2020-02-24   05:21:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Earth Control Vejle Swim Cup 2020

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Seedede heat Løb 7
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  24 januar 2020   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  15:49   
  Arrangør  Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 januar 2020         
 
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer  Indledende (5) 
Sponsor: Klubmodul.dk 
 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1787  Lukas Skov Christiansen  2005  0539AM  NYBORG    25m  42.29 
1899  Hjalte Gregersen  2008  0887AB  ESBJERG    25m  39.17 
1803  Mathias Lykke Sandison  2007  0797AA  NYBORG    25m  34.32 
2062  Gustav Fløche Fuglsang  2002  0239AL  SILKEBORG    25m  33.40 
1976  Axel Hvam  2003  0349AQ  ST-NEPTUN    25m  34.22 
1807  Piotr Stadnicki  2004  0439AN  NYBORG    25m  34.95 
1765  Tristan Bjerre  2007  0765AE  VEJLE    25m  40.15 
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
2070  Emil Togsverd  2005  0577AE  SILKEBORG    25m  32.75 
1775  Sebastian K Eriksen  2005  0503AK  VEJLE    25m  31.74 
1879  Jonas Krammer Knudsen  2003  0345AF  ESBJERG    25m  30.54 
2031  Christoffer R.s. Pedersen  2004  0405AA  H2Odense    25m  30.48 
1956  Simon Kutsko Jensen  2004  0435AJ  AALBORG    25m  30.50 
2051  Nichlas Nordlund Hansen  2004  0441AI  KOLDING    25m  31.54 
1726  Andreas Kronborg  2002  0229AS  VEJLE    50m  32.26 
1941  Matti Andersen  2005  0583AL  BRÆDSTRUP    25m  33.33 

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
2066  Emil Lykke Grann  2003  0391AK  SILKEBORG    25m  29.86 
1724  Thor Brunsgaard  2003  0383AP  AGF    50m  28.66 
1914  Christian Holm Jørgensen  1999  9973AK  ESBJERG    25m  27.52 
1700  Sofus Bolwig Balladone  2002  0233AM  AGF    25m  25.93 
1710  David Hjort  2000  0009AI  AGF    25m  26.59 
1833  Julius Henriksen  2002  0293AG  HOLSTEBRO    25m  28.22 
2032  Gustav Stahl  2002  0245AM  H2Odense    25m  28.94 
2054  Jacob Schelde Jensen  2001  0125AJ  KOLDING    25m  30.25 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1955  Sebastian Jacobsen  2004  0465AJ  AALBORG    25m  29.61 
2006  Viggo Prehn  2004  0493AE  KVIK    25m  28.42 
1888  Jonas Kjær  2003  0341AA  ESBJERG    25m  27.06 
1994  Sebastian Ovesen  1994  9429AB  KVIK    25m  25.89 
1919  Martin H. Abel  2001  0197AF  ESBJERG    25m  26.51 
1747  Mads Sørensen  2001  0139AF  VEJLE    25m  28.02 
1715  Valdemar Kjærgaard  2001  0149AM  AGF    25m  28.87 
2069  Jens Riisgaard  2000  0029AB  SILKEBORG    25m  29.91 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1723  Sander Kudahl Zaccarin  2003  0395AG  AGF    50m  29.32 
2030  Mikkel Podiss Petersen  2002  0265AE  H2Odense    25m  28.28 
1990  Rasmus Warberg  2004  0477AA  KVIK    25m  26.71 
1863  Peter Vangsgaard  2000  0001AC  GENTOFTE    25m  25.46 
1853  Christoffer Vang-Jensen  2001  0115AG  GENTOFTE    25m  26.30 
1982  Carl Heyn Stage  2003  0331AD  KVIK    25m  27.75 
1738  Jeppe Vestergaard Jensen  2001  0121AH  VEJLE    25m  28.77 
1961  Oliver Nørgaard Frost  2002  0299AL  AALBORG    25m  29.89 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 januar 2020 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:49 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark