Program för DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 1 jun 2019 till den 2 jun 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Bröstsim Herrar
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DR MSSF |
2:18.46 |
|
Linus Kanth |
1991 |
Västerås SS |
|
Halmstad |
|
2013-07-03 |
|
|
JDR MSSF |
2:25.68 |
|
Pierre Zarebski |
1192 |
Upsala S |
|
Uppsala |
|
2011-07-03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
1 |
|
Felix Do |
2004 |
UPSALA S |
3:03.72 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
2 |
|
Filip Hallin |
2006 |
UPSALA S |
3:00.39 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
3 |
|
Samuel Sjökvist |
2005 |
GÄVLE SS |
2:55.50 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
4 |
|
Marcus Bülund |
2004 |
KARLSTAD |
2:53.38 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
5 |
|
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
VÄSTERÅS |
2:54.61 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
215 |
6 |
|
William Forsström |
2002 |
ÖSA |
2:59.14 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
7 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
UPSALA S |
3:02.58 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Bröstsim Herrar |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
1 |
|
Artur Romin |
2003 |
STRÄNGNÄS |
2:52.31 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
2 |
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
ESKILSTUNA |
2:51.77 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
3 |
|
Robert Lindblom |
1995 |
HARNÄS SKU |
2:49.46 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
4 |
|
Gustaf Walldén |
2003 |
VÄSTERÅS |
2:44.39 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
5 |
|
Olle Nilsson |
2004 |
SALA SS |
2:49.28 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
6 |
|
Hugo Swanson |
2006 |
GÄVLE SS |
2:51.19 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
7 |
|
Tom Dijkhuizen |
2003 |
VÄSTERÅS |
2:52.10 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
8 |
|
Elias Paulson |
2000 |
ESKILSTUNA |
2:53.06 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Bröstsim Herrar |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
1 |
|
Ludvig Mathisen |
2003 |
KARLSTAD |
2:40.64 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
2 |
|
Lucas Sterling |
2004 |
VÄSTERÅS |
2:38.63 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
3 |
|
Marcus Ålenius |
2001 |
GÄVLE SS |
2:35.11 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
4 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
UPSALA S |
2:29.76 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
5 |
|
Martin Schön |
2003 |
BOLLNÄS SS |
2:30.96 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
6 |
|
Igor Blagojevic |
2000 |
KARLSKO SF |
2:36.49 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
7 |
|
Edwin Nystrand |
2002 |
SALA SS |
2:40.18 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
222 |
8 |
|
Adrijan Danqi |
2002 |
ÖSA |
2:43.63 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-01 08:42:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|