Program för Grand Prix 3
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 11
|
Tävling |
Grand Prix 3 2010 |
|
Utskriftsdatum |
19 mars 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:11 |
|
|
Arrangör |
SSF/Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Gren 11, 400m Frisim Herrar |
Försök (4) |
Världsrekord Seniorer: Paul Biedermann (1900) 3:40.07 2009-07-26 |
Europarekord Seniorer: Paul Biedermann (1900) 3:40.07 2009-07-26 |
SR: Anders Holmertz (1968) 3:46.77 1992-07-29 |
SR Juniorer: Anders Holmertz (1968) 3:53.83 1986-08-21 |
|
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
255 |
3 |
David Hällman |
1992 |
AE7992 |
UPSALA S |
|
50m |
4:25.94 |
36 |
4 |
Toni Galic |
1989 |
AA9589 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
4:21.49 |
46 |
5 |
Anton Björck-Teuscher |
1993 |
AH7593 |
KARLSTAD |
|
50m |
4:24.64 |
304 |
6 |
Alexandru Iorga |
1994 |
|
DELFINUL |
ROU |
50m |
4:27.20 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
200 |
1 |
Gustav Thorstrand |
1994 |
AL2994 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
4:18.04 |
195 |
2 |
André Magnusson |
1990 |
AF6990 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
4:13.20 |
47 |
3 |
Erik Gissén |
1992 |
AL0992 |
KARLSTAD |
|
50m |
4:07.72 |
293 |
4 |
Damien Cattin Vidal |
1988 |
|
ROUEN |
FRA |
50m |
3:55.53 |
248 |
5 |
Jesper Svensson |
1990 |
AP6390 |
UDDEVALLA |
|
50m |
3:57.43 |
210 |
6 |
Fredrik Hansen |
1992 |
AR0192 |
SS IDEN |
|
50m |
4:10.18 |
55 |
7 |
Ossian Arvidsson |
1992 |
AK3592 |
KUNGÄLV |
|
50m |
4:15.41 |
81 |
8 |
Johannes Lampela |
1992 |
AN4392 |
MASS |
|
50m |
4:20.95 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
303 |
1 |
Vlad Iorga |
1992 |
|
DELFINUL |
ROU |
50m |
4:16.20 |
102 |
2 |
Gusten Eriksson |
1994 |
AD6594 |
MOTALA SS |
|
50m |
4:12.95 |
106 |
3 |
Anton Nieminen |
1992 |
AK3792 |
MOTALA SS |
|
50m |
4:05.13 |
358 |
4 |
Aleksi Eskelinen |
1988 |
|
Cetus |
FIN |
50m |
3:51.75 |
170 |
5 |
Gabriel Bertrand |
1992 |
AC3392 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
3:57.35 |
300 |
6 |
Luca Saccani |
1992 |
|
LOMBARDIA |
ITA |
50m |
4:10.05 |
82 |
7 |
Carl Leander |
1990 |
AS9590 |
MASS |
|
50m |
4:14.46 |
89 |
8 |
Alexander Söderman |
1993 |
AU1193 |
MASS |
|
50m |
4:20.08 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
165 |
1 |
Alexander Åberg |
1991 |
AH1591 |
SK NEPTUN |
|
50m |
4:15.86 |
286 |
2 |
Joel Gustavsson |
1992 |
AM9392 |
YSTADS SS |
|
50m |
4:10.91 |
53 |
3 |
Victor Westerlund |
1992 |
AR0992 |
KARLSTAD |
|
50m |
4:03.59 |
240 |
4 |
Mattias Carlsson |
1990 |
AP3590 |
UDDEVALLA |
|
50m |
3:47.52 |
62 |
5 |
Oscar Ekström |
1994 |
AA2994 |
LASS |
|
50m |
3:56.61 |
209 |
6 |
Fredrik Wik |
1993 |
AW2793 |
SS04 |
|
50m |
4:10.04 |
290 |
7 |
Robbin Steén |
1987 |
AE5187 |
YSTADS SS |
|
50m |
4:13.30 |
78 |
8 |
Tim Arnesen |
1987 |
AK4187 |
MASS |
|
50m |
4:18.18 |
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
19 mars 2010 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
16:11 |
|