Program for NUSS 2019
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jun 2019 till den 30 jun 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
100m Frisim Herrar 14-15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
NUSS Rek |
55.70 |
|
Grim Sjöberg |
1995 |
|
SWE |
Norrköping |
|
2010-07-04 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
87 |
|
Gabriel Eriksson |
Jönköpings Simsällskap |
2004 |
AT2504 |
25m |
56.32 |
|
|
|
|
|
2 |
20 |
|
Kevin Söderqvist |
Simklubben Elfsborg |
2004 |
AF9704 |
25m |
56.81 |
|
|
|
|
|
3 |
221 |
|
Gustav Fahlström |
Motala Simsällskap |
2005 |
AC1305 |
25m |
58.07 |
|
|
|
|
|
4 |
149 |
|
Markus Stahre |
Linköpings Allmänna SS |
2004 |
AR0904 |
25m |
58.90 |
|
|
|
|
|
5 |
236 |
|
Nikola Petrovic |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
2004 |
AF5704 |
25m |
59.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
79 |
|
Leopold Grinnemo |
Jönköpings Simsällskap |
2005 |
AG9105 |
25m |
59.30 |
|
|
|
|
|
7 |
50 |
|
Anton Hegmegi |
Jönköpings Simsällskap |
2005 |
AA2105 |
25m |
59.60 |
|
|
|
|
|
8 |
269 |
|
Lucas Humling |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
2005 |
AA8305 |
25m |
59.65 |
|
|
|
|
|
9 |
403 |
|
Amund Frøyland-Jensen |
Karmøy SK |
2005 |
M170905 AMU02 |
25m |
1:00.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
10 |
|
Gustav Askengren |
Simklubben Elfsborg |
2004 |
AA9904 |
25m |
1:00.23 |
|
|
|
|
|
11 |
70 |
|
Victor Ekblad |
Jönköpings Simsällskap |
2004 |
AJ5304 |
25m |
1:00.25 |
|
|
|
|
|
12 |
402 |
|
Elias Møinichen Alsos |
Karmøy SK |
2004 |
M220204 ELI02 |
25m |
1:00.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
406 |
|
Eskil Holm |
Karmøy SK |
2004 |
M050604 ESK01 |
25m |
1:00.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
359 |
|
David Eriksson |
Hallsberg Kumla Simklubb |
2004 |
AO2104 |
25m |
1:00.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
237 |
|
David Ullstrand |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
2005 |
AB2505 |
25m |
1:00.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
15 |
|
Max Lidbom |
Simklubben Elfsborg |
2004 |
AC0104 |
25m |
1:01.51 |
|
|
|
|
|
17 |
408 |
|
Johan Instebø |
Karmøy SK |
2004 |
M090504 JOH02 |
25m |
1:01.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
165 |
|
Robin Daremo |
Linköpings Allmänna SS |
2005 |
AP3105 |
25m |
1:01.65 |
|
|
|
|
|
19 |
279 |
|
Jibbe Schimmel |
Skövde Simsällskap |
2004 |
AT3504 |
25m |
1:01.90 |
|
|
|
|
|
20 |
301 |
|
Isak Rehnman |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AI5304 |
25m |
1:02.04 |
|
|
|
|
|
21 |
144 |
|
Elvis Ericson |
Linköpings Allmänna SS |
2005 |
AG0105 |
25m |
1:02.35 |
|
|
|
|
|
22 |
128 |
|
David Axelsson |
Linköpings Allmänna SS |
2004 |
AC3704 |
25m |
1:02.42 |
|
|
|
|
|
23 |
379 |
|
Steffen French |
Sandnes SLK |
2005 |
|
25m |
1:02.72 |
RES |
|
|
|
|
24 |
404 |
|
Christian Ragnar Grønfur |
Karmøy SK |
2005 |
M210505 CHR02 |
25m |
1:03.03 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
137 |
|
Robin Lundqvist |
Linköpings Allmänna SS |
2005 |
AC4505 |
25m |
1:03.10 |
RES |
|
26 |
61 |
|
David Bergqvist |
Jönköpings Simsällskap |
2005 |
AA7505 |
25m |
1:03.19 |
RES |
|
27 |
94 |
|
David Liu |
Jönköpings Simsällskap |
2004 |
AY4704 |
25m |
1:03.35 |
RES |
|
28 |
396 |
|
Daniel Øyvind Veltman |
Sandnes SLK |
2005 |
M040405 DAN01 |
25m |
1:03.94 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-30 14:15:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|