Startliste for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag 17:00
Seedede heat Løb 4
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
26 april 2019 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
15:49 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 april 2019 |
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer |
Indledende (15) |
Sponsor: Spar Nord |
|
Heat 1 (15) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
114 |
1 |
Alissa Stegenborg |
2008 |
0818AM |
AALBORG |
|
50m |
|
619 |
2 |
Liya Korsgaard Nicholson |
2009 |
0914AE |
SILKEBORG |
|
50m |
|
296 |
3 |
Laura Kibsgaard |
2008 |
0828AK |
VIBORG |
|
50m |
1:06.47 |
132 |
4 |
Signe Laursen |
2008 |
0818AI |
AALBORG |
|
50m |
55.09 |
628 |
5 |
Silje S. Rosenberg |
2009 |
0916AH |
SILKEBORG |
|
50m |
56.37 |
551 |
6 |
Thea Faye Jacobsen |
2008 |
|
Mandal SK |
|
50m |
|
548 |
7 |
Lillie Sofie Dahl |
2007 |
|
Mandal SK |
|
50m |
|
125 |
8 |
Laura Norup |
2008 |
0866AM |
AALBORG |
|
50m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
124 |
1 |
Ida Gjelstrup |
2009 |
0922AC |
AALBORG |
|
50m |
51.75 |
116 |
2 |
Caitlin Holbæk Lundager |
2007 |
0754AO |
AALBORG |
|
50m |
50.82 |
601 |
3 |
Sarah M. Jensen |
2007 |
0728AI |
SILKEBORG |
|
50m |
49.10 |
207 |
4 |
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
0822AG |
S 68 |
|
50m |
47.97 |
301 |
5 |
Maja Sloth |
2008 |
0854AN |
VIBORG |
|
50m |
48.28 |
201 |
6 |
Reka Szephalmi |
2009 |
0992AD |
S 68 |
|
50m |
49.45 |
260 |
7 |
Emma Sloth |
2006 |
0652AU |
VIBORG |
|
50m |
51.42 |
595 |
8 |
Emma Kidmose Hansen |
2007 |
0708AR |
SILKEBORG |
|
50m |
52.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
276 |
1 |
Emma Stabel |
2006 |
0602AT |
VIBORG |
|
50m |
47.48 |
651 |
2 |
Anna Sigdestad |
2007 |
|
Vestkant |
|
50m |
47.28 |
261 |
3 |
Olivia Sehested Mogensen |
2006 |
0688AS |
VIBORG |
|
50m |
46.29 |
193 |
4 |
Ida Jensen |
2006 |
0682AQ |
S 68 |
|
50m |
45.57 |
121 |
5 |
Ema Ilic |
2009 |
0932AC |
AALBORG |
|
50m |
45.87 |
606 |
6 |
Lærke Ljungberg Kristense |
2007 |
0738AI |
SILKEBORG |
|
50m |
46.92 |
122 |
7 |
Emma Andersen |
2007 |
0778AN |
AALBORG |
|
50m |
47.41 |
119 |
8 |
Clara Nielsen |
2009 |
0962AD |
AALBORG |
|
50m |
47.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
84 |
1 |
Iben Thomasen |
2008 |
0816AK |
BSK08 |
|
50m |
44.59 |
110 |
2 |
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
0758AG |
AALBORG |
|
50m |
43.41 |
198 |
3 |
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
0662AS |
S 68 |
|
50m |
42.35 |
129 |
4 |
Nicoline Aa Høeg |
2008 |
0876AD |
AALBORG |
|
50m |
42.00 |
195 |
5 |
Nikoline Michaelsen |
2007 |
0736AT |
S 68 |
|
50m |
42.13 |
584 |
6 |
Julie Bjørn |
2006 |
0666AO |
SILKEBORG |
|
50m |
42.70 |
643 |
7 |
Vilde Arefjord Elholm |
2007 |
|
Vestkant |
|
50m |
43.90 |
621 |
8 |
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
0902AD |
SILKEBORG |
|
50m |
44.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
13 |
1 |
Ida Kold Dalsgaard |
2005 |
0538AS |
PINGVINEN |
|
50m |
41.50 |
302 |
2 |
Natasha Do Jespersen |
2007 |
0796AS |
VIBORG |
|
50m |
40.98 |
603 |
3 |
Rebekka Fjeldmark Kempel |
2006 |
0664AR |
SILKEBORG |
|
50m |
39.56 |
36 |
4 |
Katrine Bisgaard |
2003 |
0306BE |
SKANDERBOR |
|
50m |
39.07 |
473 |
5 |
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
0654AS |
NORD |
|
50m |
39.27 |
105 |
6 |
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
0774AI |
AALBORG |
|
50m |
40.43 |
19 |
7 |
Frida Juliansdottir |
2005 |
0558AW |
PINGVINEN |
|
50m |
41.44 |
38 |
8 |
Caroline Petersen |
2008 |
0804AN |
SKANDERBOR |
|
50m |
41.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
611 |
1 |
Paula Lindberg |
2007 |
0714AI |
SILKEBORG |
|
50m |
38.63 |
267 |
2 |
Maria Aakmann Andersen |
2004 |
0444AV |
VIBORG |
|
50m |
38.47 |
653 |
3 |
Frida Dale Skorjanc |
2003 |
|
Vestkant |
|
50m |
38.06 |
39 |
4 |
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
0762AV |
SKANDERBOR |
|
50m |
38.04 |
154 |
5 |
Therese J Helt |
2006 |
0658AK |
AABYBRO |
|
50m |
38.05 |
194 |
6 |
Cecilie Michaelsen |
2005 |
0592AM |
S 68 |
|
50m |
38.31 |
610 |
7 |
Klara Ledager Lauritsen |
2007 |
0784AM |
SILKEBORG |
|
50m |
38.56 |
172 |
8 |
Maja Brøndum |
2006 |
0634AS |
ST-NEPTUN |
|
50m |
38.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
221 |
1 |
Signe Gade |
2005 |
0598AQ |
S 68 |
|
50m |
37.71 |
169 |
2 |
Thea Brøndum |
2004 |
0476AZ |
ST-NEPTUN |
|
50m |
37.20 |
165 |
3 |
Sofie Skovgaard Sørensen |
2004 |
0418AV |
ST-NEPTUN |
|
50m |
36.97 |
9 |
4 |
Linea Lodberg Klein |
2005 |
0536AK |
PINGVINEN |
|
50m |
36.73 |
196 |
5 |
Mie Asmussen |
2005 |
0554AN |
S 68 |
|
50m |
36.85 |
164 |
6 |
Josefine Wohlfeld Hornbæk |
2004 |
0448AJ |
ST-NEPTUN |
|
50m |
37.15 |
212 |
7 |
Cecilie V Jensen |
2002 |
0298AN |
S 68 |
|
50m |
37.31 |
266 |
8 |
Majken Haarup |
2004 |
0466AW |
VIBORG |
|
50m |
37.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
91 |
1 |
Alma Bach Larsen |
2006 |
0674AR |
AALBORG |
|
50m |
36.57 |
605 |
2 |
Line Knudsen |
2005 |
0532AM |
SILKEBORG |
|
50m |
36.33 |
222 |
3 |
Josefine Høgh |
2005 |
0588AD |
S 68 |
|
50m |
35.99 |
92 |
4 |
Amalie Kirkegaard |
2007 |
0768AN |
AALBORG |
|
50m |
35.84 |
564 |
5 |
Andrea Waagboe |
2003 |
|
Farsund SK |
|
50m |
35.85 |
46 |
6 |
Nikoline Sejr |
2006 |
0604AJ |
AAS |
|
50m |
36.17 |
655 |
7 |
Idunn Straume |
2003 |
|
Vestkant |
|
50m |
36.40 |
249 |
8 |
Ida Kristensen |
2004 |
0498AQ |
THISTED |
|
50m |
36.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
623 |
1 |
Silke Maria Pjengaard |
2005 |
0578AR |
SILKEBORG |
|
50m |
35.48 |
264 |
2 |
Malena Pind Therkildsen |
2004 |
0488AR |
VIBORG |
|
50m |
35.17 |
219 |
3 |
Lærke Kjærsgaard |
2004 |
0488AQ |
S 68 |
|
50m |
35.08 |
54 |
4 |
Mette Aagesen Jensen |
2004 |
0476AU |
AAS |
|
50m |
34.90 |
66 |
5 |
Mathilde Thy Asmussen |
2004 |
0426AT |
DELTA |
|
50m |
34.95 |
32 |
6 |
Ida Kjærgaard |
2003 |
0368BB |
SKANDERBOR |
|
50m |
35.10 |
101 |
7 |
Laura S. Olesen |
2005 |
0538AA |
AALBORG |
|
50m |
35.32 |
474 |
8 |
Astrid Jensen |
2005 |
0566AO |
NORD |
|
50m |
35.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
282 |
1 |
Maria Østergaard Nielsen |
2004 |
0474AS |
VIBORG |
|
50m |
34.74 |
179 |
2 |
Sara Bundgaard |
2003 |
0368AM |
S 68 |
|
50m |
34.26 |
316 |
3 |
Laura Marie Dige |
2004 |
0404AE |
AAS |
|
50m |
34.14 |
589 |
4 |
Maja Friis |
2005 |
0574AP |
SILKEBORG |
|
50m |
33.87 |
394 |
5 |
Sofie Jakobsen |
2003 |
0342BC |
S 68 |
|
50m |
34.02 |
438 |
6 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
9544AF |
AALBORG |
|
50m |
34.22 |
466 |
7 |
Anne-Sophie Andersen |
2004 |
0424AP |
NORD |
|
50m |
34.42 |
615 |
8 |
Trine Lundø Michaelsen |
2006 |
0648AJ |
SILKEBORG |
|
50m |
34.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
152 |
1 |
Ida Rønnow |
2006 |
0658AE |
AABYBRO |
|
50m |
33.71 |
247 |
2 |
Ida Hovmark |
2005 |
0528AG |
THISTED |
|
50m |
33.60 |
52 |
3 |
Sarah Kildahl |
2004 |
0474AJ |
AAS |
|
50m |
33.28 |
31 |
4 |
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
0406AS |
SKANDERBOR |
|
50m |
33.16 |
622 |
5 |
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
0694AJ |
SILKEBORG |
|
50m |
33.27 |
213 |
6 |
Amalije Kristensen |
2002 |
0212AX |
S 68 |
|
50m |
33.39 |
98 |
7 |
Jazmin Jensen |
2005 |
0584AA |
AALBORG |
|
50m |
33.66 |
613 |
8 |
Nanna Bøgild Lundahl |
2001 |
0172AR |
SILKEBORG |
|
50m |
33.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
79 |
1 |
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
0556AS |
BSK08 |
|
50m |
33.12 |
330 |
2 |
Agnete Habermann |
2005 |
0576AA |
H2Odense |
|
50m |
33.00 |
237 |
3 |
Camilla Kjær |
2003 |
0354AD |
THISTED |
|
50m |
32.67 |
641 |
4 |
Anna Victoria Plassen |
2005 |
|
Vestkant |
|
50m |
32.58 |
642 |
5 |
Kathinka Dale |
2003 |
|
Vestkant |
|
50m |
32.66 |
240 |
6 |
Lise Lindemann-Larsen |
2002 |
0254AR |
THISTED |
|
50m |
32.85 |
468 |
7 |
Freja Klitgaard Larsen |
2004 |
0494AU |
NORD |
|
50m |
33.01 |
44 |
8 |
Marie Bertram |
2006 |
0672AQ |
AAS |
|
50m |
33.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
3 |
1 |
Camilla Tommerup Sørensen |
2003 |
0356AJ |
PINGVINEN |
|
50m |
32.27 |
166 |
2 |
Katrine Kruse Rasmussen |
2004 |
0478AV |
ST-NEPTUN |
|
50m |
31.81 |
333 |
3 |
Ida Juul Grønning |
2004 |
0418AC |
H2Odense |
|
50m |
31.43 |
317 |
4 |
Sarah Carugati |
2004 |
0466AG |
AAS |
|
50m |
29.76 |
281 |
5 |
Louise Houe Andersen |
2003 |
0384AN |
VIBORG |
|
50m |
30.39 |
53 |
6 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
0184AN |
AAS |
|
50m |
31.68 |
297 |
7 |
Lea Kjær Kristensen |
2004 |
0466AS |
VIBORG |
|
50m |
32.11 |
87 |
8 |
Karoline Kjelstrup |
2006 |
0634AK |
AALBORG |
|
50m |
32.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
239 |
1 |
Julie Kappel Petersen |
2002 |
0282AN |
THISTED |
|
50m |
32.23 |
2 |
2 |
Freja Romanski |
2003 |
0308AI |
PINGVINEN |
|
50m |
31.72 |
269 |
3 |
Louise Sunesen |
2005 |
0598AC |
VIBORG |
|
50m |
31.24 |
235 |
4 |
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
THISTED |
|
50m |
29.36 |
614 |
5 |
Line Lyskjær |
2003 |
0324AO |
SILKEBORG |
|
50m |
30.11 |
189 |
6 |
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
0538AI |
S 68 |
|
50m |
31.63 |
59 |
7 |
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
0634AR |
AAS |
|
50m |
32.10 |
65 |
8 |
Karoline Kristensen |
2004 |
0438AO |
DELTA |
|
50m |
32.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
7 |
1 |
Nicoline Dyrman |
2004 |
0446AM |
PINGVINEN |
|
50m |
32.13 |
89 |
2 |
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
0598AM |
AALBORG |
|
50m |
31.69 |
609 |
3 |
Ester Lauritsen |
2005 |
0536AQ |
SILKEBORG |
|
50m |
31.19 |
588 |
4 |
Helena V. Elling |
2000 |
0078AC |
SILKEBORG |
|
50m |
28.71 |
284 |
5 |
Sarah Bundgaard |
2003 |
0312AY |
VIBORG |
|
50m |
30.09 |
288 |
6 |
Alberthe Skovborg Hansen |
2004 |
0482AT |
VIBORG |
|
50m |
31.52 |
586 |
7 |
Emilie Egerup |
2003 |
0316AW |
SILKEBORG |
|
50m |
32.07 |
283 |
8 |
Selma Skipper |
2004 |
0452AS |
VIBORG |
|
50m |
32.33 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
26 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
15:49 |
|