Program för Grand Prix 3
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Gren 18, 200m Frisim Herrar |
Världsrekord Seniorer: Paus Biedermann (1900) 1:42.00 2009-07-28 |
Europarekord Seniorer: Paul Biedermann (1900) 1:42.00 2009-07-28 |
SR: Anders Holmertz (1968) 1:46.76 1992-07-26 |
SR Juniorer: Christoffer Wikstöm (1987) 1:50.12 2007-07-26 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 240 | Carlsson Mattias | 1990 | UDDEVALLA | AP3590 | 50 m | 1:46.28 | |
2 | 22 | Lejdström Gustav Åberg | 1992 | HS | AF5792 | 50 m | 1:47.16 | |
3 | 118 | Ernstsson David | 1992 | POLISEN | AK8792 | 50 m | 1:48.19 | |
4 | 62 | Ekström Oscar | 1994 | LASS | AA2994 | 50 m | 1:48.99 | |
5 | 36 | Galic Toni | 1989 | JÖNKÖPING | AA9589 | 50 m | 1:49.17 | |
6 | 358 | Eskelinen Aleksi | 1988 | Cetus | 50 m | 1:49.80 | ||
7 | 291 | Leaney Conor | 1990 | LARNE | 50 m | 1:50.98 | ||
8 | 170 | Bertrand Gabriel | 1992 | SKÖVDE SS | AC3392 | 50 m | 1:51.03 | |
9 | 163 | Vikström Christoffer | 1987 | SK NEPTUN | AB7987 | 50 m | 1:51.48 | |
10 | 279 | Jonsson Jesper | 1993 | VÄXJÖ SS | AS9393 | 50 m | 1:51.59 | |
11 | 32 | Andersson Anton | 1993 | JÖNKÖPING | AC1593 | 50 m | 1:51.75 | |
12 | 68 | Linge Alexander | 1992 | LASS | AG0592 | 50 m | 1:51.80 | |
13 | 293 | Vidal Damien Cattin | 1988 | ROUEN | 50 m | 1:51.85 | ||
14 | 248 | Svensson Jesper | 1990 | UDDEVALLA | AP6390 | 50 m | 1:51.92 | |
15 | 290 | Steén Robbin | 1987 | YSTADS SS | AE5187 | 50 m | 1:51.95 | |
16 | 276 | Kanth Linus | 1991 | VÄSTERÅS | AP5991 | 50 m | 1:52.08 | |
17 | 77 | Andréasson Robin | 1988 | MASS | AN7788 | 50 m | 1:52.09 | |
18 | 298 | Lavezzari Luca | 1989 | LOMBARDIA | 50 m | 1:52.51 | ||
19 | 55 | Arvidsson Ossian | 1992 | KUNGÄLV | AK3592 | 50 m | 1:53.31 | |
20 | 21 | Wallin Christoffer | 1990 | HS | AR4590 | 50 m | 1:53.40 | |
21 | 53 | Westerlund Victor | 1992 | KARLSTAD | AR0992 | 50 m | 1:53.55 | |
22 | 96 | Holmström Jonas | 1992 | MKK | AH1392 | 50 m | 1:54.03 | |
23 | 292 | Lemaire Paul | 1991 | ROUEN | 50 m | 1:54.71 | ||
24 | 210 | Hansen Fredrik | 1992 | SS IDEN | AR0192 | 50 m | 1:55.31 | |
25 | 247 | Risebrandt Fredrich | 1992 | UDDEVALLA | AF1392 | 50 m | 1:55.44 | |
26 | 94 | Bengtsson Johan | 1991 | MKK | AP8191 | 50 m | 1:55.55 | |
27 | 186 | Kron Kristian | 1992 | SÖDERTÖRN | AY2192 | 50 m | 1:55.74 | |
28 | 308 | Chisholm Iain | 1990 | ULSTER | 50 m | 1:55.96 | ||
29 | 111 | Wåhlin Mikael | 1989 | NKK | AI9589 | 50 m | 1:56.37 | |
30 | 152 | Lundgren Magnus | 1991 | SK NEPTUN | AI2991 | 50 m | 1:56.46 | |
31 | 106 | Nieminen Anton | 1992 | MOTALA SS | AK3792 | 50 m | 1:56.64 | |
32 | 82 | Leander Carl | 1990 | MASS | AS9590 | 50 m | 1:56.87 | |
33 | 56 | Hildesson Johan | 1992 | KUNGÄLV | AK2592 | 50 m | 1:56.87 | |
34 | 345 | Heino Samuli | 1992 | FINLAND | 50 m | 1:56.98 | ||
35 | 164 | Zätterström Theo | 1991 | SK NEPTUN | AE8591 | 50 m | 1:57.29 | |
36 | 242 | Fredriksson Jacob | 1992 | UDDEVALLA | AC9592 | 50 m | 1:57.41 | |
37 | 286 | Gustavsson Joel | 1992 | YSTADS SS | AM9392 | 50 m | 1:58.24 | |
38 | 354 | Juopperi Sami | 1992 | FINLAND | 50 m | 1:58.30 | ||
39 | 132 | Nilsson Emil | 1992 | SK ÄGIR | AE1392 | 50 m | 1:58.30 | |
40 | 195 | Magnusson André | 1990 | SPÅRVÄGEN | AF6990 | 50 m | 1:58.68 | |
41 | 47 | Gissén Erik | 1992 | KARLSTAD | AL0992 | 50 m | 1:58.87 | |
42 | 310 | Williamson Gavin | 1990 | ULSTER | 50 m | 1:59.23 | ||
43 | 300 | Saccani Luca | 1992 | LOMBARDIA | 50 m | 1:59.33 | ||
44 | 131 | Magnusson Johan | 1991 | SK ÄGIR | AN6191 | 50 m | 1:59.44 | |
45 | 309 | Coulter Curtis | 1994 | ULSTER | 50 m | 1:59.59 | ||
46 | 307 | Campbell Luke | 1993 | ULSTER | 50 m | 1:59.59 | ||
47 | 165 | Åberg Alexander | 1991 | SK NEPTUN | AH1591 | 50 m | 1:59.96 | |
48 | 313 | Sloan Jordan | 1993 | ULSTER | 50 m | 2:00.01 | ||
49 | 123 | Hammarlind Joakim Q | 1993 | POLISEN | AM7593 | 50 m | 2:00.17 | |
50 | 81 | Lampela Johannes | 1992 | MASS | AN4392 | 50 m | 2:00.39 | |
51 | 89 | Söderman Alexander | 1993 | MASS | AU1193 | 50 m | 2:00.92 | |
52 | 200 | Thorstrand Gustav | 1994 | SPÅRVÄGEN | AL2994 | 50 m | 2:01.59 | |
53 | 303 | Iorga Vlad | 1992 | DELFINUL | 50 m | 2:02.50 | ||
54 | 78 | Arnesen Tim | 1987 | MASS | AK4187 | 50 m | 2:03.22 | |
55 | 88 | Rundstedt Karl | 1990 | MASS | AP9590 | 50 m | 2:03.48 | |
56 | 102 | Eriksson Gusten | 1994 | MOTALA SS | AD6594 | 50 m | 2:03.67 | |
57 | 134 | Silvergran Oscar | 1992 | SK ÄGIR | AE9192 | 50 m | 2:05.33 | |
58 | 288 | Olsson Hampus | 1991 | YSTADS SS | AE2191 | 50 m | 2:05.34 | |
59 | 177 | Emanuelsson Erik | 1993 | SÖDERTÄLJE | AH2193 | 50 m | 2:10.07 | |
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 mars 2010 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening | Utskriftstid | 07:53 |