2020-02-24   06:06:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Earth Control Vejle Swim Cup 2020

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Seedede heat Løb 4
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  24 januar 2020   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  15:49   
  Arrangør  Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 januar 2020         
 
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Damer  Indledende (9) 
Sponsor: Sportmaster 
 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
1731  Augusta Dalsgaard  2007  0768AP  VEJLE    25m  41.62 
1746  Lærke Jervelund  2007  0772AE  VEJLE    25m  38.94 
1804  Mathilde Vestergaard  2006  0606AI  NYBORG    50m  37.59 
1783  Cathrine Høst  2004  0406AM  NYBORG    25m  38.81 
1789  Eszter Vad  2007  0716AK  NYBORG    25m  41.22 
1906  Lea Timmermand  2008  0826AE  ESBJERG    25m  44.50 
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1938  Stella Harpøth  2006  0656AH  BRÆDSTRUP    25m  36.52 
1933  Mille Lindeblad  2005  0512AU  DELTA    50m  35.98 
1761  Sophie Kronborg  2005  0532AU  VEJLE    25m  35.27 
2049  Nicoline Kornum-Svensson  2005  0548AG  KOLDING    50m  34.91 
1900  Astrid Gregersen  2005  0508AS  ESBJERG    25m  34.93 
1968  Freya Mikkelsen  2005  0504AV  ST-NEPTUN    25m  35.82 
1975  Josefine Wohlfeld Hornbæk  2004  0448AJ  ST-NEPTUN    25m  36.25 
1979  Mathilde Møller  2004  0438AD  ST-NEPTUN    50m  37.15 

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1883  Mathilde Hedekær Mischorr  2005  0522AS  ESBJERG    25m  34.82 
1745  Louise Sjørup Jensen  2003  0322AG  VEJLE    50m  33.52 
1844  Amalie Schou  2003  0394AC  GENTOFTE    50m  33.24 
1800  Maria Bebe Hansen  2004  0482AG  NYBORG    25m  32.76 
1935  Victoria Richards  2005  0548AP  DELTA    25m  32.94 
1805  Nina Seirup  2005  0566AN  NYBORG    25m  33.51 
1776  Sofie Karlov Nielsen  2007  0704AN  VEJLE    25m  34.08 
2017  Julie Fink  2001  0124AP  SØNDERBORG    25m  34.88 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1884  Natalie Da Silva Jensen  2004  0462AM  ESBJERG    50m  32.18 
1729  Ann-Katrine Windfeld  2006  0634AD  VEJLE    50m  31.95 
1880  Katrine Bech Poulsen  2004  0458AI  ESBJERG    50m  31.77 
2073  Maja Friis  2005  0574AP  SILKEBORG    50m  31.67 
1840  Anne Sofie Evald  2004  0486AC  GENTOFTE    50m  31.68 
1849  Caroline Vang-Jensen  2003  0392AB  GENTOFTE    25m  31.90 
2056  Karla Kristensen  2005  0516AC  KOLDING    25m  32.16 
2026  Maibritt Skjoldborg  2002  0284AO  H2Odense    25m  32.58 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1754  Nicoline Dyrman  2004  0446AM  VEJLE    25m  31.43 
1881  Marie Zou Jensen  2005  0516AO  ESBJERG    25m  31.32 
1732  Aurelia Pedersen  2004  0414AA  VEJLE    25m  31.31 
1997  Amalie Michelsen  2003  0308AC  KVIK    50m  31.09 
2086  Linnea Solsvik  2006    Vestkant    25m  31.14 
1712  Sofia Ingeberg  2002  0252AV  AGF    50m  31.32 
1768  Caroline Gøttrup Bagge  2003  0322AB  VEJLE    50m  31.41 
1870  Anna Bjerrum Møller  2004  0436AL  ESBJERG    25m  31.53 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1744  Louise Hvarre  2001  0156AN  VEJLE    50m  30.81 
1799  Maja Johanne Pedersen  2005  0578AE  NYBORG    50m  30.65 
1930  Karoline Kristensen  2004  0438AO  DELTA    25m  30.51 
2027  Emilie Podiss Petersen  2004  0404AO  H2Odense    50m  30.39 
2061  Annabella Bing Lauritzen  2005  0586AG  SILKEBORG    25m  30.51 
1714  Frida Saks Justesen  2004  0452AM  AGF    50m  30.64 
1937  Katrine Stoltenhoff  2006  0672AM  BRÆDSTRUP    25m  30.73 
2085  Erika Kvaal  2004    Vestkant    25m  30.93 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1847  Malou Soelberg  2004  0438AE  GENTOFTE    50m  30.06 
1874  Christina M. Glargaard  2004  0428AC  ESBJERG    25m  29.35 
1722  Signe Villumsen  2001  0146AQ  AGF    50m  28.94 
1743  Line J. V. Hededal  2001  0186AG  VEJLE    25m  27.82 
1988  Liva Schmid  2000  0012AV  KVIK    50m  28.41 
1904  Emma Jørgensen  2001  0182AV  ESBJERG    25m  29.30 
1862  Mia Rindshøj  2003  0306AC  GENTOFTE    50m  29.78 
1854  Alberte V. Bisgaard  2003  0336AK  GENTOFTE    50m  30.38 

 
Heat 8 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1887  Kathrine Weide  2004  0402AO  ESBJERG    25m  29.93 
1954  Louise Lie Thisted  2005  0578AC  AALBORG    25m  29.33 
2028  Sophie E. Modeweg-Hansen  1997  9722AO  H2Odense    25m  28.92 
1995  Sofie Hansen  2002  0202AI  KVIK    25m  27.66 
1859  Cecilie Carøe Helmark  2005  0502AL  GENTOFTE    25m  28.19 
1832  Isabella Rosendahl Bach  2002  0296AG  HOLSTEBRO    50m  29.19 
1923  Thilde Timmermand  2002  0272AP  ESBJERG    50m  29.56 
2036  Freya Ellehus  2000  0076AJ  H2Odense    50m  30.29 

 
Heat 9 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1733  Cecilie B. Andersen  2001  0116AI  VEJLE    50m  29.79 
1915  Astrid Nielsen  2002  0276AO  ESBJERG    50m  29.32 
1855  Asta Poulsen Dolan  2004  0414AH  GENTOFTE    25m  28.47 
1991  Regitze Gaard  2001  0178AG  KVIK    25m  27.00 
2022  Nikoline Andersen  2003  0368AR  H2Odense    25m  28.10 
1856  Astrid M. Østergaard  2004  0412AS  GENTOFTE    50m  28.94 
1740  Kathrine Sofie Jensen  2003  0352AC  VEJLE    25m  29.52 
2067  Nanna Bøgild Lundahl  2001  0172AR  SILKEBORG    25m  30.21 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 januar 2020 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:49 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark