Program för Grand Prix 3
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 24
|
Tävling |
Grand Prix 3 2010 |
|
Utskriftsdatum |
20 mars 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:04 |
|
|
Arrangör |
SSF/Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar |
Försök (4) |
Världsrekord Seniorer: Liam Tancock (1900) 24.04 2009-08-02 |
Europarekord Seniorer: Liam Tancock (1900) 24.04 2009-08-02 |
SR: Pontus Renholm (1986) 25.46 2008-07-16 |
SR Juniorer: Niklas Borin (1989) 26.46 2009-07-04 |
|
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
125 |
2 |
Viktor Doder |
1994 |
AA6594 |
SALA SS |
|
50m |
29.98 |
80 |
3 |
Patric Kartberg |
1992 |
AL0392 |
MASS |
|
50m |
29.40 |
257 |
4 |
Henrik Ocklind |
1993 |
AV8993 |
UPSALA S |
|
50m |
29.16 |
346 |
5 |
Toni Kurkinen |
1989 |
|
FINLAND |
FIN |
50m |
29.22 |
115 |
6 |
Magnus Edlund |
1991 |
AF5391 |
Ö-VIKS ASS |
|
50m |
29.45 |
281 |
7 |
Niklas Högberg |
1992 |
AF6992 |
WISBY SS |
|
50m |
30.83 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
249 |
1 |
Charlie Bostedt |
1986 |
AH2986 |
UMEÅ SS |
|
50m |
28.78 |
121 |
2 |
Anton Marcusson |
1989 |
AH7189 |
POLISEN |
|
50m |
28.26 |
100 |
3 |
Lennie Sahlström |
1987 |
AE4187 |
MKK |
|
50m |
26.29 |
212 |
4 |
Måns Hjelm |
1992 |
AC7992 |
SS IDEN |
|
50m |
25.35 |
109 |
5 |
Nikola Stojmenovic |
1988 |
AE1988 |
NKK |
|
50m |
26.15 |
253 |
6 |
Mårten Ericsson |
1991 |
AQ1991 |
UPSALA S |
|
50m |
27.58 |
54 |
7 |
Simon Vestin |
1992 |
AK5392 |
KARLSTAD |
|
50m |
28.49 |
90 |
8 |
Marcus Tuomela |
1988 |
AC0588 |
MASS |
|
50m |
29.07 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
194 |
1 |
Adam Karlsson |
1994 |
AC7594 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
28.58 |
263 |
2 |
Pontus Palmqvist |
1991 |
AV7391 |
VARBERG |
|
50m |
27.63 |
66 |
3 |
Carl Holmertz |
1990 |
AF3190 |
LASS |
|
50m |
26.16 |
198 |
4 |
Konstantin Sundin |
1987 |
AE9987 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
25.09 |
362 |
5 |
Andres Olvik |
1986 |
|
KEILA |
EST |
50m |
26.11 |
242 |
6 |
Jacob Fredriksson |
1992 |
AC9592 |
UDDEVALLA |
|
50m |
27.38 |
313 |
7 |
Jordan Sloan |
1993 |
|
ULSTER |
IRL |
50m |
28.35 |
142 |
8 |
Joakim Jonasson |
1987 |
AE6787 |
SK LAXEN |
|
50m |
29.07 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
289 |
1 |
Henric Selméus |
1990 |
AP2190 |
YSTADS SS |
|
50m |
28.52 |
302 |
2 |
Daniel Macovei |
1992 |
|
DELFINUL |
ROU |
50m |
27.60 |
270 |
3 |
Martin Nilsson |
1993 |
AL6793 |
VÄSBY SS |
|
50m |
26.16 |
158 |
4 |
Simon Sjödin |
1986 |
AG6786 |
SK NEPTUN |
|
50m |
23.95 |
156 |
5 |
Alexander Nyström |
1990 |
AG1590 |
SK NEPTUN |
|
50m |
25.41 |
110 |
6 |
Stefan Stojmenovic |
1993 |
AR6593 |
NKK |
|
50m |
27.08 |
141 |
7 |
Robin Henriksson |
1987 |
AH1787 |
SK LAXEN |
|
50m |
28.34 |
307 |
8 |
Luke Campbell |
1993 |
|
ULSTER |
IRL |
50m |
29.05 |
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
20 mars 2010 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
16:04 |
|