Startliste for H.C. Andersen Swim Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 41
|
Stævne navn |
HC Andersen Swim Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
26 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
08:27 |
|
|
Arrangør |
H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 maj 2019 |
|
|
|
|
Løb 41, 200m Medley Damer |
Indledende (10) |
Karoline Barrett(02), GTI - 2.22.47 (030618) |
|
Heat 1 (10) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
98 |
2 |
Signe Magelund Møller |
2006 |
0618AS |
KOLDING |
|
50m |
3:36.93 |
356 |
3 |
Josefine Lassen |
2003 |
0316BG |
HADERSLEV |
|
50m |
3:34.40 |
209 |
4 |
Anna Emilie Damgaard |
2006 |
0654AL |
SØNDERBORG |
|
50m |
3:26.98 |
31 |
5 |
Laura Rasmussen |
2005 |
0538AZ |
NYBORG |
|
50m |
3:27.55 |
230 |
6 |
Olivia Funder |
2006 |
0668AT |
H2Odense |
|
50m |
3:35.05 |
326 |
7 |
Caroline Søgaard |
2006 |
0602AS |
RINGE |
|
50m |
3:55.60 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
33 |
1 |
Louise Kipper Pedersen |
2006 |
0646AG |
NYBORG |
|
50m |
3:21.97 |
181 |
2 |
Victoria Juul Larsen |
2006 |
0618AM |
FREM |
|
50m |
3:18.00 |
22 |
3 |
Freja Trasbo Vestergaard |
2006 |
0616AI |
NYBORG |
|
50m |
3:17.53 |
221 |
4 |
Sofie Damm Johansen |
2006 |
0698AQ |
SØNDERBORG |
|
50m |
3:15.30 |
32 |
5 |
Laura Riber Memborg |
2004 |
0428AL |
NYBORG |
|
50m |
3:16.23 |
139 |
6 |
Emma Bergene Hansen |
2005 |
0518AQ |
HORSENS |
|
50m |
3:17.92 |
112 |
7 |
Emilie Boulund |
2006 |
0606AU |
KOLDING |
|
50m |
3:20.04 |
12 |
8 |
Maja Rolighed |
2005 |
0546AY |
ERRITSØ |
|
50m |
3:22.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
227 |
1 |
Mille A. B. Buch |
2006 |
0612AP |
H2Odense |
|
50m |
3:14.00 |
3 |
2 |
Caroline van Vliet |
2006 |
0694AP |
ERRITSØ |
|
50m |
3:09.96 |
317 |
3 |
Kathrine Hvidberg |
2004 |
0496BA |
RINGE |
|
50m |
3:08.78 |
18 |
4 |
Cathrine Høst |
2004 |
0406AM |
NYBORG |
|
50m |
3:06.31 |
39 |
5 |
Mathilde Vestergaard |
2006 |
0606AI |
NYBORG |
|
50m |
3:06.33 |
23 |
6 |
Freya Isabel Christensen |
2005 |
0534AV |
NYBORG |
|
50m |
3:09.72 |
387 |
7 |
Lærke Rosen Lundsfryd |
2006 |
0678AG |
RINGE |
|
50m |
3:12.05 |
210 |
8 |
Anna Mai Andersen |
2006 |
0622AR |
SØNDERBORG |
|
50m |
3:15.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
216 |
1 |
Karoline Hellesøe |
2006 |
0678AQ |
SØNDERBORG |
|
50m |
3:02.05 |
232 |
2 |
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
0646AV |
H2Odense |
|
50m |
2:53.53 |
302 |
3 |
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
0638AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:50.46 |
354 |
4 |
Anne Stamholt |
2006 |
0652AM |
HADERSLEV |
|
50m |
2:49.16 |
353 |
5 |
Katrine S. Kristensen |
2004 |
0458AX |
HADERSLEV |
|
50m |
2:49.80 |
346 |
6 |
Line Vestergaard Hansen |
2003 |
0334AR |
RINGE |
|
50m |
2:51.43 |
355 |
7 |
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
0688AV |
HADERSLEV |
|
50m |
2:56.83 |
203 |
8 |
Sofie Keller |
2005 |
0512AY |
BOV |
|
50m |
3:04.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
82 |
1 |
Annette Toft |
2006 |
0672AC |
KØGE |
|
50m |
2:48.53 |
142 |
2 |
Caroline Madsen |
2004 |
0446AQ |
HORSENS |
|
50m |
2:47.97 |
30 |
3 |
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
0494AV |
NYBORG |
|
50m |
2:47.75 |
103 |
4 |
Victoria Fræhr Piihl |
2005 |
0598AJ |
KOLDING |
|
50m |
2:47.07 |
344 |
5 |
Julie T. Sørensen |
2003 |
0354AC |
RINGE |
|
50m |
2:47.48 |
87 |
6 |
Olivia Mai Gustafson |
2005 |
0596AC |
KØGE |
|
50m |
2:47.95 |
81 |
7 |
Anna Hjorth Christensen |
2006 |
0652AI |
KØGE |
|
50m |
2:48.51 |
100 |
8 |
Ane Christensen |
2006 |
0618AA |
KOLDING |
|
50m |
2:49.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
198 |
1 |
Jette Muusmann |
2005 |
0532AO |
BOV |
|
50m |
2:45.90 |
158 |
2 |
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
0364AD |
HORSENS |
|
50m |
2:45.86 |
267 |
3 |
Sandy Ngoc Hoang Tran |
2005 |
0536AH |
H2Odense |
|
50m |
2:45.75 |
270 |
4 |
Esther Ellegaard Nielsen |
2005 |
0598AN |
H2Odense |
|
50m |
2:44.69 |
111 |
5 |
Johanne Heilmann |
2005 |
0558AI |
KOLDING |
|
50m |
2:45.14 |
321 |
6 |
Julie Krog Christensen |
2001 |
0154AI |
RINGE |
|
50m |
2:45.80 |
104 |
7 |
Karla Kristensen |
2005 |
0516AC |
KOLDING |
|
50m |
2:45.90 |
345 |
8 |
Maria Bech Andersen |
2003 |
0306AD |
RINGE |
|
50m |
2:46.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
341 |
1 |
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
0424AN |
RINGE |
|
50m |
2:44.28 |
383 |
2 |
Josefine Risum Jørgensen |
2004 |
0406ac |
H2Odense |
|
50m |
2:43.59 |
246 |
3 |
Maibritt Skjoldborg |
2002 |
0284AO |
H2Odense |
|
50m |
2:41.48 |
253 |
4 |
Cecilie Baraviec |
2000 |
0016AB |
H2Odense |
|
50m |
2:38.73 |
152 |
5 |
Mie Buch Nielsen |
2001 |
0188AH |
HORSENS |
|
50m |
2:40.44 |
143 |
6 |
Caroline Nymann Sørensen |
2002 |
0232BA |
HORSENS |
|
50m |
2:42.90 |
84 |
7 |
Klara-Sofie Bollmann |
2006 |
0676AA |
KØGE |
|
50m |
2:44.05 |
6 |
8 |
Julie Dumstrei |
2004 |
0452AX |
ERRITSØ |
|
50m |
2:44.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
360 |
1 |
Mira Emilie Schmidt |
2003 |
0394AY |
HADERSLEV |
|
50m |
2:35.32 |
243 |
2 |
Freya Ellehus |
2000 |
0076AJ |
H2Odense |
|
50m |
2:33.17 |
126 |
3 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
0036AJ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:30.08 |
123 |
4 |
Vera Staun Hansen |
1999 |
9938AO |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:24.64 |
130 |
5 |
Emma Maagøe |
1999 |
9996AH |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:29.54 |
343 |
6 |
Anna Rønn |
2005 |
0552AD |
RINGE |
|
50m |
2:31.94 |
381 |
7 |
Naja Færgemann |
2006 |
0602AI |
H2Odense |
|
50m |
2:34.17 |
382 |
8 |
Agnete Habermann |
2005 |
0576AA |
H2Odense |
|
50m |
2:37.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
261 |
1 |
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
9722AO |
H2Odense |
|
50m |
2:34.68 |
171 |
2 |
Astrid M. Østergaard |
2004 |
0412AS |
GENTOFTE |
|
50m |
2:33.11 |
168 |
3 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
50m |
2:29.73 |
144 |
4 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
0282AK |
HORSENS |
|
50m |
2:23.61 |
347 |
5 |
Caroline Broholm |
2003 |
0338AA |
RINGE |
|
50m |
2:29.47 |
245 |
6 |
My Phuong Bui |
2003 |
0322AS |
H2Odense |
|
50m |
2:31.09 |
36 |
7 |
Maria Bebe Hansen |
2004 |
0482AG |
NYBORG |
|
50m |
2:33.44 |
157 |
8 |
Sofie Le Fevre |
2004 |
0448AX |
HORSENS |
|
50m |
2:36.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
129 |
1 |
Josefine Strand Nielsen |
2000 |
0048AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:34.59 |
248 |
2 |
Mia T. Klüver-Kristensen |
2004 |
0496AH |
H2Odense |
|
50m |
2:32.72 |
249 |
3 |
Emilie Podiss Petersen |
2004 |
0404AO |
H2Odense |
|
50m |
2:29.72 |
125 |
4 |
Anna Wermuth |
1996 |
9658AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:23.43 |
124 |
5 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
0298AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:24.89 |
127 |
6 |
Victoria Vorm |
2001 |
0104AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:30.42 |
250 |
7 |
Nikoline Andersen |
2003 |
0368AR |
H2Odense |
|
50m |
2:33.17 |
211 |
8 |
Clara Kapke |
2006 |
0614AB |
SØNDERBORG |
|
50m |
2:35.72 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
26 maj 2019 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
08:27 |
|