2020-02-24   05:46:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Earth Control Vejle Swim Cup 2020

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Seedede heat Løb 5
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  24 januar 2020   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  15:49   
  Arrangør  Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 januar 2020         
 
 
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer  Indledende (5) 
Sponsor: Earth Control 
 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
1894  Sigurd Salskov Iversen  2006  0637AL  ESBJERG    25m  1:40.19 
1812  Tobias Hansen  2005  0531AK  NYBORG    25m  1:37.99 
1757  Sebastian Holt Poulsen  2007  0705AB  VEJLE    25m  1:40.15 
1902  Oscar Hågensen  2008  0837AG  ESBJERG    25m  1:50.05 
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1750  Marius Toustrup Elkjær  2007  0701AB  VEJLE    50m  1:30.27 
2040  Oliver Londero  2004  0451AQ  H2Odense    50m  1:24.33 
1700  Sofus Bolwig Balladone  2002  0233AM  AGF    50m  1:22.24 
2044  Asger Als Olsen  2004  0461AJ  KOLDING    50m  1:15.46 
1929  Malte Lyck Falk  2003  0337AR  DELTA    50m  1:20.70 
1893  Magnus Marschall  2005  0519AK  ESBJERG    25m  1:24.00 
1895  Jonas Mathiasen  2006  0609AM  ESBJERG    25m  1:29.89 
1760  Sofus Funder  2005  0543AL  VEJLE    50m  1:36.04 

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1953  Joost Rijkhoff  2004  0499AB  AALBORG    25m  1:12.17 
2065  Frederik Venø Elling  2003  0339AD  SILKEBORG    25m  1:09.24 
1738  Jeppe Vestergaard Jensen  2001  0121AH  VEJLE    25m  1:06.03 
2021  Oliver Hallenborg  2002  0243AA  H2Odense    25m  1:03.41 
2062  Gustav Fløche Fuglsang  2002  0239AL  SILKEBORG    25m  1:04.98 
1705  Mathias Lund Hansen  2002  0269AD  AGF    25m  1:06.31 
1755  Oliver Fenger  2003  0303AO  VEJLE    50m  1:11.07 
1873  Anders Mose  2004  0411AD  ESBJERG    25m  1:13.81 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1770  Peter Kvorning Mikkelsen  2004  0499AC  VEJLE    25m  1:11.79 
1747  Mads Sørensen  2001  0139AF  VEJLE    25m  1:07.73 
1984  Ferdinand Wahl  2000  0089AB  KVIK    25m  1:05.72 
1985  Jacob M. Jørgensen  1997  9737AB  KVIK    25m  1:00.93 
1876  Elias Marius Elsgaard  2004  0451AI  ESBJERG    25m  1:04.46 
1989  Mathias Christensen  2004  0489AE  KVIK    25m  1:06.26 
1762  Sune Schaarup  2003  0359AG  VEJLE    25m  1:10.25 
2046  Lasse Thulstrup  2004  0489AB  KOLDING    25m  1:12.49 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1775  Sebastian K Eriksen  2005  0503AK  VEJLE    25m  1:11.42 
1716  Casper Krohn  2001  0119AM  AGF    25m  1:07.27 
1737  Jacob Christensen  2002  0265AG  VEJLE    25m  1:05.06 
1917  Frans Johannessen  1992  9277AB  ESBJERG    25m  1:00.28 
1857  Carl Emil Lønborg  2002  0241AJ  GENTOFTE    25m  1:03.77 
2072  Oliver Christensen  2003  0373AK  SILKEBORG    25m  1:06.17 
2004  Oscar Kroos  2004  0459AF  KVIK    25m  1:10.06 
1835  Nikolaj Pilgaard  2004  0413AH  HOLSTEBRO    25m  1:12.43 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 januar 2020 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:49 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark