Startliste for H.C. Andersen Swim Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 5
|
Stævne navn |
HC Andersen Swim Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
24 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
15:51 |
|
|
Arrangør |
H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 maj 2019 |
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer |
Indledende (7) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
273 |
3 |
Freya Scholz-Rasmussen |
2004 |
0412BE |
H2Odense |
|
50m |
|
221 |
4 |
Sofie Damm Johansen |
2006 |
0698AQ |
SØNDERBORG |
|
50m |
49.88 |
98 |
5 |
Signe Magelund Møller |
2006 |
0618AS |
KOLDING |
|
50m |
56.03 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
2 |
Louise Kipper Pedersen |
2006 |
0646AG |
NYBORG |
|
50m |
47.98 |
201 |
3 |
Cheyenne Erdmann |
2004 |
0482BA |
BOV |
|
50m |
47.58 |
18 |
4 |
Cathrine Høst |
2004 |
0406AM |
NYBORG |
|
50m |
46.60 |
19 |
5 |
Clara Lindstedt |
2006 |
0624AO |
NYBORG |
|
50m |
47.53 |
22 |
6 |
Freja Trasbo Vestergaard |
2006 |
0616AI |
NYBORG |
|
50m |
47.68 |
39 |
7 |
Mathilde Vestergaard |
2006 |
0606AI |
NYBORG |
|
50m |
49.71 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
194 |
1 |
Vigga Londero |
2006 |
0662AP |
FREM |
|
50m |
46.11 |
354 |
2 |
Anne Stamholt |
2006 |
0652AM |
HADERSLEV |
|
50m |
44.32 |
322 |
3 |
Bianca Skjerning |
2001 |
0176BE |
RINGE |
|
50m |
43.55 |
299 |
4 |
Kirstine Haunstrup Larsen |
2005 |
0596AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
42.90 |
23 |
5 |
Freya Isabel Christensen |
2005 |
0534AV |
NYBORG |
|
50m |
43.45 |
12 |
6 |
Maja Rolighed |
2005 |
0546AY |
ERRITSØ |
|
50m |
43.86 |
192 |
7 |
Kim Hanh Vu |
2004 |
0466AZ |
FREM |
|
50m |
44.43 |
8 |
8 |
Sissel Jessen |
2004 |
0494AZ |
ERRITSØ |
|
50m |
46.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
31 |
1 |
Laura Rasmussen |
2005 |
0538AZ |
NYBORG |
|
50m |
42.46 |
355 |
2 |
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
0688AV |
HADERSLEV |
|
50m |
41.10 |
100 |
3 |
Ane Christensen |
2006 |
0618AA |
KOLDING |
|
50m |
40.59 |
143 |
4 |
Caroline Nymann Sørensen |
2002 |
0232BA |
HORSENS |
|
50m |
40.25 |
138 |
5 |
Amalie Marie Wienberg |
2005 |
0538AB |
HORSENS |
|
50m |
40.29 |
87 |
6 |
Olivia Mai Gustafson |
2005 |
0596AC |
KØGE |
|
50m |
40.82 |
211 |
7 |
Clara Kapke |
2006 |
0614AB |
SØNDERBORG |
|
50m |
41.18 |
20 |
8 |
Frederikke M. Christensen |
2006 |
0644AI |
NYBORG |
|
50m |
42.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
82 |
1 |
Annette Toft |
2006 |
0672AC |
KØGE |
|
50m |
39.29 |
101 |
2 |
Cille Christensen |
2004 |
0434AE |
KOLDING |
|
50m |
38.08 |
144 |
3 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
0282AK |
HORSENS |
|
50m |
37.08 |
247 |
4 |
Freja Nicholas |
2000 |
0084AN |
H2Odense |
|
50m |
34.38 |
305 |
5 |
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
0582AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
35.89 |
37 |
6 |
Maria Bredal Larsen |
2002 |
0258AP |
NYBORG |
|
50m |
37.68 |
343 |
7 |
Anna Rønn |
2005 |
0552AD |
RINGE |
|
50m |
38.38 |
81 |
8 |
Anna Hjorth Christensen |
2006 |
0652AI |
KØGE |
|
50m |
40.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
302 |
1 |
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
0638AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
39.24 |
80 |
2 |
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
0686AB |
KØGE |
|
50m |
37.83 |
244 |
3 |
Malea Benediktson |
2001 |
0104AM |
H2Odense |
|
50m |
36.54 |
131 |
4 |
Mathilde Hager |
2001 |
0154AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
32.60 |
159 |
5 |
Karoline Lagoni |
2003 |
0324AE |
HORSENS |
|
50m |
35.49 |
153 |
6 |
Mille C. Berg |
2001 |
0102AY |
HORSENS |
|
50m |
37.63 |
149 |
7 |
Jennifer Thorius Bek |
2000 |
0012AS |
HORSENS |
|
50m |
38.26 |
337 |
8 |
Olivia Hemmeløff |
2006 |
0648AK |
RINGE |
|
50m |
39.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
9 |
1 |
Rose Pernille Simon |
2004 |
0414AS |
ERRITSØ |
|
50m |
38.40 |
178 |
2 |
Emma Nygaard |
2005 |
0538AR |
FREM |
|
50m |
37.80 |
124 |
3 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
0298AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
35.98 |
125 |
4 |
Anna Wermuth |
1996 |
9658AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
32.26 |
298 |
5 |
Ana Rosa Kragh |
2005 |
0518AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
34.95 |
7 |
6 |
Clara Lynggaard |
2002 |
0272AY |
ERRITSØ |
|
50m |
37.59 |
2 |
7 |
Luna Holm Møller |
2004 |
0464AS |
ERRITSØ |
|
50m |
38.13 |
111 |
8 |
Johanne Heilmann |
2005 |
0558AI |
KOLDING |
|
50m |
39.65 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
24 maj 2019 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
15:51 |
|