Program för Aquarena Race 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Söndag 31 Mars Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30-09.45)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aquarena Hällåsen |
Arrangör: |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Frisim Flickor A-E
|
Final 1 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Söderhamn Nära |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
1 |
|
Ayaa Orabi |
2008 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
2 |
|
Filippa Daleving |
2007 |
GÄVLE SS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
3 |
|
Livia Blom |
2008 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
4 |
|
Tilda Skärström |
2011 |
SANDVIKEN |
59.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
5 |
|
Linn Olsson |
2010 |
BORLÄNGE |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
6 |
|
Ronja Koij |
2007 |
FALUN |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
7 |
|
Signe Kvist Stenberg |
2010 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Frisim Flickor A-E |
Final 2 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
1 |
|
Ronja Norgren |
2006 |
SÖDERHAMN |
59.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
2 |
|
Nova Sjöberg |
2008 |
SÖDERHAMN |
51.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
3 |
|
Klara Runarsson |
2007 |
SÖDERHAMN |
45.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
4 |
|
Majken Lönn |
2009 |
HARNÄS SKU |
42.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
5 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
HARNÄS SKU |
43.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
6 |
|
Saga Engström |
2010 |
SOLLEFTEÅ |
45.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
7 |
|
Linn Sterkenburg |
2009 |
BORLÄNGE |
55.31 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Frisim Flickor A-E |
Final 3 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
1 |
|
Melly Lindberg Sköld |
2008 |
SANDVIKEN |
41.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
2 |
|
Alva Brandt |
2007 |
SÖDERHAMN |
40.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
3 |
|
Alice Byström |
2008 |
HARNÄS SKU |
40.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
4 |
|
Josefin Zetterberg |
2008 |
FALUN |
39.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
5 |
|
Freja Engström |
2007 |
SOLLEFTEÅ |
39.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
6 |
|
Signe Domeij |
2005 |
SOLLEFTEÅ |
40.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
7 |
|
Othilia Östlund |
2010 |
HARNÄS SKU |
41.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Frisim Flickor A-E |
Final 4 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
1 |
|
Thea Klingberg |
2006 |
FALUN |
39.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
2 |
|
Ida Hellström |
2008 |
HARNÄS SKU |
38.81 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
3 |
|
Klara Appelgren |
2007 |
SANDVIKEN |
37.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
4 |
|
Doris von Hofsten |
2008 |
FALUN |
37.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
5 |
|
Noemi Megyesi |
2005 |
HARNÄS SKU |
37.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
6 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
BORLÄNGE |
38.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
7 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
GÄVLE SS |
39.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Frisim Flickor A-E |
Final 5 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
1 |
|
Evelina Lemon |
2006 |
BORLÄNGE |
36.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
2 |
|
Maija Andersson |
2005 |
SOLLEFTEÅ |
36.44 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
3 |
|
Moa Öhlund |
2005 |
FALUN |
35.81 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
4 |
|
Maja Nyström |
2007 |
FALUN |
35.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
5 |
|
Alice Lundin |
2007 |
FALUN |
35.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
6 |
|
Judith Forsberg |
2005 |
GÄVLE SS |
36.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
7 |
|
Carolin Zetterberg |
2006 |
FALUN |
36.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Frisim Flickor A-E |
Final 6 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
1 |
|
Ida Tengvall Williams |
2005 |
FALUN |
34.93 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
2 |
|
Maja Edring |
2002 |
GÄVLE SS |
34.33 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
157 |
3 |
|
Linn Biller |
2006 |
SÖDERHAMN |
34.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
4 |
|
Hanna Frank |
2006 |
FALUN |
33.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
5 |
|
Emma Färlin |
2006 |
FALUN |
34.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
6 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
HARNÄS SKU |
34.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
7 |
|
Emma Mossnelid |
2006 |
SÖDERHAMN |
34.63 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Frisim Flickor A-E |
Final 7 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
1 |
|
Linnea Engström |
2004 |
SOLLEFTEÅ |
33.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
2 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
HARNÄS SKU |
32.81 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
3 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
HARNÄS SKU |
32.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
4 |
|
Nathalie Stigenberg |
2004 |
GÄVLE SS |
32.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
5 |
|
Maja Wikström |
2002 |
SANDVIKEN |
32.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
6 |
|
Agnes Sundqvist |
2005 |
SÖDERHAMN |
32.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
7 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
GÄVLE SS |
32.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Frisim Flickor A-E |
Final 8 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
1 |
|
Alva Eriksson |
2005 |
HARNÄS SKU |
32.46 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
2 |
|
Agnes Edvinsson |
2006 |
GÄVLE SS |
32.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
3 |
|
Emelie Wijker |
2003 |
GÄVLE SS |
32.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
4 |
|
Vilma Herthelius |
2005 |
SANDVIKEN |
31.99 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
5 |
|
Moa Kvarnlöf |
2004 |
SANDVIKEN |
31.99 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
6 |
|
Ida Furuström |
2005 |
SÖDERHAMN |
32.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
7 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
SÖDERHAMN |
32.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Frisim Flickor A-E |
Final 9 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
1 |
|
Stina Hedlund Loman |
2006 |
GÄVLE SS |
31.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
2 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
BOLLNÄS SS |
31.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
3 |
|
Olivia Nyström |
2006 |
BORLÄNGE |
31.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
4 |
|
Saga Andersson |
2006 |
SÖDERHAMN |
30.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
5 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
GÄVLE SS |
30.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
6 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
HARNÄS SKU |
31.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
7 |
|
Tyra Olsson |
2003 |
HARNÄS SKU |
31.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Frisim Flickor A-E |
Final 10 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
1 |
|
Femke van Zonneveld |
2002 |
BORLÄNGE |
30.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
2 |
|
Emma Larsson |
2002 |
BORLÄNGE |
29.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
3 |
|
Junia Eklund |
2006 |
SÖDERHAMN |
28.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
4 |
|
Agnes Humling |
2000 |
SANDVIKEN |
28.33 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
5 |
|
Filippa Eklund |
2004 |
SÖDERHAMN |
28.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
6 |
|
Tyra Strömbom |
2004 |
SÖDERHAMN |
29.44 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
7 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
FALUN |
29.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-31 09:11:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|