Program för DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 1 jun 2019 till den 2 jun 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
100m Frisim Herrar Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR MSSF |
50.35 |
|
Gustaf Dahlman |
1997 |
Västerås SS |
|
Stockholm |
|
2018-04-07 |
|
|
JDR MSSF |
51.67 |
|
Gustaf Dahlman |
1997 |
Västerås SS |
|
Borås |
|
2017-06-30 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
101 |
|
Jonathan Douib |
Sala Simsällskap |
2000 |
AS8100 |
50m |
54.19 |
|
|
|
|
|
2 |
228 |
|
Rudolfs Stupans |
Örebro Simallians |
1999 |
AX0599 |
50m |
56.82 |
|
|
|
|
|
3 |
77 |
|
Igor Blagojevic |
Karlskoga Simförening |
2000 |
AG5700 |
50m |
57.33 |
|
|
|
|
|
4 |
178 |
|
Gellert Szabo |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AM6901 |
50m |
57.42 |
|
|
|
|
|
5 |
220 |
|
Hannes Börjel |
Örebro Simallians |
2002 |
AO4502 |
50m |
57.90 |
|
|
|
|
|
6 |
64 |
|
Marcus Ålenius |
Gävle Simsällskap |
2001 |
AQ6901 |
50m |
57.98 |
|
|
|
|
|
7 |
61 |
|
Adam Carlsson |
Gävle Simsällskap |
2001 |
AK1901 |
50m |
58.12 |
|
|
|
|
|
8 |
120 |
|
Julius Grell |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
2003 |
AS9903 |
50m |
58.52 |
|
|
|
|
|
9 |
86 |
|
Marcus Bülund |
Karlstads Simsällskap |
2004 |
AE4304 |
50m |
58.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
125 |
|
Daniel Lithner |
Säffle Simsällskap |
2001 |
AJ9701 |
50m |
58.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
213 |
|
Anton Wallin |
Örebro Simallians |
2000 |
AM7700 |
50m |
58.87 |
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
62 |
|
Carl Hansson |
Gävle Simsällskap |
2003 |
AE9703 |
50m |
59.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
159 |
|
Danny Simaleza |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AE4905 |
50m |
59.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
180 |
|
Per Granlund |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AH9502 |
50m |
59.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
63 |
|
Albin Östlund |
Gävle Simsällskap |
2004 |
AC1304 |
50m |
59.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
13 |
|
Eskil Jonsson |
Eskilstuna Simklubb |
2003 |
AA5303 |
50m |
59.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
142 |
|
Andreas Savin |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AG9503 |
50m |
59.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
1 |
|
Martin Schön |
Bollnäs Simsällskap |
2003 |
AJ9703 |
50m |
59.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
109 |
|
Max Antonsson |
Sala Simsällskap |
2004 |
AG6304 |
50m |
1:00.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
124 |
|
Tobias Klasson |
Säffle Simsällskap |
2000 |
AM1500 |
50m |
1:00.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
88 |
|
Elias Sjölander |
Karlstads Simsällskap |
2003 |
AO3903 |
50m |
1:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
184 |
|
Jonathan Holmberg |
Västerås Simsällskap |
2000 |
AT1300 |
50m |
1:00.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
187 |
|
Peter Khabarov |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AM6302 |
50m |
1:00.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
230 |
|
Parsa Najafi |
Örebro Simallians |
1999 |
AY6399 |
50m |
1:00.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
21 |
|
Alex Ly |
Eskilstuna Simklubb |
2003 |
AE6103 |
50m |
1:00.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
84 |
|
Ludvig Mathisen |
Karlstads Simsällskap |
2003 |
AD7903 |
50m |
1:00.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
22 |
|
Carl Roos |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AB8104 |
50m |
1:00.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
24 |
|
Axel Thorsén |
Eskilstuna Simklubb |
2003 |
AH6503 |
50m |
1:00.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
23 |
|
Henrik Tran |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AC0704 |
50m |
1:01.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
116 |
|
Lucas Humling |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
2005 |
AA8305 |
50m |
1:01.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
27 |
|
Samuel Paulson |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AG3504 |
50m |
1:01.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
82 |
|
Gabriel Hökemyr |
Karlskoga Simförening |
2002 |
AV0502 |
50m |
1:01.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
71 |
|
Samuel Sjökvist |
Gävle Simsällskap |
2005 |
AQ0705 |
50m |
1:02.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
80 |
|
Oscar Björstam |
Karlskoga Simförening |
2003 |
AH2703 |
50m |
1:02.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
226 |
|
Anton Svennberg |
Örebro Simallians |
2002 |
AV3702 |
50m |
1:02.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
104 |
|
Jakob Hanson |
Sala Simsällskap |
2002 |
AJ4902 |
50m |
1:02.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
189 |
|
Tom Dijkhuizen |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AH5703 |
50m |
1:02.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
65 |
|
Hugo Swanson |
Gävle Simsällskap |
2006 |
AA6106 |
50m |
1:03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
212 |
|
Simon Baastad |
Örebro Simallians |
2002 |
AC2102 |
50m |
1:03.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
31 |
|
Maximilian Holm |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AD7305 |
50m |
1:03.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
245 |
|
Gustaf Sandström |
Hudiksvalls Simsällskap |
2003 |
AP4703 |
50m |
1:03.60 |
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
147 |
|
Felix Do |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AF4304 |
50m |
1:03.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
199 |
|
Joel Brewitz |
Västerås Simsällskap |
2005 |
AG2505 |
50m |
1:04.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
136 |
|
Roman Milkin |
Upsala Simsällskap |
1999 |
AH0599 |
50m |
1:04.14 |
|
|
45 |
240 |
|
Artur Romin |
Strängnäs Simklubb |
|
|
50m |
1:04.41 |
|
|
|
2003 |
AJ0303 |
|
46 |
143 |
|
Oskar Andersson |
Upsala Simsällskap |
|
|
50m |
1:04.74 |
|
|
|
2003 |
AG6503 |
|
47 |
81 |
|
Oskar Högqvist |
Karlskoga Simförening |
|
|
50m |
1:04.78 |
|
|
|
2003 |
AN1703 |
|
48 |
238 |
|
David Eriksson |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
50m |
1:10.38 |
|
|
|
2004 |
AO2104 |
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-31 07:48:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|