Program för DM (50 m) 2019, Stockholm
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
200m Ryggsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
273 |
|
Anna Miram |
Väsby Simsällskap |
1999 |
AG7299 |
50m |
2:18.84 |
|
|
|
|
|
2 |
238 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
Täby Sim |
2001 |
BN8801 |
50m |
2:21.00 |
|
|
|
|
|
3 |
51 |
|
Christine Ekman |
Simklubben Neptun |
1994 |
AE8294 |
50m |
2:25.59 |
|
|
|
|
|
4 |
250 |
|
Emilia Forsberg |
Täby Sim |
2003 |
BN9203 |
50m |
2:26.95 |
|
|
|
|
|
5 |
223 |
|
Cornelia Jerresand |
Täby Sim |
2000 |
AG6800 |
50m |
2:29.18 |
|
|
|
|
|
6 |
283 |
|
Louise Peacock |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AL3601 |
50m |
2:30.65 |
|
|
|
|
|
7 |
231 |
|
Kristina Isacson |
Täby Sim |
2001 |
BH5601 |
50m |
2:30.69 |
|
|
|
|
|
8 |
339 |
|
Elvira Montes |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2004 |
AS3804 |
50m |
2:31.71 |
|
|
|
|
|
9 |
201 |
|
Yasemin Uzum |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AI3403 |
50m |
2:33.04 |
|
|
|
|
|
10 |
151 |
|
Elsa Nordström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2001 |
AV9401 |
50m |
2:33.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
75 |
|
Elsa Djuphammar |
Simklubben Neptun |
2003 |
AU0403 |
50m |
2:33.61 |
|
|
|
|
|
12 |
303 |
|
Katherina Gkioni |
Väsby Simsällskap |
2000 |
BT0200 |
50m |
2:34.26 |
|
|
|
|
|
13 |
369 |
|
Liv Asp Olsson |
Stockholmspolisens IF SF |
2005 |
AH3205 |
50m |
2:34.34 |
|
|
|
|
|
14 |
199 |
|
Olivia Stille |
Turebergs Simklubb |
2000 |
AJ7600 |
50m |
2:34.56 |
|
|
|
|
|
15 |
366 |
|
Maria Bang |
Stockholmspolisens IF SF |
2003 |
BE8803 |
50m |
2:35.22 |
|
|
|
|
|
16 |
124 |
|
Linn Herlin |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AU6402 |
50m |
2:35.54 |
|
|
|
|
|
17 |
77 |
|
Sophie Bladin |
Simklubben Neptun |
2002 |
BF5202 |
50m |
2:35.70 |
|
|
|
|
|
18 |
254 |
|
Mathilda Sandberg |
Täby Sim |
2005 |
BR2805 |
50m |
2:35.85 |
|
|
|
|
|
19 |
298 |
|
Felicia Brännbäck |
Väsby Simsällskap |
2006 |
AC4606 |
50m |
2:35.85 |
|
|
|
|
|
20 |
115 |
|
Thea Boij Du Rietz |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
2002 |
AC9602 |
50m |
2:35.86 |
|
|
|
|
|
21 |
22 |
|
Ella Arrhén Andersson |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AX8402 |
50m |
2:36.05 |
|
|
|
|
|
22 |
202 |
|
Julia Häglund |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AI1403 |
50m |
2:38.73 |
|
|
|
|
|
23 |
334 |
|
Isabel Nordström |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
BH1801 |
50m |
2:39.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-21 11:09:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund |
|
|
|
|