 |
137 |
2 |
Olivia Mai Gustafson |
2005 |
0596AC |
KØGE |
|
25m |
1:13.76 |
160 |
3 |
Alba Vendelboe-Schack |
2005 |
0594AJ |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:13.60 |
366 |
4 |
Ida-Marie Nørgaard |
2005 |
0596AG |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:13.60 |
296 |
5 |
Petrine R. E. Sørensen |
2005 |
0512AB |
HASLEV |
|
25m |
1:13.60 |
250 |
6 |
Amalie Østerlund |
2005 |
0584AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:13.69 |
409 |
7 |
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
0508AB |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:14.02 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
525 |
1 |
Cille Kirketerp |
2005 |
0526AK |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:12.79 |
420 |
2 |
Mille Maxwell Berthou |
2005 |
0534AA |
KVIK |
|
25m |
1:12.61 |
535 |
3 |
Ella Gohr Metz |
2005 |
0542AS |
VEST |
|
25m |
1:11.90 |
487 |
4 |
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
0486AT |
SØLLERØD |
|
25m |
1:11.66 |
529 |
5 |
Hannah B. Pedersen |
2005 |
0574AD |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:11.83 |
254 |
6 |
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
0554AB |
HERLEV |
|
25m |
1:12.40 |
153 |
7 |
Caroline Salskov Jensen |
2005 |
0526AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:12.66 |
488 |
8 |
Mille Vester-Christensen |
2005 |
0556AL |
SØLLERØD |
|
25m |
1:13.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
545 |
1 |
Emma Mikkelsen |
2001 |
0176AB |
VEST |
|
25m |
1:11.40 |
243 |
2 |
Ida Zeiler Terkildsen |
2004 |
0494AD |
HILLERØD |
|
25m |
1:11.29 |
304 |
3 |
Thea Mikkelsen |
2005 |
0576AG |
GSK |
|
25m |
1:11.07 |
357 |
4 |
Josephine Holst Vinther |
2004 |
0432AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:10.80 |
352 |
5 |
Clara Toft |
2004 |
0406AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:10.97 |
353 |
6 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
0488AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:11.16 |
77 |
7 |
Emma Stoltz |
2004 |
0448AE |
ALLERØD |
|
25m |
1:11.35 |
571 |
8 |
Anna Larsen |
2004 |
0498AD |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:11.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
131 |
1 |
Elisabeth Them Jensen |
2004 |
0464AA |
KØGE |
|
25m |
1:10.42 |
495 |
2 |
Ida Marie Platzer |
2005 |
0572AC |
SØLLERØD |
|
25m |
1:10.31 |
317 |
3 |
Nikoline Marie Lange |
2005 |
0594AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:10.15 |
2 |
4 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
JYLLINGE |
|
25m |
1:10.02 |
50 |
5 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
0456AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:10.05 |
572 |
6 |
Frida Bang Stanelt |
2004 |
0422AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:10.24 |
102 |
7 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
25m |
1:10.40 |
551 |
8 |
Freja Petersen |
2000 |
0018BE |
VORDINGB |
|
25m |
1:10.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
251 |
1 |
Josephine Thomsen |
2005 |
0506AG |
HERLEV |
|
25m |
1:09.04 |
573 |
2 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:08.67 |
332 |
3 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:08.58 |
336 |
4 |
Cecilie C. Helmark |
2005 |
0502AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:08.46 |
106 |
5 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
0326AW |
LYNGBY |
|
25m |
1:08.55 |
351 |
6 |
Anne Sofie Evald |
2004 |
0486AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:08.66 |
141 |
7 |
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
0564AB |
KØGE |
|
25m |
1:08.84 |
356 |
8 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
GENTOFTE |
|
25m |
1:09.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
163 |
1 |
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
0022AI |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:07.68 |
473 |
2 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
25m |
1:06.66 |
259 |
3 |
Victoria Bierre |
2000 |
0022AS |
HERLEV |
|
25m |
1:05.44 |
46 |
4 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:02.72 |
407 |
5 |
Schastine Skifter Tabor |
2005 |
0598AB |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:04.07 |
464 |
6 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
25m |
1:06.11 |
70 |
7 |
Julie Stampe |
2002 |
0276AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:06.91 |
471 |
8 |
Line Strandby |
2001 |
0106AD |
TRITON B |
|
25m |
1:08.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
58 |
1 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
25m |
1:07.66 |
434 |
2 |
Liva Schmid |
2000 |
0012AV |
KVIK |
|
25m |
1:06.30 |
437 |
3 |
Regitze Gaard |
2001 |
0178AG |
KVIK |
|
25m |
1:05.03 |
298 |
4 |
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
GREVE |
|
25m |
1:02.47 |
108 |
5 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
0072AG |
LYNGBY |
|
25m |
1:03.42 |
143 |
6 |
Benedicte Them Jensen |
2004 |
0454AA |
KØGE |
|
25m |
1:05.70 |
72 |
7 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
25m |
1:06.89 |
165 |
8 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:08.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
537 |
1 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
VEST |
|
25m |
1:07.18 |
532 |
2 |
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
0408AB |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:06.26 |
521 |
3 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
0096AO |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:04.25 |
41 |
4 |
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:01.47 |
522 |
5 |
Josefine B. Pedersen |
1999 |
9928AB |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:03.32 |
387 |
6 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
9952AB |
FARUM |
|
25m |
1:05.51 |
325 |
7 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
25m |
1:06.78 |
320 |
8 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
25m |
1:08.19 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:13 |
|