2020-02-24   06:45:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Earth Control Vejle Swim Cup 2020

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Seedede heat Løb 1
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  24 januar 2020   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  15:49   
  Arrangør  Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 januar 2020         
 
 
 
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer  Indledende (13) 
Sponsor: Arena 
 
Heat 1 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
1784  Bertram Poser Jensen  2008  0867AB  NYBORG    50m  1:36.61 
1816  Hjalte Møller Carlsen  2008  0889AD  NYBORG    25m  1:31.99 
1798  Lauritz Høybye Olesen  2009  0915AA  NYBORG    25m  1:33.94 
               
               
               

 
Heat 2 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
1801  Martin Stokholm  2007  0719AM  NYBORG    25m  1:27.88 
1791  Frey Nielsen Memborg  2010  1015AA  NYBORG    50m  1:20.30 
1765  Tristan Bjerre  2007  0765AE  VEJLE    25m  1:19.14 
1794  Johan Lundsgaard Palm  2008  0877AB  NYBORG    50m  1:19.52 
1819  Philip Park-Nielsen  2007  0709AM  NYBORG    50m  1:26.01 
1788  Danilo Vaarning  2009  0935AA  NYBORG    25m  1:28.27 
               

 
Heat 3 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1810  Sebastian Kingo  2006  0633AF  NYBORG    50m  1:18.28 
1812  Tobias Hansen  2005  0531AK  NYBORG    25m  1:15.10 
1940  Magne Andersen  2007  0787AD  BRÆDSTRUP    25m  1:13.87 
1907  Malte Neuber  2007  0765AF  ESBJERG    25m  1:12.73 
1901  Noah Junior Grene  2008  0823AE  ESBJERG    25m  1:12.86 
1911  Villads Isko Pimenta  2007  0751AD  ESBJERG    25m  1:14.18 
1899  Hjalte Gregersen  2008  0887AB  ESBJERG    25m  1:15.95 
1786  Adrian Vaarning  2007  0781AB  NYBORG    25m  1:18.49 

 
Heat 4 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1814  Oskar Mühring  2006  0679AD  NYBORG    50m  1:11.80 
1898  Christian Pedersen  2007  0723AM  ESBJERG    25m  1:10.54 
1890  Jacob Timmermand  2006  0617AL  ESBJERG    25m  1:08.05 
1848  William Hoffmann Hyldig  2004  0471AQ  GENTOFTE    50m  1:07.06 
1764  Toke Østergaard Pedersen  2007  0731AL  VEJLE    25m  1:07.74 
1894  Sigurd Salskov Iversen  2006  0637AL  ESBJERG    25m  1:09.57 
1787  Lukas Skov Christiansen  2005  0539AM  NYBORG    25m  1:11.43 
1889  Erik Hauge Sørensen  2007  0779AC  ESBJERG    25m  1:12.05 

 
Heat 5 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1752  Max Venborg Kromann  2005  0571AE  VEJLE    50m  1:05.95 
1871  Alexander Drachmann  2005  0567AF  ESBJERG    25m  1:04.89 
1811  Silas Plaetner  2003  0329AR  NYBORG    50m  1:04.50 
1895  Jonas Mathiasen  2006  0609AM  ESBJERG    25m  1:03.14 
1760  Sofus Funder  2005  0543AL  VEJLE    25m  1:04.43 
1766  Nikolai Uekermann Olsen  2006  0655AF  VEJLE    25m  1:04.70 
1779  Tobias Holt Poulsen  2005  0511AE  VEJLE    25m  1:04.99 
1802  Mathias Gramstrup Madsen  2006  0601AI  NYBORG    25m  1:06.74 

 
Heat 6 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1977  Lucas Mogensen  2005  0519AM  ST-NEPTUN    25m  1:02.56 
1769  Simon Sandal  2003  0325AQ  VEJLE    50m  1:01.63 
2045  Vania Danilkin  2004  0419AO  KOLDING    50m  1:01.11 
2070  Emil Togsverd  2005  0577AE  SILKEBORG    25m  1:00.76 
1956  Simon Kutsko Jensen  2004  0435AJ  AALBORG    25m  1:00.78 
1969  Niklas Faaborg Andersen  2002  0231AT  ST-NEPTUN    25m  1:01.52 
1905  Markus Jessen  2003  0329AN  ESBJERG    25m  1:01.89 
2040  Oliver Londero  2004  0451AQ  H2Odense    25m  1:02.88 

 
Heat 7 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
2051  Nichlas Nordlund Hansen  2004  0441AI  KOLDING    25m  58.55 
2068  Kasper Hansen  2004  0433AG  SILKEBORG    25m  58.03 
1998  Andreas Eriksen Tankmar  2004  0471AE  KVIK    25m  57.73 
1963  Thomas Schiby  2001  0181AF  AALBORG    50m  57.30 
1716  Casper Krohn  2001  0119AM  AGF    25m  57.40 
2003  Niklas Wiese Dobel  2004  0433AB  KVIK    25m  58.03 
1835  Nikolaj Pilgaard  2004  0413AH  HOLSTEBRO    25m  58.15 
1807  Piotr Stadnicki  2004  0439AN  NYBORG    25m  59.61 

 
Heat 8 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1724  Thor Brunsgaard  2003  0383AP  AGF    50m  56.99 
1921  Tobias Boström  2002  0295AG  ESBJERG    50m  56.83 
1706  Søren Have  2004  0449AE  AGF    25m  56.78 
1882  Mathias Marbæk Nielsen  2004  0435AE  ESBJERG    25m  56.52 
2006  Viggo Prehn  2004  0493AE  KVIK    25m  56.62 
1879  Jonas Krammer Knudsen  2003  0345AF  ESBJERG    25m  56.81 
1947  Casper Johannesen  2004  0429AH  AALBORG    25m  56.96 
1945  Asgar Knakkergaard  2004  0421AL  AALBORG    25m  57.23 

 
Heat 9 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1941  Matti Andersen  2005  0583AL  BRÆDSTRUP    25m  56.46 
1962  Rune Nørgaard  2000  0097AF  AALBORG    50m  56.15 
2011  André Iversen  2001  0121AL  SØNDERBORG    25m  55.80 
1725  Alexander Fenger  1999  9925AT  VEJLE    50m  55.60 
1860  Christoffer Weiss  2001  0197AD  GENTOFTE    50m  55.76 
1990  Rasmus Warberg  2004  0477AA  KVIK    25m  55.81 
2062  Gustav Fløche Fuglsang  2002  0239AL  SILKEBORG    25m  56.22 
1850  Oskar Luckow Larsen  2004  0443AA  GENTOFTE    50m  56.51 

 
Heat 10 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
2066  Emil Lykke Grann  2003  0391AK  SILKEBORG    25m  55.35 
2024  Johan Siksne Kaalund  2002  0235AI  H2Odense    25m  55.08 
1715  Valdemar Kjærgaard  2001  0149AM  AGF    25m  55.03 
1710  David Hjort  2000  0009AI  AGF    25m  54.89 
1697  Ole Hovmand  2003  0345AH  SK-SYD    25m  54.96 
1984  Ferdinand Wahl  2000  0089AB  KVIK    25m  55.04 
2082  Andreas Getz Bjartland  2003    Vestkant    25m  55.30 
2054  Jacob Schelde Jensen  2001  0125AJ  KOLDING    25m  55.49 

 
Heat 11 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1747  Mads Sørensen  2001  0139AF  VEJLE    25m  54.03 
1865  Leo Badaker  2002  0255AR  GENTOFTE    50m  53.04 
2084  Jørgen Mikkelsen Bakke  2001    Vestkant    25m  52.27 
1728  Andreas Hansen  2000  0089AH  VEJLE    25m  49.36 
1922  Lasse Dall  1997  9763AR  ESBJERG    25m  50.79 
2007  Christian Rasmussen  1998  9867AF  KVIK    25m  52.82 
1727  Alexander L. Bjørn  2003  0389AH  VEJLE    25m  53.76 
1875  Aske Sommerlund Pedersen  2003  0393AJ  ESBJERG    25m  54.71 

 
Heat 12 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1749  Malthe Elkjær  2003  0367AF  VEJLE    25m  53.93 
1748  Magnus Dyg Holme  2002  0205AG  VEJLE    50m  52.98 
1986  Joakim Køhn  2003  0375AE  KVIK    25m  51.57 
1917  Frans Johannessen  1992  9277AB  ESBJERG    25m  49.27 
1919  Martin H. Abel  2001  0197AF  ESBJERG    25m  50.11 
1853  Christoffer Vang-Jensen  2001  0115AG  GENTOFTE    25m  52.44 
1831  Mathias Rasmussen  2001  0175AH  HOLSTEBRO    25m  53.75 
1876  Elias Marius Elsgaard  2004  0451AI  ESBJERG    25m  54.61 

 
Heat 13 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1929  Malte Lyck Falk  2003  0337AR  DELTA    25m  53.76 
1713  Simon B. Jeppesen  1997  9741AQ  AGF    25m  52.83 
1987  Jonas M. Jørgensen  2001  0193AA  KVIK    25m  50.97 
1994  Sebastian Ovesen  1994  9429AB  KVIK    25m  48.77 
1918  Mikkel Gadgaard  1999  9923AA  ESBJERG    25m  49.67 
1982  Carl Heyn Stage  2003  0331AD  KVIK    25m  52.29 
1912  Mads Holm  1998  9837AC  ESBJERG    25m  53.60 
1989  Mathias Christensen  2004  0489AE  KVIK    25m  54.24 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 januar 2020 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:49 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark