Program för ENA cupen 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 Start 10,00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK Ena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 sep 2019 till den 7 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 år o y |
44.03 |
|
Eric Åhlén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
2016-09-10 |
|
|
11 år |
38.80 |
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
2015-09-05 |
|
|
12 år |
34.74 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
Bålsta Simklubb |
|
|
|
2014-09-06 |
|
|
13 år |
30.33 |
|
Adam Ackerstierna |
1995 |
SK Ena |
|
|
|
2008-10-11 |
|
|
14 år |
28.67 |
|
Adam Ackerstierna |
1995 |
SK Ena |
|
|
|
2009-10-18 |
|
|
15 år |
27.91 |
|
Adam Ackerstierna |
1995 |
SK Ena |
|
|
|
2010-09-18 |
|
|
16 år o ä |
26.48 |
|
Adam Ackerstierna |
1995 |
SK Ena |
|
|
|
2011-09-17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
1 |
|
Svante Lignell |
2010 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
2 |
|
Mohammed Oulaywan |
2009 |
SK ENA |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
3 |
|
Eldin Sakambet |
2007 |
HK SIM |
57.27 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
4 |
|
Jino Atiwit Osman |
2010 |
SK ENA |
1:02.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
5 |
|
Albin Kirchhoff |
2008 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
1 |
|
Melker Darvå |
2009 |
VÄSTERÅS |
48.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
2 |
|
Johan Widén |
2004 |
VÄSTERÅS |
41.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
3 |
|
Mathias Steffansson |
2005 |
GUSTAVSBER |
39.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
4 |
|
Arvid Andersson |
2006 |
NORRTÄLJE |
40.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
5 |
|
Max Nordanberg |
2008 |
VÄSTERÅS |
46.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
6 |
|
Oliver Henriksson |
2007 |
STRÄNGNÄS |
53.38 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
1 |
|
Love Hagstedt |
2003 |
NORRTÄLJE |
38.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
2 |
|
Adam Straubhaar |
2008 |
HK SIM |
36.78 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
3 |
|
Viggo Redlund |
2005 |
SK ENA |
34.99 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
4 |
|
Emil Blomberg |
2008 |
NORRTÄLJE |
36.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
5 |
|
Mikael Ajjan |
2004 |
VÄSTERÅS |
38.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
6 |
|
Kenan Obradovac |
2005 |
NORRTÄLJE |
39.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
1 |
|
Melvin Norlén |
2005 |
VÄSTERÅS |
33.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
2 |
|
Melvin Rinaldo |
2005 |
GUSTAVSBER |
30.88 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
3 |
|
Adam Ackerstierna |
1995 |
SK ENA |
25.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
4 |
|
Johannes Ålander |
1995 |
SK ENA |
28.26 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
5 |
|
Joel Aggefors |
2003 |
GUSTAVSBER |
33.23 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
6 |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
VÄSTERÅS |
34.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-07 09:03:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|