Program för NUSS 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jun 2019 till den 30 jun 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
100m Fjäril Damer 12-13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
NUSS Rek |
1:08.16 |
|
Elin Podéus |
1997 |
Norrköpings KK |
SWE |
Norrköping |
|
2010-07-04 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
17 |
|
Agnes Holmblad |
Simklubben Elfsborg |
2006 |
AA5206 |
25m |
1:09.21 |
|
|
|
|
|
2 |
8 |
|
Elsa Sjöström |
Simklubben Elfsborg |
2006 |
AA0206 |
50m |
1:10.68 |
|
|
|
|
|
3 |
410 |
|
Sara Larsen |
Karmøy SK |
2006 |
K070306 SAR02 |
25m |
1:10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
162 |
|
Althaea Süsskind |
Linköpings Allmänna SS |
2007 |
AF7807 |
25m |
1:12.63 |
|
|
|
|
|
5 |
32 |
|
Hilda Hou Vasiiliagou |
Simklubben Elfsborg |
2006 |
AM3606 |
50m |
1:12.71 |
|
|
|
|
|
6 |
225 |
|
Leija Johansson Junttila |
Motala Simsällskap |
2006 |
AK2206 |
25m |
1:13.11 |
|
|
|
|
|
7 |
368 |
|
Emilie Bentzen |
Sandnes SLK |
2007 |
|
25m |
1:15.83 |
|
|
|
|
|
|
8 |
267 |
|
Alina Andersson |
Nässjö SLS |
2007 |
AI5607 |
25m |
1:16.14 |
|
|
|
|
|
9 |
140 |
|
Frida Erlandsson |
Linköpings Allmänna SS |
2006 |
AD2606 |
25m |
1:16.96 |
|
|
|
|
|
10 |
24 |
|
Emmy Fjeld |
Simklubben Elfsborg |
2006 |
AE6806 |
50m |
1:17.54 |
|
|
|
|
|
11 |
182 |
|
Emma Liis Eerik |
Linköpings Allmänna SS |
2006 |
BP5606 |
25m |
1:17.82 |
|
|
|
|
|
12 |
33 |
|
Alma Strömberg |
Simklubben Elfsborg |
2007 |
AD0807 |
25m |
1:18.91 |
|
|
|
|
|
13 |
98 |
|
Miranda Wahlstedt |
Karlstads Simsällskap |
2006 |
AA1606 |
25m |
1:20.09 |
|
|
|
|
|
14 |
22 |
|
Alma Berge Kleber |
Simklubben Elfsborg |
2006 |
AD0606 |
50m |
1:20.24 |
|
|
|
|
|
15 |
283 |
|
Alva Rohman |
Strömstads Simförening |
2007 |
AC7807 |
25m |
1:20.47 |
|
|
|
|
|
16 |
2 |
|
Olivia Budden |
Bålsta Simklubb |
2007 |
AA3207 |
50m |
1:21.98 |
|
|
|
|
|
17 |
381 |
|
Eline Hetland |
Sandnes SLK |
2006 |
|
25m |
1:22.08 |
|
|
|
|
|
|
18 |
63 |
|
Tilda Andersson |
Jönköpings Simsällskap |
2006 |
AA9206 |
25m |
1:23.21 |
|
|
|
|
|
19 |
264 |
|
Mathilda Rångeby |
Nässjö SLS |
2007 |
AA5207 |
25m |
1:23.42 |
|
|
|
|
|
20 |
117 |
|
Agnes Carlsson-Djerf |
Lidköpings Gymnastik o SS |
2006 |
AD6606 |
25m |
1:23.56 |
|
|
|
|
|
21 |
224 |
|
Hanna Manninen |
Motala Simsällskap |
2006 |
AG0406 |
25m |
1:24.47 |
|
|
|
|
|
22 |
424 |
|
Alise Pettersen |
BS-LK |
2007 |
|
50m |
1:24.52 |
|
|
|
|
|
|
23 |
226 |
|
Greta Sjögren |
Motala Simsällskap |
2007 |
AD2407 |
25m |
1:26.18 |
|
|
|
|
|
24 |
384 |
|
Mille Christensen Oftedal |
Sandnes SLK |
2007 |
|
25m |
1:26.22 |
RES |
|
|
|
|
25 |
426 |
|
Sara Rotseth |
BS-LK |
2007 |
|
50m |
1:27.60 |
RES |
|
|
|
|
26 |
167 |
|
Elsa Björnholm |
Linköpings Allmänna SS |
2006 |
AX8606 |
25m |
1:28.36 |
RES |
|
27 |
367 |
|
Julie Amdal |
Sandnes SLK |
2006 |
|
25m |
1:29.07 |
RES |
|
|
|
|
28 |
145 |
|
Josefin Klintåker |
Linköpings Allmänna SS |
2006 |
AF6406 |
25m |
1:29.51 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-30 14:15:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|