Startliste for Danish Open 2019 & DMJ-L 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Indledende fredag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start liste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, DMJ
|
Indledende 1 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
R |
1:46.94 |
|
Mads Glæsner |
1988 |
Allerød Sv |
DEN |
Esbjerg, Danmark |
|
09-04-2009 |
|
|
JR |
1:49.46 |
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
Farum Svøm |
DEN |
Prag, Tjekkiet |
|
12-07-2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
633 |
0 |
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
H2Odense |
2:15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
427 |
1 |
|
Emil Frydenholm |
2002 |
ESBJERG |
2:10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
539 |
2 |
|
Mikkel Stilling |
2003 |
THISTED |
2:06.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
3 |
|
Andreas Hoffmann |
2003 |
BIRKERØD |
2:05.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
645 |
4 |
|
Frederik Jørgensen |
2003 |
FARUM |
2:04.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
5 |
|
Daniel Garne Larsen |
2003 |
ALLERØD |
2:04.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
309 |
6 |
|
Carl Kirchhoff |
2002 |
HILLERØD |
2:05.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
312 |
7 |
|
Simon Blidarevic |
2002 |
HILLERØD |
2:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
8 |
|
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
NÆSTVED |
2:12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
327 |
9 |
|
Peter Holm |
2003 |
HERLEV |
2:16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, DMJ |
Indledende 2 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
379 |
0 |
|
Nicolai Andersen |
2001 |
GLADSAXE |
2:04.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
594 |
1 |
|
Tobias Davidsen |
2003 |
VEST |
2:03.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
2 |
|
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
BIRKERØD |
2:03.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
603 |
3 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
VIBORG |
2:03.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
491 |
4 |
|
Ole Hovmand |
2003 |
SK-SYD |
2:03.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
352 |
5 |
|
Thor Bols Jeppesen |
2002 |
HELSINGE |
2:03.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
589 |
6 |
|
Frederik Emil Bækgaard |
2002 |
VEST |
2:03.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
562 |
7 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
VEJLE |
2:03.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
258 |
8 |
|
Jens Bomgaard |
2002 |
HOVEDSTAD |
2:03.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
417 |
9 |
|
Tobias Boström |
2002 |
ESBJERG |
2:04.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, DMJ |
Indledende 3 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
439 |
0 |
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
AGF |
2:03.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
1 |
|
August Ryom |
2002 |
KØGE |
2:02.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
2 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
BIRKERØD |
2:02.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
580 |
3 |
|
Philip Andersen Ravn |
2002 |
VEJLE |
2:02.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
303 |
4 |
|
Silas Storm Nielsen |
2002 |
HOLBÆK |
2:01.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
342 |
5 |
|
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
HELSINGØR |
2:02.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
6 |
|
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
HOVEDSTAD |
2:02.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
7 |
|
Christian Bonde |
2001 |
AALBORG |
2:02.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
8 |
|
Christian Boutrup |
2003 |
BIRKERØD |
2:02.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
533 |
9 |
|
Valdemar Kristensen |
2003 |
SØLLERØD |
2:03.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, DMJ |
Indledende 4 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
295 |
0 |
|
David Arneskov |
2002 |
HOLBÆK |
2:01.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
171 |
1 |
|
Jacob Sanchez Witthøfft |
2001 |
NAKSKOV |
2:01.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
2 |
|
Lauge Bastian Maar |
2001 |
NÆSTVED |
2:01.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
473 |
3 |
|
Joakim Køhn |
2003 |
KVIK |
2:00.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
543 |
4 |
|
Alexander Rendlev |
2001 |
VI39 |
2:00.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
252 |
5 |
|
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
HOVEDSTAD |
2:00.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
326 |
6 |
|
Felix Lund |
2001 |
HERLEV |
2:00.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
560 |
7 |
|
Andreas Kronborg |
2002 |
VEJLE |
2:01.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
357 |
8 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
HADERSLEV |
2:01.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
9 |
|
Mads Lind |
2002 |
HVIDOVRE |
2:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-04-2019 19:49.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|