2020-02-24   06:51:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Earth Control Vejle Swim Cup 2020

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Seedede heat Løb 9
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  25 januar 2020   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  08:55   
  Arrangør  Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 januar 2020         
 
 
 
Løb 9, 200m Medley Herrer  Finaler (10) 
Sponsor: Earth Control 
 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
1784  Bertram Poser Jensen  2008  0867AB  NYBORG    25m  3:50.18 
1793  Gilbert Eskildsen  2008  0839AD  NYBORG    25m  3:40.71 
1791  Frey Nielsen Memborg  2010  1015AA  NYBORG    25m  3:26.86 
1786  Adrian Vaarning  2007  0781AB  NYBORG    50m  3:29.99 
1788  Danilo Vaarning  2009  0935AA  NYBORG    25m  3:44.10 
1816  Hjalte Møller Carlsen  2008  0889AD  NYBORG    25m  4:29.36 
               

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1810  Sebastian Kingo  2006  0633AF  NYBORG    25m  3:23.53 
1763  Terkel Klinkowsky  2007  0749AG  VEJLE    25m  3:12.60 
1802  Mathias Gramstrup Madsen  2006  0601AI  NYBORG    25m  3:00.12 
1894  Sigurd Salskov Iversen  2006  0637AL  ESBJERG    25m  2:56.32 
1760  Sofus Funder  2005  0543AL  VEJLE    25m  2:59.60 
1757  Sebastian Holt Poulsen  2007  0705AB  VEJLE    25m  3:11.76 
1794  Johan Lundsgaard Palm  2008  0877AB  NYBORG    50m  3:18.65 
1902  Oscar Hågensen  2008  0837AG  ESBJERG    25m  3:26.12 

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1971  Andreas Laursen  2006  0613AM  ST-NEPTUN    25m  2:55.84 
1814  Oskar Mühring  2006  0679AD  NYBORG    25m  2:46.20 
1706  Søren Have  2004  0449AE  AGF    50m  2:34.51 
1845  Christoffer Skinhøj  2003  0313AD  GENTOFTE    25m  2:31.60 
1838  Alexander Griffin  2004  0451AL  GENTOFTE    50m  2:32.94 
1998  Andreas Eriksen Tankmar  2004  0471AE  KVIK    25m  2:35.00 
1970  Mads Rager Larsen  2005  0585AO  ST-NEPTUN    25m  2:49.36 
1890  Jacob Timmermand  2006  0617AL  ESBJERG    25m  2:56.32 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
2068  Kasper Hansen  2004  0433AG  SILKEBORG    25m  2:29.01 
2035  Mathias Bech  1996  9633AQ  H2Odense    50m  2:26.63 
1885  Tobias Svenningsen  2003  0333AI  ESBJERG    25m  2:23.01 
1882  Mathias Marbæk Nielsen  2004  0435AE  ESBJERG    25m  2:21.64 
1762  Sune Schaarup  2003  0359AG  VEJLE    25m  2:21.84 
1737  Jacob Christensen  2002  0265AG  VEJLE    25m  2:24.45 
1953  Joost Rijkhoff  2004  0499AB  AALBORG    25m  2:28.63 
2044  Asger Als Olsen  2004  0461AJ  KOLDING    25m  2:29.93 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1861  Christopher G. Trandum  2003  0313AI  GENTOFTE    25m  2:19.70 
2003  Niklas Wiese Dobel  2004  0433AB  KVIK    25m  2:18.96 
1990  Rasmus Warberg  2004  0477AA  KVIK    25m  2:18.27 
2030  Mikkel Podiss Petersen  2002  0265AE  H2Odense    25m  2:18.23 
2001  Mikkel Jørgensen  2003  0365AE  KVIK    25m  2:18.25 
1721  Nicklas Rasmussen  1997  9799AR  AGF    50m  2:18.88 
1697  Ole Hovmand  2003  0345AH  SK-SYD    25m  2:18.97 
1873  Anders Mose  2004  0411AD  ESBJERG    25m  2:21.62 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1928  Daniel Jensen  2001  0119AH  DELTA    25m  2:17.88 
1921  Tobias Boström  2002  0295AG  ESBJERG    25m  2:16.97 
2021  Oliver Hallenborg  2002  0243AA  H2Odense    25m  2:15.37 
1865  Leo Badaker  2002  0255AR  GENTOFTE    50m  2:13.59 
1836  Kasper Laursen  1998  9819AF  HOLSTEBRO    25m  2:14.47 
1713  Simon B. Jeppesen  1997  9741AQ  AGF    25m  2:15.79 
1875  Aske Sommerlund Pedersen  2003  0393AJ  ESBJERG    25m  2:17.48 
1945  Asgar Knakkergaard  2004  0421AL  AALBORG    25m  2:17.94 

 
Heat 7 (10) (Årg. 2007-2019) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1943  Malthe Le Fevre  2008  0869AE  BRÆDSTRUP    25m  3:05.32 
1896  Frederik Møhring Madsen  2007  0713AD  ESBJERG    25m  2:52.69 
1889  Erik Hauge Sørensen  2007  0779AC  ESBJERG    25m  2:44.82 
1750  Marius Toustrup Elkjær  2007  0701AB  VEJLE    25m  2:38.01 
1753  Moritz Hartmann  2007  0763AA  VEJLE    25m  2:43.84 
1764  Toke Østergaard Pedersen  2007  0731AL  VEJLE    25m  2:48.43 
1940  Magne Andersen  2007  0787AD  BRÆDSTRUP    25m  3:03.67 
1907  Malte Neuber  2007  0765AF  ESBJERG    25m  3:09.07 

 
Heat 8 (10) (Årg. 2005-2006) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1893  Magnus Marschall  2005  0519AK  ESBJERG    25m  2:41.74 
1895  Jonas Mathiasen  2006  0609AM  ESBJERG    25m  2:40.58 
1871  Alexander Drachmann  2005  0567AF  ESBJERG    25m  2:37.21 
1778  Thor Majgård  2005  0503AI  VEJLE    25m  2:25.29 
1752  Max Venborg Kromann  2005  0571AE  VEJLE    25m  2:36.59 
1772  Anders Bank Hansen  2006  0657AG  VEJLE    25m  2:39.38 
1779  Tobias Holt Poulsen  2005  0511AE  VEJLE    25m  2:41.20 
1766  Nikolai Uekermann Olsen  2006  0655AF  VEJLE    25m  2:45.80 

 
Heat 9 (10) (Årg. 2002-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1727  Alexander L. Bjørn  2003  0389AH  VEJLE    25m  2:13.11 
1755  Oliver Fenger  2003  0303AO  VEJLE    25m  2:10.46 
1888  Jonas Kjær  2003  0341AA  ESBJERG    25m  2:08.00 
1989  Mathias Christensen  2004  0489AE  KVIK    25m  2:06.37 
1748  Magnus Dyg Holme  2002  0205AG  VEJLE    25m  2:06.98 
1986  Joakim Køhn  2003  0375AE  KVIK    25m  2:08.80 
2038  Victor Nygaard  2003  0361AH  H2Odense    50m  2:12.58 
2082  Andreas Getz Bjartland  2003    Vestkant    25m  2:13.27 

 
Heat 10 (10) (Årg. 1921-2001) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1725  Alexander Fenger  1999  9925AT  VEJLE    25m  2:14.26 
1831  Mathias Rasmussen  2001  0175AH  HOLSTEBRO    25m  2:12.02 
1918  Mikkel Gadgaard  1999  9923AA  ESBJERG    25m  1:59.90 
1917  Frans Johannessen  1992  9277AB  ESBJERG    25m  1:58.93 
1985  Jacob M. Jørgensen  1997  9737AB  KVIK    25m  1:59.85 
1728  Andreas Hansen  2000  0089AH  VEJLE    25m  2:01.85 
1987  Jonas M. Jørgensen  2001  0193AA  KVIK    25m  2:12.86 
1912  Mads Holm  1998  9837AC  ESBJERG    25m  2:14.27 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  25 januar 2020 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:55 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark