Program för Grand Prix 3
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Fredag 19/3 pass 1
Heatlista Gren 15
|
Tävling |
Grand Prix 3 2010 |
|
Utskriftsdatum |
19 mars 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:11 |
|
|
Arrangör |
SSF/Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar |
Försök (8) |
Världsrekord Seniorer: Rafael Munoz (1900) 22.43 2009-04-05 |
Europarekord Seniorer: Rafael Munoz 22.43 2009-04-05 |
SR: Lars Frölander (1974) 23.56 2008-07-18 |
SR Juniorer: Henrik Lindau (1990) 24.35 2009-07-06 |
|
Heat 1 (8) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
289 |
1 |
Henric Selméus |
1990 |
AP2190 |
YSTADS SS |
|
50m |
29.76 |
39 |
2 |
Albin Goodwin |
1991 |
AK8591 |
KALMAR SS |
|
50m |
28.31 |
120 |
3 |
Niklas Jonsson |
1988 |
AM8188 |
POLISEN |
|
50m |
28.05 |
345 |
4 |
Samuli Heino |
1992 |
|
FINLAND |
FIN |
50m |
27.76 |
177 |
5 |
Erik Emanuelsson |
1993 |
AH2193 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
27.78 |
52 |
6 |
Johan Rebner |
1992 |
AT4792 |
KARLSTAD |
|
50m |
28.12 |
115 |
7 |
Magnus Edlund |
1991 |
AF5391 |
Ö-VIKS ASS |
|
50m |
29.23 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
60 |
1 |
Johan Norén |
1986 |
AF9186 |
LANDSKRONA |
|
50m |
27.65 |
282 |
2 |
Adam Jakobsson |
1988 |
AC2788 |
WISBY SS |
|
50m |
27.28 |
121 |
3 |
Anton Marcusson |
1989 |
AH7189 |
POLISEN |
|
50m |
27.19 |
88 |
4 |
Karl Rundstedt |
1990 |
AP9590 |
MASS |
|
50m |
27.08 |
208 |
5 |
Christoffer Tolj |
1991 |
AQ7391 |
SS04 |
|
50m |
27.10 |
253 |
6 |
Mårten Ericsson |
1991 |
AQ1991 |
UPSALA S |
|
50m |
27.24 |
43 |
7 |
Emil Bornerheim |
1993 |
AJ9793 |
KARLSKRONA |
|
50m |
27.43 |
288 |
8 |
Hampus Olsson |
1991 |
AE2191 |
YSTADS SS |
|
50m |
27.69 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
302 |
1 |
Daniel Macovei |
1992 |
|
DELFINUL |
ROU |
50m |
27.00 |
346 |
2 |
Toni Kurkinen |
1989 |
|
FINLAND |
FIN |
50m |
27.00 |
100 |
3 |
Lennie Sahlström |
1987 |
AE4187 |
MKK |
|
50m |
26.98 |
71 |
4 |
Jonas Riffer |
1990 |
AZ7790 |
LASS |
|
50m |
26.79 |
134 |
5 |
Oscar Silvergran |
1992 |
AE9192 |
SK ÄGIR |
|
50m |
26.82 |
249 |
6 |
Charlie Bostedt |
1986 |
AH2986 |
UMEÅ SS |
|
50m |
26.98 |
309 |
7 |
Curtis Coulter |
1994 |
|
ULSTER |
IRL |
50m |
27.00 |
356 |
8 |
Antti Mäki |
1992 |
|
FINLAND |
FIN |
50m |
27.06 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
90 |
1 |
Marcus Tuomela |
1988 |
AC0588 |
MASS |
|
50m |
26.62 |
72 |
2 |
Joakim Tevell |
1990 |
AF4390 |
LASS |
|
50m |
26.54 |
66 |
3 |
Carl Holmertz |
1990 |
AF3190 |
LASS |
|
50m |
26.42 |
114 |
4 |
Andreas Edlund |
1989 |
AB6989 |
Ö-VIKS ASS |
|
50m |
26.32 |
32 |
5 |
Anton Andersson |
1993 |
AC1593 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
26.39 |
262 |
6 |
Jonas Jonson |
1991 |
AA9991 |
VARBERG |
|
50m |
26.51 |
198 |
7 |
Konstantin Sundin |
1987 |
AE9987 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
26.55 |
77 |
8 |
Robin Andréasson |
1988 |
AN7788 |
MASS |
|
50m |
26.68 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
160 |
1 |
Freddie Tour |
1991 |
AI5991 |
SK NEPTUN |
|
50m |
26.23 |
197 |
2 |
Stefan Sandberg |
1987 |
AB1387 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
26.16 |
221 |
3 |
Carl Wikblom |
1987 |
AC6387 |
SUNDSVALL |
|
50m |
26.08 |
110 |
4 |
Stefan Stojmenovic |
1993 |
AR6593 |
NKK |
|
50m |
26.03 |
352 |
5 |
Valtteri Halonen |
1992 |
|
FINLAND |
FIN |
50m |
26.06 |
94 |
6 |
Johan Bengtsson |
1991 |
AP8191 |
MKK |
|
50m |
26.16 |
189 |
7 |
Jonas Palmqvist |
1990 |
AG7590 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
26.21 |
24 |
8 |
Jesper Björk |
1993 |
AU5793 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
26.24 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
38 |
1 |
Niclas Granström |
1990 |
AI0390 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
25.84 |
173 |
2 |
Mattias Thorsell |
1989 |
AE1589 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
25.46 |
140 |
3 |
Mathias Hageneier |
1980 |
AB4580 |
SK LAXEN |
|
50m |
24.45 |
64 |
4 |
Lars Frölander |
1974 |
AA0174 |
LASS |
|
50m |
23.60 |
45 |
5 |
Henrik Lindau |
1990 |
AD8190 |
KARLSKRONA |
|
50m |
24.35 |
263 |
6 |
Pontus Palmqvist |
1991 |
AV7391 |
VARBERG |
|
50m |
25.21 |
357 |
7 |
Mikko Alpola |
1989 |
|
FINLAND |
FIN |
50m |
25.60 |
133 |
8 |
Arvid Sandin |
1992 |
AN6192 |
SK ÄGIR |
|
50m |
25.96 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
236 |
1 |
Kim Helander |
1992 |
AF2392 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
25.84 |
146 |
2 |
Kristoffer Brander |
1989 |
AQ8189 |
SK NEPTUN |
|
50m |
25.42 |
141 |
3 |
Robin Henriksson |
1987 |
AH1787 |
SK LAXEN |
|
50m |
24.39 |
149 |
4 |
Pontus Flodqvist |
1988 |
AB5388 |
SK NEPTUN |
|
50m |
23.53 |
156 |
5 |
Alexander Nyström |
1990 |
AG1590 |
SK NEPTUN |
|
50m |
24.19 |
228 |
6 |
Jacob Thulin |
1991 |
AC4791 |
TÄBY SIM |
|
50m |
24.56 |
216 |
7 |
Timay Edholm |
1993 |
AO1993 |
SUNDSVALL |
|
50m |
25.53 |
68 |
8 |
Alexander Linge |
1992 |
AG0592 |
LASS |
|
50m |
25.94 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
152 |
1 |
Magnus Lundgren |
1991 |
AI2991 |
SK NEPTUN |
|
50m |
25.77 |
109 |
2 |
Nikola Stojmenovic |
1988 |
AE1988 |
NKK |
|
50m |
25.23 |
347 |
3 |
Ari-Pekka Liukkonen |
1989 |
|
FINLAND |
FIN |
50m |
24.38 |
159 |
4 |
Petter Stymne |
1983 |
AB6983 |
SK NEPTUN |
|
50m |
23.50 |
296 |
5 |
Rudy Goldin |
1984 |
|
LOMBARDIA |
ITA |
50m |
24.12 |
305 |
6 |
Steven Mcquillan |
1985 |
|
ULSTER |
IRL |
50m |
24.49 |
292 |
7 |
Paul Lemaire |
1991 |
|
ROUEN |
FRA |
50m |
25.46 |
290 |
8 |
Robbin Steén |
1987 |
AE5187 |
YSTADS SS |
|
50m |
25.86 |
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
19 mars 2010 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
16:11 |
|