Program för Grand Prix 3
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 16
|
Tävling |
Grand Prix 3 2010 |
|
Utskriftsdatum |
19 mars 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:11 |
|
|
Arrangör |
SSF/Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Gren 16, 200m Ryggsim Damer |
Försök (4) |
Världsrekord Seniorer: Kirsty Coventry (1900) 2:04.81 2009-08-01 |
Europarekord Seniorer: Anastasia Zueva (1900) 2:04.94 2009-08-01 |
SR: Carin Möller (1983) 2:13.32 2007-03-30 |
SR Juniorer: Therese Svendsen (1989) 2:13.54 2005-03-26 |
|
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
336 |
2 |
Ida Villa |
1993 |
|
FINLAND |
FIN |
50m |
2:30.19 |
1 |
3 |
Paulina Björkbacka |
1995 |
AY6295 |
BOLLNÄS SS |
|
50m |
2:27.98 |
207 |
4 |
Viktoria Smidare |
1990 |
AP6690 |
SS04 |
|
50m |
2:25.46 |
23 |
5 |
Linda Baron |
1995 |
AB3495 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:27.41 |
25 |
6 |
Josefin Eriksen |
1995 |
AS2495 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:28.64 |
178 |
7 |
Camilla Lindquist |
1993 |
AK2893 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:35.75 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
203 |
1 |
Anna Åhlin |
1991 |
AO7491 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:22.14 |
128 |
2 |
Sandra Nilsson |
1988 |
AT5888 |
SJÖBO SS |
|
50m |
2:20.00 |
202 |
3 |
Emma Wahlström |
1994 |
AF9294 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:17.11 |
33 |
4 |
Beatrice Andersson |
1989 |
AS8889 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:12.44 |
67 |
5 |
Frida Jakobsson |
1992 |
AX7292 |
LASS |
|
50m |
2:14.71 |
321 |
6 |
Erica Nieminen |
1992 |
|
VASA |
FIN |
50m |
2:18.16 |
117 |
7 |
Christine Ekman |
1994 |
AE8294 |
POLISEN |
|
50m |
2:21.17 |
343 |
8 |
Petra Soininen |
1992 |
|
FINLAND |
FIN |
50m |
2:25.41 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
277 |
1 |
Isabelle Lundin |
1991 |
BI3291 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:22.13 |
99 |
2 |
Linnéa Olsson |
1994 |
BX0494 |
MKK |
|
50m |
2:19.85 |
13 |
3 |
Johanna Pettersson |
1992 |
AF1292 |
GÖTEBORG |
|
50m |
2:16.08 |
232 |
4 |
Ida Lindborg |
1994 |
AB0494 |
TRELLEB K |
|
50m |
2:11.91 |
192 |
5 |
Stina Gardell |
1990 |
AG9690 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:14.68 |
239 |
6 |
Frida Andersson |
1991 |
AK1491 |
UDDEVALLA |
|
50m |
2:17.48 |
35 |
7 |
Erika Carlén |
1994 |
AM5294 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:20.68 |
108 |
8 |
Ida Nyman |
1993 |
AB3493 |
NKK |
|
50m |
2:24.19 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
287 |
1 |
Nelly Hansson |
1993 |
AG8693 |
YSTADS SS |
|
50m |
2:22.06 |
220 |
2 |
Emma Wallin |
1985 |
AF3885 |
SUNDSVALL |
|
50m |
2:19.58 |
315 |
3 |
Chelsey Wilson |
1991 |
|
ULSTER |
IRL |
50m |
2:15.30 |
18 |
4 |
Sandra Hafström |
1991 |
AR1891 |
HS |
|
50m |
2:08.89 |
231 |
5 |
Eleonor Lindborg |
1992 |
BB9892 |
TRELLEB K |
|
50m |
2:12.47 |
69 |
6 |
Caroline Palm |
1992 |
AG1692 |
LASS |
|
50m |
2:17.25 |
166 |
7 |
Rebecca Holst |
1991 |
BL8891 |
SK TRITON |
|
50m |
2:20.42 |
317 |
8 |
Katie Reid |
1993 |
|
ULSTER |
IRL |
50m |
2:23.46 |
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
19 mars 2010 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
16:11 |
|