Startliste for Ringsted Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 18
|
Stævne navn |
Ringsted Cup |
|
Udskriftsdato |
21 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
17:04 |
|
|
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
21 september 2019 |
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer |
Finaler (16) |
Sponsor: Sydbank Trelleborgfonden |
|
Heat 1 (16) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
577 |
2 |
Morten Broni Simonsen |
2005 |
0521AP |
KALUNDBORG |
|
25m |
|
697 |
3 |
Alexander Nielsen |
2006 |
0697AD |
TRITON B |
|
25m |
|
662 |
4 |
Mikkel Stabell-Jørgensen |
2009 |
0951AF |
SK-SYD |
|
25m |
2:33.68 |
719 |
5 |
Marcus Albjerg |
2009 |
0953AF |
TRITON B |
|
25m |
|
503 |
6 |
Alexander Saust Sannerúd |
2008 |
0851AN |
RINGSTED |
|
25m |
|
504 |
7 |
Elias Foss Larsen |
2008 |
0857AN |
RINGSTED |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
627 |
1 |
Teodor Wichmann Meisner |
2009 |
0903AG |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:48.24 |
485 |
2 |
Adam Hardt Andersen |
2008 |
0809AJ |
RINGSTED |
|
25m |
1:46.71 |
510 |
3 |
Asmus Knudsen |
2006 |
0699AM |
RINGSTED |
|
25m |
1:44.10 |
658 |
4 |
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
0881AI |
SK-SYD |
|
25m |
1:42.78 |
599 |
5 |
Benjamin Svenningsen |
2009 |
0949AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:43.54 |
435 |
6 |
Tobias Sejr Trampedach |
2008 |
0805AE |
RØNNE |
|
25m |
1:44.52 |
584 |
7 |
Sander Y Hansen |
2009 |
0913AC |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:47.45 |
718 |
8 |
David Plough |
2006 |
0673AQ |
TRITON B |
|
25m |
1:50.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
616 |
1 |
Linus Andersen |
2009 |
0905AG |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:38.74 |
414 |
2 |
Pascal Kalcher |
2008 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
1:33.31 |
806 |
3 |
Lukas Hansen |
2008 |
0863AJ |
VORDINGB |
|
25m |
1:30.08 |
589 |
4 |
Thoke Thomsen |
2006 |
0681AF |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:27.21 |
654 |
5 |
Dion Veliqi |
2008 |
0843AI |
SK-SYD |
|
25m |
1:27.35 |
808 |
6 |
Thor Hoffgaard |
2006 |
0653AL |
VORDINGB |
|
25m |
1:31.36 |
720 |
7 |
Mathias Drygaard |
2008 |
0829AA |
TRITON B |
|
25m |
1:37.91 |
508 |
8 |
Adam Berg Pedersen |
2009 |
0945AD |
RINGSTED |
|
25m |
1:41.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
436 |
1 |
Elias Løkken Boss |
2008 |
0883AE |
RØNNE |
|
25m |
1:26.95 |
408 |
2 |
Oliver Franz |
2007 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
1:24.52 |
621 |
3 |
Phillip Knudsen |
2007 |
0787AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:22.66 |
520 |
4 |
August Juul-Andersen |
2007 |
0777AD |
RINGSTED |
|
25m |
1:21.34 |
624 |
5 |
Sebastian Svenningsen |
2006 |
0641AN |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:21.38 |
416 |
6 |
Maximilian Lippert |
2007 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
1:23.29 |
526 |
7 |
Oscar Haak |
2007 |
0785AE |
RINGSTED |
|
25m |
1:26.07 |
570 |
8 |
Jakob Bagge |
2006 |
0611AQ |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:27.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
439 |
1 |
Anders Koefoed-Holm |
2006 |
0649AF |
RØNNE |
|
25m |
1:20.15 |
644 |
2 |
Linus Noe |
2008 |
0895AA |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:19.06 |
525 |
3 |
Noah Berg Pedersen |
2005 |
0561AM |
RINGSTED |
|
25m |
1:18.43 |
463 |
4 |
Mads Borch |
2006 |
0699AO |
ROSKILDE |
|
25m |
1:17.99 |
667 |
5 |
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
0841AG |
SK-SYD |
|
25m |
1:18.08 |
571 |
6 |
Johan Lykkebo Larsen |
2007 |
0733AG |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:18.80 |
404 |
7 |
Michel Assmann |
2008 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
1:20.15 |
428 |
8 |
Jacob Edlund |
2006 |
AH2306 |
RONNEBY SS |
|
25m |
1:20.96 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
623 |
1 |
Sebastian Aunt |
2007 |
0747AH |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:17.35 |
657 |
2 |
Jakob Bagge Møller |
2006 |
0605AK |
SK-SYD |
|
25m |
1:13.81 |
567 |
3 |
Cilas Skafte |
2005 |
0593AN |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:11.47 |
834 |
4 |
Malthe Lorin Rasmussen |
2005 |
0515AC |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:10.33 |
537 |
5 |
August Larsen |
2005 |
0547AO |
NAKSKOV |
|
25m |
1:11.04 |
702 |
6 |
Mads Emil Wohlfahrt |
2006 |
0669AE |
TRITON B |
|
25m |
1:11.63 |
649 |
7 |
Mic Langhoff Rasmussen |
2005 |
0533AQ |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:16.04 |
640 |
8 |
Mikkel Munkholm |
2006 |
0631AE |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:17.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
652 |
1 |
Anders Andresen |
2006 |
0645AN |
SK-SYD |
|
25m |
1:08.63 |
476 |
2 |
Mikkel Holm Pedersen |
2004 |
0489AM |
RINGSTED |
|
25m |
1:08.23 |
407 |
3 |
Fiete Maximilian Deissler |
2006 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
1:07.72 |
618 |
4 |
Mathias Ankersen |
2004 |
0405AC |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:07.33 |
538 |
5 |
August K Madsen |
2004 |
0481AC |
NAKSKOV |
|
25m |
1:07.39 |
529 |
6 |
Victor Hemmingsen |
2006 |
0607AG |
RINGSTED |
|
25m |
1:08.07 |
558 |
7 |
Sammi Asker Andersen |
2003 |
0347AK |
NÆSTVED |
|
25m |
1:08.35 |
528 |
8 |
Simon Kristoffersen |
2005 |
0589AL |
RINGSTED |
|
25m |
1:10.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
471 |
1 |
Kristian Slott Rasmussen |
2004 |
0425AK |
RINGSTED |
|
25m |
1:06.21 |
580 |
2 |
Noel Gjelstrup |
2004 |
0497AO |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:05.23 |
597 |
3 |
August Høy |
2005 |
0539AG |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:05.09 |
642 |
4 |
Marcus Madsen |
2005 |
0557AJ |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:04.73 |
626 |
5 |
Sylvester Wichmann Meisner |
2005 |
0567AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:04.85 |
470 |
6 |
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
0509AF |
RINGSTED |
|
25m |
1:05.16 |
554 |
7 |
Mads Munksgaard |
2004 |
0401AN |
NÆSTVED |
|
25m |
1:05.75 |
816 |
8 |
William Larsen |
2006 |
0611AO |
VORDINGB |
|
25m |
1:07.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
655 |
1 |
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
0585AJ |
SK-SYD |
|
25m |
1:03.35 |
540 |
2 |
Mikkel Christiansen |
2004 |
0441AQ |
NAKSKOV |
|
25m |
1:02.68 |
445 |
3 |
Bertram Nyegaard |
2004 |
0471AJ |
ROSKILDE |
|
25m |
1:02.31 |
636 |
4 |
Nichlas Jørgensen |
2004 |
0439AK |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:01.26 |
833 |
5 |
Silas Lykke |
2003 |
0339AP |
RINGSTED |
|
25m |
1:01.50 |
804 |
6 |
Gustav B. Frederiksen |
2004 |
0457AO |
VORDINGB |
|
25m |
1:02.54 |
419 |
7 |
Maarten-Jorgen Papenbroock |
2004 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
1:03.25 |
578 |
8 |
Mutasem Ahmad |
2001 |
0187AT |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:04.38 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
483 |
1 |
Tobias Mølbak |
2004 |
0481AP |
RINGSTED |
|
25m |
1:00.77 |
477 |
2 |
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
0495AJ |
RINGSTED |
|
25m |
1:00.50 |
664 |
3 |
Stefan Rasmussen |
2004 |
0449AM |
SK-SYD |
|
25m |
1:00.13 |
666 |
4 |
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
0411AQ |
SK-SYD |
|
25m |
59.76 |
543 |
5 |
Tobias Lindberg |
2003 |
0397AI |
NAKSKOV |
|
25m |
59.78 |
594 |
6 |
Alfred Nissen |
2002 |
0279AQ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:00.13 |
661 |
7 |
Laurids Isling Kurtzmann |
2002 |
0253AS |
SK-SYD |
|
25m |
1:00.66 |
679 |
8 |
Magnus Ravn Borch |
2003 |
0335AO |
TRITON B |
|
25m |
1:00.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
675 |
1 |
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
0361AL |
TRITON B |
|
25m |
59.19 |
637 |
2 |
Victor Holm Larsen |
2003 |
0357AN |
DRAGSHOLM |
|
25m |
58.46 |
809 |
3 |
Jonathan F. K. Jensen |
2002 |
0263AO |
VORDINGB |
|
25m |
58.09 |
549 |
4 |
Harald Franck |
2003 |
0345AK |
NÆSTVED |
|
25m |
58.03 |
671 |
5 |
Silas Waterval |
2004 |
0491AF |
TRITON B |
|
25m |
58.04 |
544 |
6 |
Valdemar Piihl Hansen |
2001 |
0177AI |
NAKSKOV |
|
25m |
58.14 |
480 |
7 |
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
0405AG |
RINGSTED |
|
25m |
58.84 |
676 |
8 |
Bertram Grøn Brandelev |
2004 |
0423AI |
TRITON B |
|
25m |
59.32 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
634 |
1 |
Elias Noe |
2004 |
0475AH |
DRAGSHOLM |
|
25m |
57.30 |
651 |
2 |
Alexander Slente |
2004 |
0427AM |
SK-SYD |
|
25m |
56.92 |
632 |
3 |
Andreas Ingvordsen |
1996 |
9649AQ |
DRAGSHOLM |
|
25m |
56.38 |
672 |
4 |
Alexander Ravn Borch |
2001 |
0151AN |
TRITON B |
|
25m |
56.18 |
481 |
5 |
Alexander Søgaard |
2002 |
0293AE |
RINGSTED |
|
25m |
56.26 |
807 |
6 |
Magnus Juul Hansen |
2003 |
0389AN |
VORDINGB |
|
25m |
56.74 |
397 |
7 |
Skuli Asgeirsson |
2002 |
|
AEGIR |
|
25m |
57.02 |
418 |
8 |
Christer Papenbroock |
2002 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
57.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
692 |
1 |
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
0379AH |
TRITON B |
|
25m |
55.96 |
687 |
2 |
Mikkel Hjelm |
2003 |
0375AG |
TRITON B |
|
25m |
55.70 |
539 |
3 |
Erling Johansen |
2000 |
0065AS |
NAKSKOV |
|
25m |
54.51 |
553 |
4 |
Mads Ingeman Hansen |
1997 |
9719AC |
NÆSTVED |
|
25m |
54.11 |
633 |
5 |
Thor Malmby Jørgin |
2001 |
0111AQ |
DRAGSHOLM |
|
25m |
54.46 |
561 |
6 |
Lauge Bastian Maar |
2001 |
0159AP |
NÆSTVED |
|
25m |
54.73 |
545 |
7 |
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
0387AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
55.92 |
541 |
8 |
Nikolai Pagh Pedersen |
2002 |
0235AB |
NAKSKOV |
|
25m |
56.06 |
|
|
Heat 14 (16) (Årg. 2007-2016) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
604 |
1 |
Emil Lejbølle |
2007 |
0769AB |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:15.34 |
448 |
2 |
Christoffer Bo Andersen |
2007 |
0797AC |
ROSKILDE |
|
25m |
1:12.44 |
411 |
3 |
Jonas Grasmeyer |
2007 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
1:11.92 |
575 |
4 |
Magnus Dreyer |
2007 |
0743AG |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:09.05 |
668 |
5 |
William Bjørnsteen |
2008 |
0829AB |
SK-SYD |
|
25m |
1:11.42 |
663 |
6 |
Noa Riis |
2008 |
0859AE |
SK-SYD |
|
25m |
1:12.43 |
450 |
7 |
Sebastian Bruun Ibsen |
2007 |
0785AI |
ROSKILDE |
|
25m |
1:15.04 |
701 |
8 |
Oscar David Morthorst |
2007 |
0753AF |
TRITON B |
|
25m |
1:17.04 |
|
|
Heat 15 (16) (Årg. 2005-2006) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
581 |
1 |
Patrick Skov Vinding |
2005 |
0583AN |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:02.33 |
800 |
2 |
Rasmus Capion |
2005 |
0505AH |
VORDINGB |
|
25m |
1:01.26 |
665 |
3 |
Tobias Bjørnsteen |
2005 |
0509AI |
SK-SYD |
|
25m |
58.35 |
453 |
4 |
Carl-Emil Echardt |
2005 |
0541AD |
ROSKILDE |
|
25m |
54.71 |
433 |
5 |
Malthe Berlin |
2005 |
0525AK |
RØNNE |
|
25m |
55.31 |
555 |
6 |
Malthe Foged |
2005 |
0587AF |
NÆSTVED |
|
25m |
59.26 |
530 |
7 |
Zacharias Houman |
2006 |
0615AG |
RINGSTED |
|
25m |
1:02.25 |
482 |
8 |
Andreas Mølbak |
2006 |
0631AI |
RINGSTED |
|
25m |
1:02.91 |
|
|
Heat 16 (16) (Årg. 1921-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
673 |
1 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
0027AF |
TRITON B |
|
25m |
53.56 |
617 |
2 |
Magnus Løhr |
2001 |
0173AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
53.06 |
670 |
3 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
0283AD |
TRITON B |
|
25m |
52.56 |
683 |
4 |
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
0215AD |
TRITON B |
|
25m |
51.67 |
715 |
5 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
0073AD |
TRITON B |
|
25m |
52.19 |
576 |
6 |
Mikkel Mortensen |
2003 |
0329AI |
KALUNDBORG |
|
25m |
52.58 |
674 |
7 |
Mikkel S. Hansen |
2000 |
0001AG |
TRITON B |
|
25m |
53.49 |
479 |
8 |
Anders Nielsen |
2001 |
0123AF |
RINGSTED |
|
25m |
53.61 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
21 september 2019 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
17:04 |
|