Program for DM/JDM Skåne/Blekinge 50m 2019
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM/JDM 50m Karlshamn 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Väggabadet |
Skånes Simförbund/Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 1 jun 2019 till den 2 jun 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
100m Fjärilsim Herrar 12-20 år |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
2XU Island Challenge |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
348 |
|
Johan Rydahl |
Helsingborgs Simsällskap |
2001 |
AF4901 |
50m |
55.53 |
|
|
|
|
|
2 |
515 |
|
Primus Olsson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2000 |
AV7100 |
50m |
57.68 |
|
|
|
|
|
3 |
444 |
|
Emil Hassling |
Landskrona Simsällskap |
2000 |
AC1900 |
50m |
57.96 |
|
|
|
|
|
4 |
449 |
|
Linus Kahl |
Landskrona Simsällskap |
2001 |
AE1501 |
50m |
58.03 |
|
|
|
|
|
5 |
556 |
|
Jens Christiansen |
Simklubben Sydsim |
2001 |
AJ7901 |
50m |
58.15 |
|
|
|
|
|
6 |
393 |
|
Axel Auer |
Karlskrona Simsällskap |
2003 |
AB8103 |
50m |
58.89 |
|
|
|
|
|
7 |
351 |
|
Jacob Söderberg |
Helsingborgs Simsällskap |
2003 |
AD2103 |
50m |
59.44 |
EFT |
|
8 |
583 |
|
Max Persson |
Ystads Simsällskap |
2001 |
AE9501 |
50m |
59.72 |
|
|
|
|
|
9 |
362 |
|
William Lundblad |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AC9904 |
50m |
1:00.06 |
|
|
|
|
|
10 |
347 |
|
Gustav Persson |
Helsingborgs Simsällskap |
2000 |
AJ4500 |
50m |
1:00.36 |
|
|
|
|
|
11 |
590 |
|
Petter Hellzén |
Ängelholms Simsällskap |
2000 |
AA6300 |
50m |
1:01.10 |
|
|
|
|
|
12 |
395 |
|
Marcus Barkrot |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AD7502 |
50m |
1:01.50 |
|
|
|
|
|
13 |
520 |
|
Hugo Lennartsson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AE0904 |
50m |
1:01.78 |
|
|
|
|
|
14 |
597 |
|
Stig Greiner |
Ängelholms Simsällskap |
2003 |
AM0703 |
50m |
1:01.81 |
|
|
|
|
|
15 |
635 |
|
Anton Jönsson |
Eslövs Simsällskap |
2001 |
AL4501 |
50m |
1:02.19 |
|
|
|
|
|
16 |
554 |
|
Dennie Halilovic |
Simklubben Sydsim |
2002 |
AC0702 |
50m |
1:02.19 |
|
|
|
|
|
17 |
602 |
|
Axel Lloyd |
Föreningen Trelleborg Sim |
1999 |
AE4599 |
50m |
1:02.23 |
|
|
|
|
|
18 |
517 |
|
Anders Ludvigsson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2000 |
AV8500 |
50m |
1:02.29 |
|
|
|
|
|
19 |
414 |
|
Simon Persson |
Kappsimningsklubben Karpen |
2003 |
AA1703 |
50m |
1:03.09 |
|
|
|
|
|
20 |
497 |
|
Karl Liljegren |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AE7901 |
50m |
1:03.44 |
|
|
|
|
|
21 |
581 |
|
Sebastian Lundgren |
Ystads Simsällskap |
1999 |
AH8199 |
50m |
1:03.82 |
|
|
|
|
|
22 |
601 |
|
Mattias Rydqvist |
Föreningen Trelleborg Sim |
2000 |
AB7500 |
50m |
1:03.88 |
|
|
|
|
|
23 |
652 |
|
Jonathan Palminger |
Simklubben Triton |
2004 |
AB6504 |
50m |
1:03.89 |
EFT |
|
24 |
369 |
|
Felix Tjärnberg |
Helsingborgs Simsällskap |
2005 |
AB5305 |
50m |
1:04.02 |
|
|
|
|
|
25 |
460 |
|
Markus Rydgren |
Landskrona Simsällskap |
2003 |
AM3303 |
50m |
1:04.05 |
|
|
|
|
|
26 |
494 |
|
Douglas Romare |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AD0301 |
50m |
1:04.10 |
|
|
|
|
|
27 |
367 |
|
Oliver Kock |
Helsingborgs Simsällskap |
2003 |
AK1903 |
50m |
1:04.32 |
|
|
|
|
|
28 |
371 |
|
Alan Jovic |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AG5904 |
50m |
1:04.44 |
|
|
|
|
|
29 |
377 |
|
Niklas Andersson |
Helsingborgs Simsällskap |
2005 |
AF9905 |
50m |
1:04.67 |
|
|
|
|
|
30 |
416 |
|
Niels Kwant |
Kappsimningsklubben Karpen |
2003 |
AI6103 |
50m |
1:04.72 |
|
|
|
|
|
31 |
530 |
|
Bill Beckman |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AJ6305 |
50m |
1:05.01 |
|
|
|
|
|
32 |
519 |
|
Carl Ewertz |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AP9102 |
50m |
1:05.05 |
|
|
|
|
|
33 |
361 |
|
Kalle Edelhamre |
Helsingborgs Simsällskap |
2003 |
AI3303 |
50m |
1:05.51 |
|
|
|
|
|
34 |
426 |
|
Joel Johnsson |
Kristianstads SLS |
2000 |
AT0500 |
50m |
1:05.62 |
|
|
|
|
|
35 |
555 |
|
Vilhelm Andersson |
Simklubben Sydsim |
2002 |
AE1502 |
50m |
1:05.64 |
|
|
|
|
|
36 |
495 |
|
Axel Andrén |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AD6301 |
50m |
1:05.83 |
|
|
|
|
|
37 |
618 |
|
Oscar Nordström |
Kiviks Simklubb |
2003 |
AH4303 |
50m |
1:06.14 |
|
|
|
|
|
38 |
573 |
|
Noel Ahlbin |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AI8304 |
50m |
1:06.41 |
|
|
|
|
|
39 |
360 |
|
Henning Cederlund |
Helsingborgs Simsällskap |
2003 |
AI1303 |
50m |
1:06.74 |
|
|
|
|
|
40 |
608 |
|
Ludvig Romare |
Föreningen Trelleborg Sim |
2004 |
AA2704 |
50m |
1:08.12 |
RES |
|
41 |
359 |
|
Oscar Elfers |
Helsingborgs Simsällskap |
2002 |
AL9102 |
50m |
1:08.21 |
RES |
|
42 |
518 |
|
Seth Nillund |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AA7705 |
50m |
1:08.60 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-30 16:16:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Skånes Simförbund |
|
|
|
|