Startliste for Ringsted Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 19
|
Stævne navn |
Ringsted Cup |
|
Udskriftsdato |
21 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
17:04 |
|
|
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
21 september 2019 |
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Damer |
Finaler (5) |
Sponsor: SportMaster |
|
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
461 |
1 |
Julia Vincentz |
2007 |
0778AU |
ROSKILDE |
|
25m |
|
517 |
2 |
Maja Burø Redke |
2007 |
0718AO |
RINGSTED |
|
25m |
|
805 |
3 |
Signe Gyldenkærne |
2006 |
0656AQ |
VORDINGB |
|
25m |
3:23.76 |
527 |
4 |
Sascha Haste |
2007 |
0706AC |
RINGSTED |
|
25m |
3:18.32 |
511 |
5 |
Chili Fløe Jensen |
2006 |
0632AT |
RINGSTED |
|
25m |
3:19.84 |
819 |
6 |
Malou Danefred Nielsen |
2007 |
0708AL |
VORDINGB |
|
25m |
3:42.01 |
513 |
7 |
Emilie Nørregaard |
2007 |
0748AF |
RINGSTED |
|
25m |
|
625 |
8 |
Silje Rud Pedersen |
2007 |
0732AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
417 |
1 |
Greta Löser |
2006 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
3:06.16 |
420 |
2 |
Ylva Clara Pickenbach |
2007 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
3:04.86 |
703 |
3 |
Amalie Carlsen Risager |
2006 |
0604AG |
TRITON B |
|
25m |
2:54.11 |
612 |
4 |
Kamille Bentsen |
2006 |
0638AL |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:50.72 |
699 |
5 |
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
0736AC |
TRITON B |
|
25m |
2:52.69 |
533 |
6 |
Astrid Pries Hansen |
2007 |
0716AC |
NAKSKOV |
|
25m |
3:03.57 |
700 |
7 |
Daniella Li West |
2006 |
0664AI |
TRITON B |
|
25m |
3:05.49 |
814 |
8 |
Mille-Mai Krog |
2007 |
0738AT |
VORDINGB |
|
25m |
3:10.49 |
|
|
Heat 3 (5) (Årg. 2008-2016) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
711 |
3 |
Ida Hinchely |
2008 |
0826AJ |
TRITON B |
|
25m |
3:41.01 |
628 |
4 |
Victoria Petersen |
2008 |
0854AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
3:10.52 |
409 |
5 |
Isabell Gantzke |
2008 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
3:14.62 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat 4 (5) (Årg. 2006-2007) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
613 |
1 |
Laura Meyer |
2006 |
0652AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:47.37 |
639 |
2 |
Frederikke Poulsen |
2006 |
0624AG |
DRAGSHOLM |
|
25m |
2:45.18 |
620 |
3 |
Mie Ankersen |
2006 |
0622AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:43.80 |
696 |
4 |
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
0658AB |
TRITON B |
|
25m |
2:40.21 |
548 |
5 |
Freja Juul |
2006 |
0656AF |
NÆSTVED |
|
25m |
2:42.99 |
647 |
6 |
Katrine Hansen |
2006 |
0686AS |
DRAGSHOLM |
|
25m |
2:44.29 |
405 |
7 |
Mila Sophie Brade |
2007 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
2:47.03 |
704 |
8 |
Andrea Strandby |
2007 |
0718AA |
TRITON B |
|
25m |
2:47.78 |
|
|
Heat 5 (5) (Årg. 1921-2005) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
562 |
2 |
Alba Seneca |
2005 |
0576AN |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:50.64 |
660 |
3 |
Josephine Frederiksen |
2005 |
0532AP |
SK-SYD |
|
25m |
2:37.84 |
680 |
4 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
TRITON B |
|
25m |
2:19.49 |
556 |
5 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
25m |
2:29.54 |
557 |
6 |
Olivia Nielsen |
2004 |
0446AT |
NÆSTVED |
|
25m |
2:47.65 |
423 |
7 |
Alice Kroon |
2004 |
BI6404 |
RONNEBY SS |
|
25m |
3:09.03 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
21 september 2019 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
17:04 |
|