2020-02-19   03:26:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Earth Control Vejle Swim Cup 2020

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Seedede heat Løb 10
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  25 januar 2020   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  08:55   
  Arrangør  Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 januar 2020         
 
 
 
Løb 10, 200m Medley Damer  Finaler (11) 
Sponsor: Earth Control 
 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
1789  Eszter Vad  2007  0716AK  NYBORG    25m  3:29.24 
1736  Gabrielle Haahr Uhd  2007  0796AF  VEJLE    25m  3:17.21 
1809  Sarah Qvist  2007  0794AO  NYBORG    25m  3:28.99 
               
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1790  Freja Trasbo Vestergaard  2006  0616AI  NYBORG    25m  3:14.63 
1795  Katrine Elholm Juliussen  2006  0692AH  NYBORG    25m  3:11.42 
1892  Line Bach-Henriksen  2007  0742AM  ESBJERG    25m  3:05.29 
2055  Sarah Hansen  2005  0538AQ  KOLDING    25m  2:58.60 
1746  Lærke Jervelund  2007  0772AE  VEJLE    25m  3:03.40 
1741  Kira Wolter  2007  0742AT  VEJLE    25m  3:08.38 
1731  Augusta Dalsgaard  2007  0768AP  VEJLE    25m  3:14.02 
1797  Laura Rasmussen  2005  0538AZ  NYBORG    25m  3:16.97 

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1891  Laura Worm Glæsner  2006  0614AN  ESBJERG    25m  2:56.12 
2083  Anna Victoria Plassen  2005    Vestkant    25m  2:43.58 
1808  Randi Jørgensen  2002  0286AR  NYBORG    25m  2:42.19 
2056  Karla Kristensen  2005  0516AC  KOLDING    25m  2:41.45 
1712  Sofia Ingeberg  2002  0252AV  AGF    25m  2:42.18 
2064  Emilie Bie Bock  2005  0554AE  SILKEBORG    25m  2:42.48 
2071  Line Knudsen  2005  0532AM  SILKEBORG    25m  2:46.44 
2020  Sofie Damm Johansen  2006  0698AQ  SØNDERBORG    25m  2:57.64 

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
2002  Mille Maxwell Berthou  2005  0534AA  KVIK    25m  2:39.01 
1880  Katrine Bech Poulsen  2004  0458AI  ESBJERG    25m  2:38.05 
1932  Mathilde Thy Asmussen  2004  0426AT  DELTA    25m  2:37.25 
1886  Victoria Underbjerg  2004  0448AK  ESBJERG    25m  2:36.76 
2043  Johanne Heilmann  2005  0558AI  KOLDING    25m  2:36.90 
1711  Maiken Hougaard  2002  0282AM  AGF    50m  2:38.02 
1851  Alberte Kreiser-Petersen  2005  0596AO  GENTOFTE    25m  2:38.59 
1881  Marie Zou Jensen  2005  0516AO  ESBJERG    25m  2:40.41 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1754  Nicoline Dyrman  2004  0446AM  VEJLE    25m  2:36.15 
2048  Victoria Fræhr Piihl  2005  0598AJ  KOLDING    25m  2:34.14 
1972  Katrine Kruse Rasmussen  2004  0478AV  ST-NEPTUN    25m  2:33.63 
2026  Maibritt Skjoldborg  2002  0284AO  H2Odense    25m  2:31.92 
2029  Mia T. Klüver-Kristensen  2004  0496AH  H2Odense    50m  2:32.72 
1952  Jazmin Jensen  2005  0584AA  AALBORG    25m  2:34.10 
2074  Ester Ledager Lauritsen  2005  0536AQ  SILKEBORG    25m  2:35.73 
1817  Kristine Kipper Pedersen  2004  0494AV  NYBORG    25m  2:36.33 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1800  Maria Bebe Hansen  2004  0482AG  NYBORG    25m  2:30.54 
2036  Freya Ellehus  2000  0076AJ  H2Odense    25m  2:30.27 
1951  Frida Hagstrup Vesterlund  2004  0464AI  AALBORG    25m  2:29.89 
1839  Clara Carlquist  2003  0314AN  GENTOFTE    25m  2:29.19 
2022  Nikoline Andersen  2003  0368AR  H2Odense    25m  2:29.22 
2016  Ellen Jensen  2005  0546AF  SØNDERBORG    25m  2:29.98 
2052  Elma Gabela  2004  0472AE  KOLDING    25m  2:30.40 
2067  Nanna Bøgild Lundahl  2001  0172AR  SILKEBORG    25m  2:31.02 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1915  Astrid Nielsen  2002  0276AO  ESBJERG    25m  2:28.29 
1704  Ane Kirstine Granild  2004  0412AP  AGF    50m  2:27.98 
1745  Louise Sjørup Jensen  2003  0322AG  VEJLE    25m  2:26.21 
1855  Asta Poulsen Dolan  2004  0414AH  GENTOFTE    25m  2:23.47 
2027  Emilie Podiss Petersen  2004  0404AO  H2Odense    25m  2:23.48 
1859  Cecilie Carøe Helmark  2005  0502AL  GENTOFTE    25m  2:27.35 
1767  Emilie Egerup  2003  0316AW  VEJLE    25m  2:28.25 
1874  Christina M. Glargaard  2004  0428AC  ESBJERG    25m  2:28.47 

 
Heat 8 (11) (Årg. 2008-2019) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
1796  Katrine Vølund  2008  0894AG  NYBORG    50m   
1906  Lea Timmermand  2008  0826AE  ESBJERG    25m  3:47.49 
1909  Rosa Ella Kjems  2008  0882AH  ESBJERG    25m  3:12.19 
1792  Frida Steen Mühring  2009  0938AA  NYBORG    25m  3:47.47 
1813  Nanna Steen Mühring  2009  0928AA  NYBORG    50m   
               
               

 
Heat 9 (11) (Årg. 2006-2007) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
2019  Nora Gombos  2006  0646AS  SØNDERBORG    25m  2:55.81 
1776  Sofie Karlov Nielsen  2007  0704AN  VEJLE    25m  2:51.68 
1774  Mille Holmberg  2006  0654AH  VEJLE    25m  2:47.63 
2087  Leah Emilie Stensaker Nilsen  2006    Vestkant    25m  2:30.79 
1777  Sophia Jochumsen  2006  0642AE  VEJLE    25m  2:46.31 
2018  Karoline Hellesøe  2006  0678AQ  SØNDERBORG    25m  2:48.73 
2013  Anna Mai Andersen  2006  0622AR  SØNDERBORG    25m  2:54.23 
2088  Ane Walmar  2007  0746AS  ST-NEPTUN    50m  2:56.09 

 
Heat 10 (11) (Årg. 2003-2005) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1996  Tine Petersen  2003  0304AO  KVIK    25m  2:22.83 
1862  Mia Rindshøj  2003  0306AC  GENTOFTE    25m  2:21.78 
1949  Fenja Romanski  2005  0598AH  AALBORG    25m  2:21.38 
1701  Mia Borgensgaard  2003  0368AT  AGF    50m  2:19.14 
1878  Amalie Staghøj Andersen  2004  0466AK  ESBJERG    25m  2:19.86 
1759  Sofie Theophil Petersen  2003  0312AH  VEJLE    25m  2:21.76 
1730  Annika Hausgaard Godt  2003  0306AE  VEJLE    25m  2:22.81 
1983  Emilie Meng  2003  0318AC  KVIK    25m  2:23.13 

 
Heat 11 (11) (Årg. 1921-2002) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1744  Louise Hvarre  2001  0156AN  VEJLE    25m  2:27.72 
1988  Liva Schmid  2000  0012AV  KVIK    25m  2:21.64 
1834  Helena Rosendahl Bach  2000  0074AM  HOLSTEBRO    25m  2:14.51 
1995  Sofie Hansen  2002  0202AI  KVIK    25m  2:11.95 
1991  Regitze Gaard  2001  0178AG  KVIK    25m  2:13.49 
1866  Sofie Louise Nimb  2001  0174AP  GENTOFTE    25m  2:18.91 
1959  Camilla Brøgger-Andersen  2002  0246AQ  AALBORG    50m  2:27.25 
1913  Melanie Eggertsen  2002  0232AI  ESBJERG    25m  2:28.02 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  25 januar 2020 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:55 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark