2020-02-19   03:25:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Earth Control Vejle Swim Cup 2020

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Seedede heat Løb 3
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  24 januar 2020   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  15:49   
  Arrangør  Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 januar 2020         
 
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Herrer  Indledende (9) 
Sponsor: Sportmaster 
 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1798  Lauritz Høybye Olesen  2009  0915AA  NYBORG    50m  54.35 
1801  Martin Stokholm  2007  0719AM  NYBORG    25m  51.62 
1819  Philip Park-Nielsen  2007  0709AM  NYBORG    25m  41.48 
1898  Christian Pedersen  2007  0723AM  ESBJERG    25m  37.78 
1763  Terkel Klinkowsky  2007  0749AG  VEJLE    25m  39.15 
1793  Gilbert Eskildsen  2008  0839AD  NYBORG    50m  43.24 
1911  Villads Isko Pimenta  2007  0751AD  ESBJERG    25m  52.31 
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1901  Noah Junior Grene  2008  0823AE  ESBJERG    25m  36.09 
1890  Jacob Timmermand  2006  0617AL  ESBJERG    50m  35.44 
1770  Peter Kvorning Mikkelsen  2004  0499AC  VEJLE    25m  34.03 
1889  Erik Hauge Sørensen  2007  0779AC  ESBJERG    25m  33.39 
1811  Silas Plaetner  2003  0329AR  NYBORG    50m  33.65 
1971  Andreas Laursen  2006  0613AM  ST-NEPTUN    25m  34.39 
1943  Malthe Le Fevre  2008  0869AE  BRÆDSTRUP    25m  35.80 
1766  Nikolai Uekermann Olsen  2006  0655AF  VEJLE    25m  36.14 

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1871  Alexander Drachmann  2005  0567AF  ESBJERG    25m  32.63 
1970  Mads Rager Larsen  2005  0585AO  ST-NEPTUN    25m  32.36 
1977  Lucas Mogensen  2005  0519AM  ST-NEPTUN    25m  31.64 
1772  Anders Bank Hansen  2006  0657AG  VEJLE    25m  31.36 
1803  Mathias Lykke Sandison  2007  0797AA  NYBORG    50m  31.40 
1753  Moritz Hartmann  2007  0763AA  VEJLE    25m  32.02 
1848  William Hoffmann Hyldig  2004  0471AQ  GENTOFTE    50m  32.49 
1896  Frederik Møhring Madsen  2007  0713AD  ESBJERG    25m  33.29 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1905  Markus Jessen  2003  0329AN  ESBJERG    25m  31.17 
1885  Tobias Svenningsen  2003  0333AI  ESBJERG    50m  29.65 
1845  Christoffer Skinhøj  2003  0313AD  GENTOFTE    25m  29.31 
1873  Anders Mose  2004  0411AD  ESBJERG    25m  29.05 
2066  Emil Lykke Grann  2003  0391AK  SILKEBORG    50m  29.07 
2045  Vania Danilkin  2004  0419AO  KOLDING    25m  29.53 
2015  Emil Neumann  2004  0465AH  SØNDERBORG    25m  30.87 
2072  Oliver Christensen  2003  0373AK  SILKEBORG    25m  31.31 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1864  Valdemar Birn-Bringgaard  2004  0495AL  GENTOFTE    50m  28.97 
2065  Frederik Venø Elling  2003  0339AD  SILKEBORG    50m  28.62 
1769  Simon Sandal  2003  0325AQ  VEJLE    25m  28.49 
2069  Jens Riisgaard  2000  0029AB  SILKEBORG    50m  28.24 
1963  Thomas Schiby  2001  0181AF  AALBORG    50m  28.29 
1778  Thor Majgård  2005  0503AI  VEJLE    25m  28.53 
1976  Axel Hvam  2003  0349AQ  ST-NEPTUN    25m  28.85 
1723  Sander Kudahl Zaccarin  2003  0395AG  AGF    50m  28.99 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1888  Jonas Kjær  2003  0341AA  ESBJERG    50m  28.13 
1850  Oskar Luckow Larsen  2004  0443AA  GENTOFTE    50m  27.61 
2014  Christopher Kristiansen  2000  0045AR  SØNDERBORG    25m  27.49 
1962  Rune Nørgaard  2000  0097AF  AALBORG    50m  27.32 
1833  Julius Henriksen  2002  0293AG  HOLSTEBRO    50m  27.42 
2001  Mikkel Jørgensen  2003  0365AE  KVIK    50m  27.52 
1836  Kasper Laursen  1998  9819AF  HOLSTEBRO    25m  28.10 
1955  Sebastian Jacobsen  2004  0465AJ  AALBORG    25m  28.14 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
2011  André Iversen  2001  0121AL  SØNDERBORG    25m  27.22 
1928  Daniel Jensen  2001  0119AH  DELTA    25m  26.60 
1853  Christoffer Vang-Jensen  2001  0115AG  GENTOFTE    50m  26.25 
1863  Peter Vangsgaard  2000  0001AC  GENTOFTE    25m  25.28 
1986  Joakim Køhn  2003  0375AE  KVIK    50m  25.82 
1749  Malthe Elkjær  2003  0367AF  VEJLE    50m  26.52 
1715  Valdemar Kjærgaard  2001  0149AM  AGF    25m  27.07 
1861  Christopher G. Trandum  2003  0313AI  GENTOFTE    50m  27.28 

 
Heat 8 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1705  Mathias Lund Hansen  2002  0269AD  AGF    50m  27.16 
2038  Victor Nygaard  2003  0361AH  H2Odense    50m  26.59 
1961  Oliver Nørgaard Frost  2002  0299AL  AALBORG    50m  25.89 
1994  Sebastian Ovesen  1994  9429AB  KVIK    50m  24.96 
1987  Jonas M. Jørgensen  2001  0193AA  KVIK    50m  25.64 
1726  Andreas Kronborg  2002  0229AS  VEJLE    50m  26.51 
1724  Thor Brunsgaard  2003  0383AP  AGF    50m  26.90 
1920  Jakob Mose  2000  0029AF  ESBJERG    50m  27.28 

 
Heat 9 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
2031  Christoffer R.s. Pedersen  2004  0405AA  H2Odense    25m  27.09 
1865  Leo Badaker  2002  0255AR  GENTOFTE    25m  26.56 
2032  Gustav Stahl  2002  0245AM  H2Odense    25m  25.88 
1922  Lasse Dall  1997  9763AR  ESBJERG    25m  23.34 
1914  Christian Holm Jørgensen  1999  9973AK  ESBJERG    50m  25.32 
1700  Sofus Bolwig Balladone  2002  0233AM  AGF    50m  26.26 
2084  Jørgen Mikkelsen Bakke  2001    Vestkant    25m  26.67 
1875  Aske Sommerlund Pedersen  2003  0393AJ  ESBJERG    50m  27.24 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 januar 2020 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:49 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark