Startliste for Gentofte Sommerstævne på langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 10
|
Stævne navn |
Sommerstævne |
|
Udskriftsdato |
21 juni 2019 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
15:55 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
21 juni 2019 |
|
|
|
|
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer |
Finaler (9) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
163 |
2 |
Alexander Gadegaard |
2002 |
0263AU |
GENTOFTE |
|
50m |
|
28 |
3 |
Joachim Sundbæk Villadsen |
2007 |
0713AF |
BIRKERØD |
|
50m |
3:39.25 |
199 |
4 |
Alexander Dorph Jensen |
2007 |
0765AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
58 |
1 |
William Echardt |
2008 |
0845AB |
ROSKILDE |
|
50m |
3:20.77 |
84 |
2 |
Mads Borch |
2006 |
0699AO |
ROSKILDE |
|
50m |
3:18.05 |
143 |
3 |
Nicolaj Cortsen |
2007 |
0735AL |
HERLEV |
|
50m |
3:13.96 |
44 |
4 |
Gustav Elvis Capaldi |
2007 |
0773AG |
ALLERØD |
|
50m |
3:15.67 |
194 |
5 |
Vincent W. Takla |
2008 |
0863AF |
GENTOFTE |
|
50m |
3:19.53 |
59 |
6 |
Kalle Rasmussen |
2008 |
0857AJ |
ROSKILDE |
|
50m |
3:26.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
203 |
1 |
August Bülow Sandersen |
2007 |
0761AG |
GENTOFTE |
|
50m |
3:11.33 |
121 |
2 |
Jacob Hwaiz |
2007 |
0723AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
3:01.51 |
261 |
3 |
Emil Mandsberg |
2008 |
0885AD |
VI39 |
|
50m |
2:54.60 |
45 |
4 |
Lucas Korger |
2007 |
0763AF |
ALLERØD |
|
50m |
2:58.44 |
195 |
5 |
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
0721AG |
GENTOFTE |
|
50m |
3:09.11 |
210 |
6 |
Frederik Find |
2007 |
0769AF |
GENTOFTE |
|
50m |
3:11.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
198 |
1 |
Mark Nielsen |
2007 |
0729AF |
GENTOFTE |
|
50m |
2:53.82 |
244 |
2 |
Bjarke Søndergaard Jensen |
2004 |
0493AR |
STT |
|
50m |
2:50.11 |
192 |
3 |
Lucas Misander |
2007 |
0719AF |
GENTOFTE |
|
50m |
2:45.27 |
274 |
4 |
Mathias Johansen |
2007 |
0723AF |
VI39 |
|
50m |
2:45.63 |
120 |
5 |
Vitus Ketscher |
2009 |
0961AA |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:50.14 |
196 |
6 |
Frederik Mindegaard |
2007 |
0711AG |
GENTOFTE |
|
50m |
2:53.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
273 |
1 |
Nikolaj Nielsen |
2007 |
0793AG |
VI39 |
|
50m |
2:43.28 |
102 |
2 |
Asbjørn Nybroe |
2006 |
0683AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:42.72 |
79 |
3 |
Frederik Isaksen |
2007 |
0759AA |
ROSKILDE |
|
50m |
2:39.82 |
269 |
4 |
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
0821AA |
VI39 |
|
50m |
2:42.41 |
248 |
5 |
Jonathan Skadhauge |
2005 |
0509AE |
STT |
|
50m |
2:43.05 |
249 |
6 |
Magnus Bæklund Thygesen |
2003 |
0361AT |
STT |
|
50m |
2:43.32 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
183 |
1 |
Christian Nimb |
2006 |
0679AH |
GENTOFTE |
|
50m |
2:37.66 |
181 |
2 |
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
0687AF |
GENTOFTE |
|
50m |
2:36.68 |
264 |
3 |
Jonathan Rasmussen |
2006 |
0617AD |
VI39 |
|
50m |
2:35.07 |
83 |
4 |
Jonathan Nyegaard |
2007 |
0765AA |
ROSKILDE |
|
50m |
2:35.68 |
42 |
5 |
Johannes Framke |
2006 |
0615AE |
ALLERØD |
|
50m |
2:37.16 |
49 |
6 |
Lucas Linderoth |
2007 |
0777AB |
ALLERØD |
|
50m |
2:37.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
271 |
1 |
Oscar Vinge-Maigaard |
2007 |
0751AA |
VI39 |
|
50m |
2:34.57 |
43 |
2 |
Noah Anker-Møller |
2006 |
0605AB |
ALLERØD |
|
50m |
2:28.77 |
34 |
3 |
Oscar Boyer |
2004 |
0429AD |
BIRKERØD |
|
50m |
2:24.23 |
191 |
4 |
Frederik Aarup-Andersen |
2006 |
0649AE |
GENTOFTE |
|
50m |
2:25.09 |
187 |
5 |
Oswald Lindquist |
2006 |
0647AF |
GENTOFTE |
|
50m |
2:29.76 |
251 |
6 |
Mathias Bæklund Thygesen |
2005 |
0507AO |
STT |
|
50m |
2:34.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
100 |
1 |
Magnus Hartmann Mortensen |
2005 |
0595AJ |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:23.33 |
134 |
2 |
Elias Elmedyb |
2006 |
0601AC |
HERLEV |
|
50m |
2:20.15 |
95 |
3 |
Viktor Bernstein |
2006 |
0639AI |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:19.62 |
103 |
4 |
Bertram T. Aunsholm |
2004 |
0499AJ |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:20.09 |
56 |
5 |
William Leander Agerskov |
2004 |
0411AK |
ALLERØD |
|
50m |
2:22.39 |
26 |
6 |
Magnus Jacobsen |
2006 |
0663AI |
BIRKERØD |
|
50m |
2:23.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
258 |
1 |
Anders Gaard |
2006 |
0683AB |
VI39 |
|
50m |
2:16.06 |
270 |
2 |
Sean Petersen |
2006 |
0625AA |
VI39 |
|
50m |
2:07.38 |
6 |
3 |
Frederik Bojesen |
2002 |
0281AB |
JYLLINGE |
|
50m |
1:54.59 |
2 |
4 |
Mikkel Bjellekjær Jensen |
2003 |
0359AN |
JYLLINGE |
|
50m |
2:06.53 |
110 |
5 |
Marius Kjær Hoelgaard |
2004 |
0445AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:13.46 |
170 |
6 |
Christoffer Skinhøj |
2003 |
0313AD |
GENTOFTE |
|
50m |
2:18.64 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
21 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
15:55 |
|