2020-02-24   05:14:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Earth Control Vejle Swim Cup 2020

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Seedede heat Løb 8
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  24 januar 2020   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  15:49   
  Arrangør  Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 januar 2020         
 
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer  Indledende (9) 
Sponsor: Klubmodul.dk 
 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1815  Dicte S. Falkenstrøm  2008  0814AA  NYBORG    25m  43.70 
1806  Oceane Cailho  2008  0866AF  NYBORG    25m  42.38 
1908  Marie Thorup  2006  0692AR  ESBJERG    25m  41.53 
1939  Sille Augustesen  2008  0824AB  BRÆDSTRUP    25m  40.01 
1771  Alista Maslobojeva  2007  0712AS  VEJLE    25m  40.72 
1809  Sarah Qvist  2007  0794AO  NYBORG    25m  41.87 
1903  Olivia Macartney  2008  0892AH  ESBJERG    25m  42.62 
1910  Sofie Barack Søe  2008  0836AE  ESBJERG    25m  44.11 

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1968  Freya Mikkelsen  2005  0504AV  ST-NEPTUN    25m  38.60 
2034  Mathilde Stilund  2005  0556AH  H2Odense    25m  38.19 
1933  Mille Lindeblad  2005  0512AU  DELTA    25m  37.12 
1979  Mathilde Møller  2004  0438AD  ST-NEPTUN    25m  36.80 
1820  Freja S. Falkenstrøm  2004  0434AK  NYBORG    25m  36.88 
1938  Stella Harpøth  2006  0656AH  BRÆDSTRUP    25m  37.57 
1975  Josefine Wohlfeld Hornbæk  2004  0448AJ  ST-NEPTUN    25m  38.43 
1805  Nina Seirup  2005  0566AN  NYBORG    50m  39.55 

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1783  Cathrine Høst  2004  0406AM  NYBORG    25m  35.69 
1974  Thea Brøndum  2004  0476AZ  ST-NEPTUN    25m  35.26 
1883  Mathilde Hedekær Mischorr  2005  0522AS  ESBJERG    25m  34.75 
2005  Victoria W. Stahl  2005  0566AJ  KVIK    25m  34.47 
2055  Sarah Hansen  2005  0538AQ  KOLDING    25m  34.73 
1884  Natalie Da Silva Jensen  2004  0462AM  ESBJERG    25m  35.12 
2017  Julie Fink  2001  0124AP  SØNDERBORG    25m  35.58 
1739  Julie Guldmann Møller  2007  0782AI  VEJLE    25m  36.68 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1999  Emma Karoline Guldberg  2005  0578AK  KVIK    25m  34.32 
1942  Annemone Rasmussen  2006  0674AC  BRÆDSTRUP    25m  34.04 
2063  Freja Buchholt Kristensen  2005  0564AS  SILKEBORG    25m  33.75 
1761  Sophie Kronborg  2005  0532AU  VEJLE    25m  33.65 
1960  Karoline L. Kristensen  2003  0326AQ  AALBORG    25m  33.69 
1735  Emilie Moberg  2005  0534AI  VEJLE    25m  33.97 
2049  Nicoline Kornum-Svensson  2005  0548AG  KOLDING    25m  34.09 
1946  Astrid Marie Hassing  2004  0494AM  AALBORG    25m  34.44 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1958  Amalie Bærentsen  2000  0078AE  AALBORG    25m  33.56 
1937  Katrine Stoltenhoff  2006  0672AM  BRÆDSTRUP    25m  33.45 
1930  Karoline Kristensen  2004  0438AO  DELTA    25m  33.38 
2028  Sophie E. Modeweg-Hansen  1997  9722AO  H2Odense    25m  33.36 
1948  Emma Kutsko Jensen  2004  0458AO  AALBORG    25m  33.37 
2043  Johanne Heilmann  2005  0558AI  KOLDING    25m  33.41 
1957  Stine Mejdahl  2005  0548AT  AALBORG    25m  33.53 
1877  Femke Iris Keulen  2005  0582AS  ESBJERG    25m  33.58 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1931  Mathilde Linnet Nørgaard  2005  0542AQ  DELTA    25m  33.08 
1734  Cecilie Hingebjerg  2004  0414AD  VEJLE    25m  32.90 
1973  Sofie Kruse Rasmussen  2005  0502AQ  ST-NEPTUN    25m  32.66 
1870  Anna Bjerrum Møller  2004  0436AL  ESBJERG    25m  32.61 
2050  Melanie Petersen  2004  0414AN  KOLDING    25m  32.63 
1712  Sofia Ingeberg  2002  0252AV  AGF    25m  32.87 
1740  Kathrine Sofie Jensen  2003  0352AC  VEJLE    25m  32.94 
1993  Sarah Sirek Hansen  2003  0352AB  KVIK    25m  33.22 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1847  Malou Soelberg  2004  0438AE  GENTOFTE    25m  32.04 
1944  Anna Toft Petersen  2004  0438AI  AALBORG    25m  30.83 
1733  Cecilie B. Andersen  2001  0116AI  VEJLE    25m  30.15 
1913  Melanie Eggertsen  2002  0232AI  ESBJERG    25m  28.76 
1862  Mia Rindshøj  2003  0306AC  GENTOFTE    25m  29.54 
2029  Mia T. Klüver-Kristensen  2004  0496AH  H2Odense    25m  30.71 
2025  My Phuong Bui  2003  0322AS  H2Odense    25m  31.49 
1844  Amalie Schou  2003  0394AC  GENTOFTE    25m  32.59 

 
Heat 8 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1980  Freja Røjkjær Rasmussen  2004  0496AD  ST-NEPTUN    25m  32.02 
1841  Josephine Holst Vinther  2004  0432AC  GENTOFTE    25m  30.82 
1855  Asta Poulsen Dolan  2004  0414AH  GENTOFTE    25m  30.02 
1995  Sofie Hansen  2002  0202AI  KVIK    25m  28.36 
1743  Line J. V. Hededal  2001  0186AG  VEJLE    25m  29.53 
1832  Isabella Rosendahl Bach  2002  0296AG  HOLSTEBRO    25m  30.67 
1702  Marie Christensen  2002  0272AI  AGF    25m  31.35 
1837  Viola Demuth Andersen  2003  0316AI  GENTOFTE    25m  32.56 

 
Heat 9 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1887  Kathrine Weide  2004  0402AO  ESBJERG    25m  31.94 
1954  Louise Lie Thisted  2005  0578AC  AALBORG    25m  30.73 
1981  Alma Heyn Stage  2004  0462AC  KVIK    25m  29.81 
1992  Sara Sylvest  2000  0086AD  KVIK    25m  28.26 
1854  Alberte V. Bisgaard  2003  0336AK  GENTOFTE    25m  29.42 
1856  Astrid M. Østergaard  2004  0412AS  GENTOFTE    25m  30.50 
2061  Annabella Bing Lauritzen  2005  0586AG  SILKEBORG    25m  31.17 
2086  Linnea Solsvik  2006    Vestkant    25m  32.36 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 januar 2020 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:49 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark