Startliste for Danish Open 2019 & DMJ-L 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Indledende bedste heat tirsdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start liste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 60, 200m Brystsvømning Damer, DMJ
|
Indledende 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:19.11 |
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odens |
DEN |
Barcelona, Spanien |
|
01-08-2013 |
|
|
|
2:25.98 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim |
DEN |
Glasgow, GBR |
|
06-08-2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
452 |
0 |
|
Maiken Hougaard |
2002 |
AGF |
2:44.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
1 |
|
Ida Kjærgaard |
2003 |
SKANDERBOR |
2:42.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
208 |
2 |
|
Benedicte Them Jensen |
2004 |
KØGE |
2:41.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
469 |
3 |
|
Caroline Brink |
2003 |
KVIK |
2:37.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
4 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
ALLERØD |
2:32.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
307 |
5 |
|
Laura Fogh |
2003 |
HEI |
2:37.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
305 |
6 |
|
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
HOLBÆK |
2:39.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
568 |
7 |
|
Louise Sjørup Jensen |
2003 |
VEJLE |
2:41.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
610 |
8 |
|
Eva Hjort |
2004 |
SKOVBAKKEN |
2:43.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
325 |
9 |
|
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
HERLEV |
2:45.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 60, 200m Brystsvømning Damer, DMJ |
Indledende 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
0 |
|
Regitze Gotthard |
2002 |
SLAGELSE |
2:44.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
532 |
1 |
|
Martha Vitus Tversted |
2002 |
SØLLERØD |
2:42.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
377 |
2 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
GLADSAXE |
2:40.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
518 |
3 |
|
Frederikke Echardt |
2002 |
TRITON B |
2:37.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
388 |
4 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
GENTOFTE |
2:31.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
285 |
5 |
|
Annika Hausgaard Godt |
2003 |
HOLSTEBRO |
2:37.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
6 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
SLANGERUP |
2:38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
7 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
NYBORG |
2:41.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
8 |
|
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
NÆSTVED |
2:43.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
547 |
9 |
|
Lærke Blond |
2003 |
VI39 |
2:45.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 60, 200m Brystsvømning Damer, DMJ |
Indledende 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
0 |
|
Emilie Egerup |
2003 |
SILKEBORG |
2:44.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
356 |
1 |
|
Nele Schulze |
2004 |
HADERSLEV |
2:42.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
619 |
2 |
|
Johanne A Andersson |
2003 |
H2Odense |
2:40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
3 |
|
Julie K Rose |
2003 |
ALLERØD |
2:37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
4 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
BIRKERØD |
2:25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
423 |
5 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
ESBJERG |
2:36.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
407 |
6 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
ESBJERG |
2:38.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
254 |
7 |
|
Hannah Höesch |
2003 |
HOVEDSTAD |
2:41.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
431 |
8 |
|
Cecilie Batz |
2003 |
DELTA |
2:42.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
9 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
SKIVE |
2:44.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 19:40.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|