Startliste for Glostrup Forårs Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 5
|
Stævne navn |
Glostrup Forårscup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Glostrup |
|
Udskriftstidspunkt |
08:27 |
|
|
Arrangør |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 maj 2019 |
|
|
|
|
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer |
Finaler (9) |
Vejledende starttid 10:54 |
Heat 1 (9) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
150 |
1 |
Sofie Nygaard Kofoed |
2010 |
1062AF |
AIF |
|
25m |
|
131 |
2 |
Victoria Christensen |
2011 |
1174AB |
GSK |
|
25m |
|
126 |
3 |
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
1168AB |
GSK |
|
25m |
|
223 |
4 |
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
1122AB |
VEST |
|
25m |
|
234 |
5 |
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
0988BA |
VEST |
|
25m |
|
132 |
6 |
Dicte Thaysen Højberg |
2010 |
1024AG |
GSK |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
220 |
1 |
Milla Djupnes |
2010 |
1002AF |
VEST |
|
25m |
2:36.83 |
149 |
2 |
Jensine Højmark Skaaning |
2008 |
0844AO |
AIF |
|
25m |
2:20.88 |
111 |
3 |
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
1088AA |
GSK |
|
25m |
2:14.88 |
218 |
4 |
Lissie Murphy |
2010 |
1074AD |
VEST |
|
25m |
2:17.81 |
215 |
5 |
Ina Højsteen |
2010 |
1068AB |
VEST |
|
25m |
2:31.05 |
127 |
6 |
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
1170AB |
GSK |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
74 |
1 |
Ronja B Hansen |
2010 |
1044AD |
GREVE |
|
25m |
2:10.66 |
171 |
2 |
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
0942AC |
TUNE |
|
25m |
2:05.56 |
55 |
3 |
Kira Weiss |
2009 |
0948AH |
ISHØJ |
|
25m |
2:02.85 |
160 |
4 |
Bettina M. V. Olsen |
2009 |
0912AG |
TRITON B |
|
50m |
2:04.61 |
114 |
5 |
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
1016AB |
GSK |
|
25m |
2:08.29 |
145 |
6 |
Ingrid Schultz |
2010 |
1074AC |
AIF |
|
25m |
2:11.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
68 |
1 |
Caroline Damhøj Andersen |
2008 |
0824AG |
GREVE |
|
25m |
2:01.82 |
110 |
2 |
Maiken Stoel Nielsen |
2009 |
0954AC |
GSK |
|
25m |
1:59.83 |
187 |
3 |
Liva Yri |
2008 |
0852AF |
VEST |
|
25m |
1:55.10 |
17 |
4 |
Maja Lund Nielsen |
2010 |
1026AC |
NÆSTVED |
|
25m |
1:57.32 |
176 |
5 |
Mie Neergaard |
2010 |
1084AD |
TUNE |
|
25m |
2:01.56 |
166 |
6 |
Nellie Fisker |
2006 |
0694AQ |
TRITON B |
|
50m |
2:02.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
180 |
1 |
Emma de Palo-Jonas |
2008 |
0834AF |
VEST |
|
25m |
1:52.01 |
23 |
2 |
Vigga Petersen |
2009 |
0956AD |
NÆSTVED |
|
25m |
1:48.67 |
175 |
3 |
Frida Kirkegaard |
2010 |
1064AD |
TUNE |
|
25m |
1:45.85 |
142 |
4 |
Thea Fritz Larsen |
2009 |
0928AB |
AIF |
|
25m |
1:47.25 |
177 |
5 |
Matilde Wendelboe Træde |
2008 |
0862AO |
TUNE |
|
25m |
1:51.56 |
104 |
6 |
Maya Bøving-Gryberg |
2009 |
0984AB |
GSK |
|
25m |
1:53.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
18 |
1 |
Martine Foged |
2009 |
0994AE |
NÆSTVED |
|
25m |
1:43.10 |
190 |
2 |
Merle Otzen |
2008 |
0856AH |
VEST |
|
50m |
1:42.00 |
13 |
3 |
Merle Holmgaard |
2005 |
0538AO |
NÆSTVED |
|
25m |
1:39.47 |
170 |
4 |
Jasmin A. Didriksen |
2009 |
0998AB |
TUNE |
|
25m |
1:40.57 |
105 |
5 |
Vega Deneke Kure |
2009 |
0994AB |
GSK |
|
25m |
1:43.07 |
183 |
6 |
Hannah Bjørneboe |
2007 |
0712AN |
VEST |
|
50m |
1:45.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
31 |
1 |
Vica Lucie Axen |
2008 |
0808AC |
KØGE |
|
50m |
1:34.47 |
103 |
2 |
Nynne Bugge |
2008 |
0832AF |
GSK |
|
25m |
1:33.55 |
4 |
3 |
Dicte Maar |
2006 |
0672AK |
NÆSTVED |
|
25m |
1:26.03 |
178 |
4 |
Agnes Højsteen |
2007 |
0714AE |
VEST |
|
50m |
1:27.98 |
107 |
5 |
Liva Friche Christensen |
2008 |
0848AF |
GSK |
|
25m |
1:34.35 |
96 |
6 |
Emma Westarp Zornhagen |
2007 |
0794AJ |
GSK |
|
25m |
1:38.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
42 |
1 |
Rebekka Roed |
2007 |
0732AA |
KØGE |
|
25m |
1:22.80 |
83 |
2 |
Regitze Rosenkrantz |
2006 |
0692AG |
GSK |
|
25m |
1:21.24 |
7 |
3 |
Leonora Franck |
2006 |
0658AH |
NÆSTVED |
|
25m |
1:21.04 |
12 |
4 |
Mathilde Ludvigsen |
2006 |
0616AM |
NÆSTVED |
|
50m |
1:21.21 |
191 |
5 |
Mikkeline H. Jacobsen |
2007 |
0788AC |
VEST |
|
25m |
1:22.01 |
5 |
6 |
Freja Katrine Raunholt |
2006 |
0692AP |
NÆSTVED |
|
25m |
1:25.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
1 |
1 |
Iben Lund Nielsen |
2006 |
0636AM |
NÆSTVED |
|
50m |
1:18.65 |
85 |
2 |
Malouca Laura Bruun |
2007 |
0714AF |
GSK |
|
25m |
1:17.74 |
79 |
3 |
Thea Mikkelsen |
2005 |
0576AG |
GSK |
|
25m |
1:11.32 |
231 |
4 |
Rikke Therp |
2006 |
0628AF |
VEST |
|
25m |
1:16.58 |
8 |
5 |
Liva Mayland |
2006 |
0622AK |
NÆSTVED |
|
25m |
1:17.92 |
47 |
6 |
Mathilde Pedersen |
2007 |
0796AO |
KØGE |
|
25m |
1:19.59 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:27 |
|